Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt már valaki terhesség...

Volt már valaki terhesség előtt kromoszóma-rendellenesség vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos januárban volt egy vetélésem, melynek során műtéti úton kellett befejezni a terhességet (missed ab.). Az orvosom javaslatára csináltattunk vizsgálatokat hormonokra, pajzsmirigyre, illetve általános vérképre. Továbbá beutalóval el kell mennem egy kromoszóma-vizsgálatra is és efelől szeretnék érdeklődni. Annyit mondott, hogy vérvétel. A Debreceni Klinikán fogják elvégezni ezt vizsgálatot. Volt már valaki ilyen vizsgálaton? Hogy történik? Csak egy sima vérvétel? Vagy más is? Esetleg ha a Debreceni Klinikán csináltatott valaki, tapasztalatokat várnék! :) Illetve mennyi idő múlva lesz eredmény? Még ebben a hónapban szeretnénk belevágni a babaprojektbe, de úgy érzem döntő tényező ez a vizsgálat és amíg nincs eredménye,nem merek belevágni :S Neten nézegettem ezt a vizsgálatot, de sehol nem írja, hogy terhesség előtt ez hogy zajlik, csak olyan lapokat találtam, ahol azt írják le, a terhesség során hogy működik ez a vizsgálat..

2015. ápr. 2. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Különbözik a terhesség előtti és a terhesség alatti.

Terhesség alatt a babát a chorion biopsziával vagy az amniocentesissel a babát vizsgálják.

A szülőket (mert az el kell mennem az gondolom el kell mennünket jelenti..) habituális vetélés vagyis többszöri vetélés esetén nézik az állami intézményekben. Ilyenkor egy vérvétel történik, eredmény pedig attól függ, hogyan vállalják, de minimum egy hét.

2015. ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az első babánk lett volna,6 hét után jött össze. Szóval nekem ez sz első vetélésem volt,csak a dokim szerint biztos ami biztos alapon csináltatjuk meg többek között ezt a vizsgálatot is.Elvileg csak nekem lesz ez a vizsgálat,a páromnak nem,de ha van rálehetőség,akkor jó lenne nála is elvégeztetni.Nagyon szépen köszönöm a választ!😊
2015. ápr. 3. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Örülj neki, hogy elküld az orvosod erre a vizsgálatra, nekem két vetélés után úgy kellett könyörögnöm az utalóért. Mi február elején voltunk, egy hónapot vártunk az eredményre. A férjemtől és tőlem is vért vettek és azt vizsgálták, nincs-e valamilyen eltérés a kromoszómáknál, ami a vetéléseket okozhatta. Szerintem nálatok is hasonlóan zajlik majd, de inkább kérdezz rá a klinikán.
2015. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez érthetetlen... egyrészről olyanoknál szoktak vizsgálatot csinálni akinek minimum 2 nem sikerült terhessége volt (vetélés, fejlődési rendellenesség, stb.).


Azt meg végképp nem értem, hogy ha már fogadnak akkor miért csak Te mész. A gyerek kromoszóma állománya az anyától és az apától függ, tehát mindkettőtöket kellene vizsgálni.


Ha majd mész akkor megírnád, hogy tulajdonképpen milyen vizsgálaton voltál?

2015. ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Hát a Klinikán is eléggé csodálkoztak, hogy elsőre elküldenek egy ilyen vizsgálatra, de mivel ugye nem vagyok terhes és nem vagyok sürgősségi eset, úgy értem egyszeri ilyen vetélésem volt, így szeptember végére kaptam volna időpontot :D :D Ami azért valljuk be, elég távoli, így úgy döntöttünk belevágunk a projektbe és ha még egyszer így járnánk, akkor mindenképp kivárnám a sorom és elvégeztetném ezt a vizsgálatot, de az orvosom is azt mondta, ha nem szeretném kivárni,akkor nem szükséges a vizsgálat, amúgy is nagyon minimális az esélye, hogy ilyen problémám van, csak biztosra szeretett volna menni. Egyébként az általános laborom, a hormon laborom, illetve a véralvadási zavarokkal kapcsolatos vizsgálataim rendben vannak, még várom a Leiden mutációra való vizsgálatom eredményét és pajzsmirigy vizsgálatra kell még mennem a jövő héten, aztán ha azokkal is minden rendben lesz, akkor ismételten próbálkozni fogunk és bízom benne, hogy minden rendben lesz a következő terhességnél :) 3 ismerősöm is így járt, őket semmiféle vizsgálatra nem küldték és most boldog kismamák,akikkel minden a legnagyobb rendben van, így én is nagyon bizakodó vagyok, főleg hogy tudom, a kromoszóma-vizsgálaton kívül mindent lehetséges vetélési okot kizárunk az orvosommal :)
2015. ápr. 14. 08:13
 6/9 anonim ***** válasza:
mennyibe került ez a vizsgálat neked?
2015. ápr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kromoszóma-rendellenesség vizsgálat állami intézményben ingyenes és 3 vetélés után végezhető.
2015. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De gondolom 2 után is elvègeztethető ha a dr is ugy gondolja...
2015. ápr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Melyik dr? :D Nincs teljes egyezség ugyanis. Az egyik helyen 2, a másikon 3 vetélés után számít habituálisnak, szokásosnak.


Az orvosod beutalhat, de a genetikán mondják meg, hogy fogadnak-e 2 vetélés után.

Fizetősben valószínűleg tudsz menni a 2. után is.


Érdemes előbb az immunológiai vizsgálatokat is megcsináltatni ha még nincs meg.

2015. ápr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!