Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért fontos betartani, hogy...

Miért fontos betartani, hogy ugyanabban az időben mérjük az ébredési hőt?

Figyelt kérdés
Ha mindig máskor, akkor nem mutat valós görbét?
2010. febr. 16. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy halad előre a nap, úgy emelkedik az ember hője folyamatosan. Ha egy időben méred, akkor ez nem probléma. Azért kell a reggeli, mert előtte nyugalmi állapotban voltál. Ha pl. rossz éjszakád van, sokat felébredsz,m nyugtalan vagy, az is megemelheti "tévesen" a hődet, ugyanígy betegség, vagy esti alkohol fogyasztás ilyesmi. Nagyon érzékeny az emberi szervezet, minden apróságra reagál.

A mérés előtt minimum 3 órát ágyban kell lenni, onnan kikelni sem nagyon szabad a mérés előtt. (Bár ezt egyénenként le kell tesztelni, mert van olyan, aki kimegy WC-re, visszafekszik, és akkor méri, de semmi változás még, ezt ki kell próbálnod, hogy nálad hogy van).

Nézz ki magadnak egy időpontot, ez egy fél órás sáv is lehet, pl. 7 és fél 8 között méred, ha ennél korábban kerül rá sor egy-egy nap, az nem baj (pl. 6-kor kelsz egyik nap), de ha fél 8 után méred, akkor a kiértékelés szempontjából az a nap már nem biztos hogy valós érték lesz...

Jó méredzkedést!

(Ha, hőmérő higanyos legyen, de legalábbis analóg, és szájban mérd, a végét a nyelved alá tedd, és 5 perc legyen, vagy hüvelyben 5 perc, én ezt sose csináltam, brrr...)

2010. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon jó választ írt az előző. :-)


Szóval a lényeg: alvás közben, nyugalmi állapotban a tested eléri a minimum hőjét, amit a lehető legkevesebb külső tényező (étel, ital, mozgás, ruha, hőmérséklet, idegállapot stb) befolyásol. Ezt mérjük. Napközben a hőd igen tág határok között mozog, a hajnalinál akár 2 fokkal magasabb is lehet, szóval nem releváns.


Én úgy csináltam, hogy beállítottam a telefonomat mondjuk fél hatra. Fél hatkor megm,értem a hőmet, utána kimentem pisilni, majd aluttam tovább édesen. Így mindig ugyanabból az időből volt egy hőértékem, amit összevethettem a többi nap hőértékével, és kaptam egy értékelhető görbét.


Míg aki akkor mér, amikor éppen ébred - hétközben hétkor, hétvégén tízkor -, az csodálkozik, hogy miért cikk-cakkos a görbéje, és miért nem látszik rajta semmi.


Remélem, segíthettem.

2010. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!