Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy reagálnátok, ha azt...

Ti hogy reagálnátok, ha azt mondaná 26 hetesen a genetikus, h 2-3% az esély kromoszóma rendellenességre?

Figyelt kérdés

19. héten echodensek voltak a belei, de lebeszélt a genetikus az amniocentesisről. Most pedig a jobb kamrában 2 hyperechogén papilláris izom ábrázolódott. Teljesen ki vagyok borulva. Nem élném túl, ha beteg bebám születne. Nagyon félek, azóta sem tudom abbahagyni a sírást :(

Csak nem értem, h a múlt heti kontrollon a nőgyógyászom miért nem látta az eltérést????!!!



2014. júl. 17. 11:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is szomorú lennék és aggódnék érte, de én túlélném, ha beteg babám születne. Megtennénk érte mindent, sajnálnám, hogy problémái vannak, de ettől még az én gyerekem marad. Lehet utólag bűnöst keresni, mutogatni és dühöngeni, de a tényeken ez nem fog változtatni. A sírással meg csak rosszat teszel magatoknak. SZóval mély levegő, lazítás, több optimizmus, és meglátod, minden jó, ha a vége jó!
2014. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Próbálom elterelni a gondolataimat, végülis ez nagyon kevés esély, de egyszerűen nem tudom visszatartani a sírást. Csak hibáztatom magam, h miért nem mentem el akkor a magzatvíz mintavételre, amikor még lehetett volna. Csak nincs itthon senki aki megnyugtatna. Nem értem, h miért pont velem történik?! Akár milyen is lesz a gyerekem, tudom, h szeretni fogom, de ha súlyosan fogyatékos lesz, akkor tuti, h a szívem szakad meg. És a legrosszabb, h bizonytalanság van a születéséig...
2014. júl. 17. 11:42
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hozzád hasonlóan, valószínűleg én is kiborulnék. Bőgd ki magad, aztán vegyél egy nagy levegőt, és pozitívan előre. Tenni nem tudsz most semmit, ha pedig folyamatosan idegeskedsz, az tényleg nagyon nem jó a babának.

Azt mondják minden fejben dől el:tehát legyél magabiztos, legyél benne biztos hogy nincs baj, és csak a jóra gondolj.

Kitartás és boldog babavárást!

2014. júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ez minden lesz,csak nem boldog babavárás. Ráadásul amióta terhes vagyok, először mennék haza hétfőn, így azt sem tudom, h az otthoniaknak mit mondok. Biztos, h majd mindenki gratulál, én meg elsírom magam.
2014. júl. 17. 11:47
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

"Nem értem, h miért pont velem történik?!"


Nem veled történik. Vele. Az ő élete, az ő teste, az ő jövője lesz. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de te magadat sajnálod, amikor a gyerek beteg? Tényleg gondold át és tedd a helyére a dolgokat, mert ez így nem lesz jó! Ő (lehet kis eséllyel) beteg, nem te! Ő neki lesz segítségre szüksége egy erős anyától, nem neked! Ő fog küzdeni nap, mint nap, és menni előre ennek ellenére! TE most ne magadat sajnáld, hanem az erőt gyűjtsd, hogy megadhasd majd neki, amire szüksége van, legyen az bármekkora segítség is! Amúgy 2-3% nem nagy esély, ez is igaz. De tudatosítsd, hogy lehetséges, hogy lesz gond, de neked kell erősnek lenned, mert ez az Ő problémája lesz, és támogatásra lesz szüksége! Ha összezuhansz, akkor kitől fogja megkapni ezt? Nem engedheted meg magadnak, sem most, sem később! Tessék arcot mosni, mély levegőt venni és megnyugodni!

2014. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Amióta babát várok, folyton ettől rettegek, azt hiszem, most a legrosszabb rémálmom vált valóra. Őt fogom sajnálni NEM MEGAM!!! és abba fogok beleroppanni, ahogy ránézek és látom, h még csak azzal sincs tisztában, mi történik vele (ha megtörténik, amitől igazán rettegek...). Szerintem az ilyen az nem élet, én pedig nem vagyok elég erős. Félek, h a párom is összeomlik. Elég súlyosan visszaestem a depresszióba a várandósság alatt, eddig is erősen küzdöttem ellene, de most, mintha minden összeomlott volna, amit kezdtem felépítgetni. Többször voltak öngyilkossági gondolataim, de a baba tartott életben, ezek után már nem tudom mi lesz. Esküszöm, h én abba akarom hagyni a sírást, és hazafelé a vonaton sem akartam sírni, de még ehhez is gyenge vagyok, h kontrolláljam magam.
2014. júl. 17. 12:24
 7/17 anonim ***** válasza:

hány hetes vagy?

Mit mondtak a dokik, küldenek további vizsgálatra?


A neten találtam ezt :

"(Mert a bal kamrába 2 hyperechogén papaillaris izmot látni, és több a magzatvizem.)

nem veszélyes ha jó lett az AFP eredményem,mert egy idő után felszívodik és sokszor fordul elő. "

2014. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kérd szakember segítségét, nem szégyen!
2014. júl. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ja bocs 26 hetes.

és mit mondtak most mi lesz?

2014. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Babeli Zurzavar ***** válasza:
mivel a termeszet dolgaba beleszolni most ninca modod, eg dologra tudsz koncentralni, hogy 97-98 szazalekban valoszinu, hogy egeszseges lesz a babad!
2014. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!