Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Más is van itt rajtam kívül,...

Más is van itt rajtam kívül, aki a létbizonytalanság és napi megélhetési gondok ellenére, szeretne még egy 3. vagy 4. babát?

Figyelt kérdés

3 hónappal ezelőtt elvetéltem az 5 hónapos magzatunkat. Azóta nem bírok magammal, nagyon vágyok egy babára még. Már van két gyerekünk és most kezdhetnénk a próbálkozást ismét, most viszont anyagi gondjaink vannak. És nem is tudjuk meddig fog tartani, de szerintem ezzel sokan vagyunk így. Ésszerű vállalni úgy még babát, hogy fogalmam sincs a jövőt illetően? Egy olyan világba élünk, ahol ma még van munka, de holnap már nem biztos és akkor mit adok enni a gyerekeimnek és hogyan iskoláztatom majd őket? Viszont 35 éves vagyok, nincs időm várni, hogy hogyan alakul a politikai stb helyzet.Hitelt nem kapunk, mert kevésre vagyunk bejelentve, rokonság sem tud segíteni. Magunkra maradunk a bajban. Viszont a házunk saját és autónk is van.

Mi van ilyenkor, ha szív felülkerekedik az ész döntésein?


2010. febr. 17. 09:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%
Eszedbe ne jusson! Arra is gondolnod kéne, hogy mindent megtudj adni a gyerekeidnek! Gondolj csak arra, hogy tudod-e nekik biztosítani majd, hogy egyetemre járhassanak, vagy majd ha felnőtté válnak, elinduljanak valahogyan az életben! Nem tesz boldoggá a két gyereked?
2010. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem azokat, akik azért vállalnak gyereket, mert majd csak lesz valahogy! Mi embererk vagyunk! Nem nyulak!Igenis tervezzük meg az életünket! Az első még becsúszhat, vagy a második!Neked már van kettő! Jól fontold meg, mit teszel! Ezzel a gyermekeid életét is befolyásolod! Lehet, hogy háromnak már nem fogod tudni mindazt biztosítani, mint az előző kettőnek!
2010. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az életedet megtervezheted de nem mi döntjük el hogy alakul.Hiába tervezel el dolgokat előre csak a halál biztos meg ami már megtörtént.Senkinek sincs biztositéka arra hogy ha most vagy akármikor szül gyereket azt fogja-e tudni egyetemre járatni vagy stb...addig még annyi minden történhet
2010. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nagy felelőtlenség 3 gyerek, és most ne mondjátok,hogy szívtelen vagyok, 2éve vágyom már babára,sajnos még egy sincs, ha már van 2 szép és egészséges gyereked,akkor miért vagy "telhetetlen", ne haragudj, de lehet, oka van,hogy az a picike élet nem született meg!
2010. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%

Szia!Ez tényleg így van,hogy ha van 3 gyerek,akkor elég jól támogat az állam.Mi 4-en voltunk testvérek,12 évig ingyen kaptuk a könyveket,ingyen ehettünk a menzán,és rendes családit is kapott anyukám.Viszont akkor is szegénységben éltünk,főiskoláról,egyetemről szó sem lehetett,anyám volt felháborodva,mikor szerettem volna jelentkezni fősulira.Jogosítványt egyikünknek sem fizette.Sosem kaptunk zseppénzt.Majd 16 évesen összeköltöztem egy 32 éves férfival.Az álmom teljesült.Főiskolás vagyok,van jogsim, saját! autóm,és jó életem lett.És mindezt a most 34 éves páromnak köszönhetem,akivel nagyon szeretjük egymást,és tervezzük az első közös babánkat.Áprilisban töltöm a 19. életévemet.Viszont én szerencsés vagyok a tesóimnak még mindig nincs jobb életük,és valószínűleg nem is lesz nekik.Ne légy önző!Annak a két szép egészséges gyerekednek adj meg minden amit csak tudsz,szerintem ha bizonytalan lábakon álltok,ne vállaljatok több babát.Vagy mondjuk 8-10 év múlva,mikor esetleg rendeződik a helyzetetek,és a mostani gyerekeid is nagyobbak lesznek.Párom anyja is szeretett volna 3 gyereket,élt halt,hogy úgy legyen.Viszont az akkori helyzetükbe nagyon nehéz volt kettővelis.Viszont annak a két gyereknek mindent! amit csak tudott megadott nekik.És mai napig is!

HA 3 gyerekük van,lehet nem lett volna a fiúknak 17 évesen jogsijuk,és lehet nem jártak volna fősulira.

Kívánom,h. okosan dönts!

2010. febr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Hú, kaptam ám rendesen, amit egy kicsit nehezen emésztek meg. Ennek ellenére nagyon sajnálom azt az anyukát, aki egyedül neveli a gyerekét, elhiszem, hogy kimerítő és ideg örlő, ezért nem haragszok a válasza miatt.

Valaki írta, hogy önző dög vagyok, mert nem vagyok elégedett a már meglévő 2 gyerekemmel. Nem érzem magam annak, hiszen ha lesz még egy, magamtól kell még több dolgot megvonni a többiről nem is beszélve.

És azzal sem értek egyet, hogy felelőtlen vagyok, mert a babát akit nem terveztünk de jött és sajnos nem is született meg a fejlődési rendellenesége miatt, ő védekezés melett jött össze. Nagyon vártik őt, már minden megvolt neki. A 2o. héten halt el, olyan hiányt hagyva maga után, amit még a 8 éves kislánypm sem tud megszokni. Nem telik el úgy hét, hogy ne kérdezné meg, mikor lesz ismét kistesója, valyon visszajön még akit elvesztettünk?

Önző vagyok, mert imádom nézni a csillogó kis szemüket és energával tölt fel, ahogy megölelnek. Nekem ők a mindenem és nem tehetek róla, hogy most van a gazdasági váltság. 5 év múlva, ha rendeződik a politikai helyzet én már nem szülhetek, mert 4o éves leszek.

De enni kell majd nekik adni, mert hiába van meg mindenünk, ha nincs munkája a páromnak, már a következő hónap nagyon problémás. De talán nem marad így mindig és ezért voltam kíváncsi, mások mit tennének?!

2010. febr. 17. 20:29
 17/17 anonim ***** válasza:
tegnapi 15:39-es vagyok, akkor abba gondolj bele, hogy nekem még 1 gyerekem sincs, és 32éves vagyok, én se tehetek róla hogy most jött a gazdasági válság! Na,szívesen cserélnél velem??????
2010. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!