Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek régebben, (...

Szerintetek régebben, ( amikor még nem volt UH) jobban izgultak a nők a terhesség alatt vagy pont, hogy nyugodtabbak voltak?

Figyelt kérdés
Arra, gondolok, hogy akkor nem kellett pl azon izgulni, hogy adott hetesen nem akkora amekkora a nagykönyvben meg van írva, de pl abban sem lehettek biztosak, hogy egyáltalán egészséges-e.
2015. márc. 7. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
szerintem sokkal nyugodtabbak voltak... mozog, nő a pocakjuk minden rendben, régebben sokkal jobban elfogadták, a sérült-beteg babákat is, nem volt, ilyen hogy "nem teszem tönkre az életem egy beteg gyerekkel" (mondom én ezt úgy hogy sérült gyermeket nevelek - ha előre tudtam volna se lettem volna képes elvetetni), most itt naponta nem tudom mennyi kérdést olvasok "ennyi hetes vagyok, ekkora a baba szerintetek minden rendben?" - mintha minden baba ugyanannyi súllyal születne... semmi értelme ezeknek a kérdéseknek... paráznak mindenen, ezt látták, ezt nem látták... ááááá szóval, régen sokkal nyugodtabb kismamák voltak mint most szerintem
2015. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem, hogy mi a baja a gyerekednek? Tényleg nagyon nehéz ez a kérdés, én 9 hetes várandós vagyok, és tényleg nem tudom mit tennék ha kiderülne, hogy beteg lenne. De ha meg akkor derül ki amikor megszületik akkor már nincs mit tenni. Akár szülés közben is történhet valami, persze ne történjen.
2015. márc. 7. 21:26
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen amúgy én is erre gondolok, hogy millió terhességi teszt jaj halvánzodik-e aztán meg csak a petezsák van ott aztán meg, hogy kicsi. De pl azt nem tudom, ha elhalt a baba, és ugye nem volt jele arra, hogy jöttek rá? Arra gondolok, amikor műtétileg kell befejezni.
2015. márc. 7. 21:28
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Én őszinte leszek veled.. Nem volt fórum sem ahol Ennyi negativ példát olvasott volna. A terhességet sem tudták ilyen korán bebizonyítani szóval teszt miatt sem aggódtak. Már csak tapintással tudták. Jól mondod hogy méretek miatt sem aggódtak. És nem is született több beteg baba annak ellenére hogy nem voltak ilyen vizsgálatok down kor szűrésre stb.. Ez egy érdekes dolog mondjuk, nem hinnem el ha nem olvasom a cikket. Szerintem ma is vannak kismamik akik sokat izgulnak és vannak akik nem. Ez régen is meg lehetett.
2015. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk szerintem régebben nem is volt ennyi szemét amit megettünk és mérgeztük vele magunkat. A szalonna még mindig egészségesebb mint ez a sok E. Nem is igaz, hogy ez nem befolyásolja. Én is megcsináltam 3 tesztet mert az első kettő nem győzött meg de aztán leálltam, mert nem akartam idegesíteni magam. Uh-ra is csak 8 hetesen mentem amikor már kellett hogy legyen szívhangja. Nem bántam meg. Én úgy vagyok vele, hogy megpróbálom élvezni minden pillanatát, és elhinni, hogy semmi baj nem történhet. Ha meg mégis akkor az majd egy külön story de feleslegesen nem aggódok. Persze nekem nincs negatív tapasztalatom. Gondolom egy vetéléssel vagy többel a hátam mögött én is jobban félnék. Én megértem mindkét oldalt.
2015. márc. 7. 21:52
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudod miért nem volt régen annyi paramami?....


Nem volt internet!!!!!

2015. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nyílván nem segít, hogy minden nap azt olvasod ki hogy vetélt el. Szörnyű, és borzasztóan sajnálok mindenkit akivel ez megtörténik, de itt pláne koncentráltan olvashatjuk ezt, és félelmet kelt mindenkiben.
2015. márc. 7. 22:00
 8/15 anonim ***** válasza:
6-os nálad a pont! :D nem az UH a lényeg, hanem az internet.... :)))
2015. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor sem lett volna semmi ha kisebb lett volna a magzat mert úgysem tudták volna mekkorának kell lennie :)
2015. márc. 7. 22:02
 10/15 anonim ***** válasza:

én soha nem a negatív példákat kerestem terhesen, hanem tanulni tanulni mindenről(mert pl ezt is olvastam, hogy terhesen még horrofilmet sem ajánlatos nézni, beteg gyerekeket sem szabad, stb)


igazán kétszer ijedtem meg


amikor a szülést akartam volna megismerni és megláttam az elsőt(és utolsót is, mert nem néztem többet)ahol a nő valami hatalmas fémszerkezettel szét volt feszítve akkorára mint egy ház és fájdalomtól üvöltött ha jól emlékszem, hirtelen azt is hittem, hogy ilyen lesz..)



meg amikor szünet nélküli egész du-s és egész éjszakás haseményedéssel nem fogllkoztak velem, és otthon voltam és csak rettegtem, hogy remélem segít isten, ha más nem...



amúgy titokban mindig olyanokon mosolyogtam, hogy tuti erős, életrevaló baba van bent és csak én tudom az én titkom, és hogy gyönyörőszép szemei lesznek, lehet világítani fog a sötétben :) és vajon milyen feladata lesz itt a földön, talán varázsereje is lesz :)


(még jó, hogy tényleg nem mondtam senkinek)

2015. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!