Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 17 éves vagyok, és gyermekotth...

17 éves vagyok, és gyermekotthonban élek. Teherbe estem, kiszakadt a gumi. Én is, meg a barátom is szeretnénk a babát. Barátom sajnos csak 16 éves. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Kêrem hogy akik bunkó, vagy hasonló választ írnának, ne tegyék.
2015. márc. 29. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Mivel elmúltál 14, így te döntesz a baba sorsáról. Én is 17 évesen szültem meg a lányom, most 6 éves. Ha kérdésed van, írj nyugodtan.
2015. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom hogy zajlik a hivatalos menete.. Mikor töltöd a 18-at? Az egyetlen megoldásnak azt tartom ha a párod szülei jól reagálnának és te oda tudnál költözni. Levelezőn le tudsz érettségizni. Hogy babás lettél nem tudom milyen lehetőségek vannak hivatalosan, így kiskorúként nem tudom hogy zajlik az ilyen. Ha töltöd a 18-at akkor jó. Ha nem akkor utána kell járni.
2015. márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Gondold vegig. Hol fogtok lakni? Miből fogod etetni, pelenkázni, öltöztetni......? Kapni fogsz támogatást, de az csak arra lesz elég, hogy nyomorogjatok. Nagyon nehéz lesz, és 17 évesen, egyedül, vagy egy 16 éves fiú támogatásával semmi jót nem jósolok nektek.

Máról holnapra fogtok élni.

A kisbaba cuki persze, az első megoldatlan problémáig.

Nem akarhatod ezt annak a kis csöppségnek.

Nem akarok rosszat neked, de én realista vagyok, és csodák ritkan vannak.

A jövőre nézve, pedig létezik esemény utáni tabletta.

2015. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

2 házra tőlünk nevelőintézet van. csak nagyok, iskolások vannak, így aki szül, attól elveszik a babát és 18 évesen kaphatná vissza, ha lenne lakása, állása...

igazság szerint nem tudom, hogy mi lesz azokkal akik elköltöznek, de úgy látom 21 éves korukig maradnak többségben, addigra meg ovis gyerekük van, elképzelni se tudom mikor tudják visszakapni már ha szeretnék. gondolom olyan is van akik inkább lemondanak a gyerekről, ne jusson az ő sorsukra (akik itt vannak azok mind olyanok akikről nem mondanak le de ki se tudják innen venni őket :( )

2015. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
jajj bocsánat, nem nevelőintézet hanem gyerekotthon!
2015. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Mindez a "teherbeesési problémák" témakörben....nőlj fel Fannika! :)
2015. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs hova mennetek, téged a gyermekotthon automatiksan átvisz az anyaotthoonba.


vagy a párod családja fog eltartani

2015. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha van a gyermekotthonnak jogosultsága ilyen esetekre, akkor a babáddal együtt ott tudtok maradni. Semmiképp nem veszik el a babát, ettől ne ijedj meg. A gondozóval kell, hogy beszélj, ők fognak segíteni a továbbiakban. (szoc.munkás vagyok).
2015. márc. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

remélem van egy felelősségteljes felnőtt a környezetedben, aki elmondja, hogy mi vár rád. Van két gyerekem, tudom miről beszélek.

Minden pénzbe kerül, és, amikor dolgozol, akkor a gyerekre valakinek vigyáznia kell.

Nagyon gondolkodj el a lehetőségeken, és az örökbeadáson is.

Borzasztó látni a szomorú, éhes, elhanyagolt gyerekeket, akiket a szüleik nagyon meg akartak tartani, de itt ki is merült a dolog.

Ha viszont van segítséged, akkor velük beszélj.

Nagyon szép dolog az, hogy akarjátok a babát, de a gyerekvállalás nem egy rózsaszín tündérmese.

2015. márc. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

6-os! ne ezt ragadd ki belőle!


úgy gondolom, a gyermekotthonod minden meg fog tenni annak érdekébe, hogy segíthessen Neked és picinek!

2015. márc. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!