Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalhatok gyereket, ha 2-es...

Vállalhatok gyereket, ha 2-es típusú cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Egyelőre nem tervezem, csak érdekelne, hogy képes lennék-e egy egészséges kisbabát szülni? Miben más egy cukorbeteg kismama élete, mint egy teljesen egészségesé?

2015. márc. 3. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze. Gyakran nézik a vércukorszintet és ugyanúgy kell a diéta és az inzulin mint terhesség előtt. Terhességi cukorbetegség veszélyeztetett terhességgé teszi a kismamát, szerintem te is akkor az leszel az első perctől.
2015. márc. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Na ennek nekifutok még egyszer. (Látszik hogy lefeküdni készülök) Veszélyeztetett terhes leszel, sűrűn fogják nézni a vércukorszintedet és ha szükséges, emelhetik az inzulin adagodat. De ez persze nem törvényszerű mert lehet semmilyen változás nem lesz a mostanihoz képest. De neked ettől egészséges babád fog születni, majd ha belevágtok. :) Legalább is olyan esélyekkel fog indulni, mint bármelyik baba. Valamennyi rizikó minden terhességben van, ez nem fogja befolyásolni.
2015. márc. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, de a tervezett terhesség előtt meg kell beszélni a diabetológusoddal. Lehet, hogy ő is tud segíteni, de lehet, hogy elküld ún. prekoncepcionális gondozásra. Ha gyógyszert szedsz valószínűleg átállítanak inzulinra és ezt meg kell tenni még a teherbeesés előtt. A cukoraidnak is a normál tartományban kell lenni már a teherbeesés pillanatában is és végig a terhesség alatt. És valóban egy kicsit több vizsgálat van, mint egészséges kismamáknál.

Egyébként én 1-es típusú vagyok, de terhesség alatt a kezelés ugyanúgy történik mindkét típusnál. Nekem nem okozott problémát, egészséges 2,5 éves kislányunk van.

2015. márc. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, de 2-es típusúnál sokat javíthatsz, ha nem eszel több fehér lisztet, és krumplit, meg azokat az ételeket, amikben ez van, illetve heti 2x30 perc aviva tornával, vagy hastánccal. Merckformint, vagy a gyógyszert, amit szedsz rá, azt a terhesség előtt és alatt is szedni kell, és segít, hogy megmaradjon a baba.
2015. márc. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Cukorbetegen válaltál babát?
2022. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!