Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatelhalások miatt genetika...

Magzatelhalások miatt genetikai vizsgálatra küldött az orvos. Elsődleges véleménye alapján kromoszóma rendellenesség áll a magazatelhalások hátterében. Milyen vizsgálatokra számítsak? Ha előfordult hasonló eset nálatok kérlek írjatok.

Figyelt kérdés
Azt mondta kezelhető.Nem kell megijednem.
2009. júl. 1. 08:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
nézess leiden mutációt, és ha pozitív vagy rá, akkor szúrnod kell magadat heparinnal egész kismamiságod alatt
2009. júl. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a leiden mutációnak ehhez semmi köze.Nekem is heparinozni kell magam,és nem kellett semmilyen kromoszóma vagy egyéb vizsgálatra menni.Bocs,hogy segíteni nem tudtam,csak az előzőre reagáltam:)
2009. júl. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Na, a félreértéseket elkerülvén, akkor leírom.

Nekem egy fejlődési rendellenességel született majd meghalt kisfiam volt, majd pedig sorozatos vetélések. Ezért kerültem a Genetikai Intézetbe.

Elsőnek, a párodtól és tőled is vesznek vért. Tőled több vért fognak lecsapolni. Első körben megnézik a géntérképet, van-e eltérés a kromoszómákban, stb , Második lépésként pedig a te véredet további vizsgálatoknak teszik ki, amiben, a fennt említett Leiden mutációt, és egyéb más kromoszómális eltéréseket vizsgálnak.

Nem értem, egy kromoszómaeltérést hogy kezel az orvosod??? A vetélés (vagy szülés) után általában végeznek a kicsin vizsgálatokat, amiből talán kiderülhet mi volt a baj. Neked ilyen nem volt?

A genetikai problémák mellett számtalan más okból is el lehet a babókákat veszíteni, de ennek részletezése nem az én dolgom, egy megfelelő szakembert vagy intézetet kell felkeresni, ahol valóban jó kezekben vagy.

Megkérdezhetném hányadik hétben veszítetted el a babókat?

Minden jót!


Üdv:

Egy 23 hetes

2009. júl. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Szúrnom kell magam?Te jó ég..én ha tűt látok eldobom magam.Köszi a választ. Már bármit megadnánk egy kisbabáért.
2009. júl. 1. 10:40
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem a kr.rendellenességet kezeli, mert azt nem lehet, hanem kezelhető a problémát gyanít.Nálam semmit nem vizsgáltak még, most váltottam orvost, szerencsére ő foglalkozik is velem.Nagyon rendes, bízom benne. Az első baba 11.héten, a mostani a 8.héten.De nagyon úgy néz ki, hogy az első is csak a 8.hétig fejlődött.Mind a kétszer lassan elmúltak a tüneteim, aztán hétvégére enyhén színes folyásom lett, görcsök nélkül, teljesen tünetmentesen. Nagyon szeretnénk már babát,évekig vártunk, hogy megfelelő anyagi biztonságot teremtsünk, most , hogy ez megvan a baba nem akar jönni.Nagyon igazságtalan az élet sajnos.
2009. júl. 1. 11:34
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nem adjuk fel a reményt. jövőre már remélem mi is hárman leszünk.
2009. júl. 1. 11:36
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én három sikertelen lombik után tudtam meg,hogy kromoszóma rendellenességet hordozok.A családunkban nincs senkinek erre utaló betegsége.Most 22hetes kismama vagyok,spontán lett a baba.Két hete voltam amniocentézisen,az eredményt még nem tudom,de érzem,hogy jól van a babám.Én hét éve tudok erről az eltérésről,és úgy tudom ezzel nem tudnak mit csinálni.Genetikai tanácsadáson annyit mondtak utoljára,hogy lombikkal van rá esély,hogy a hibás kromoszómát manipulálják.Sok szerencsét neked.
2009. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,

borzasztó dolgok ezek.


A babánál, akit vártam súlyos kromoszómarendellenességet állapítottak meg. Utána végeztek a mi vérünkön elemzést,

és elvben mi rendben vagyunk.

Azt kérdezték, nem voltunk-e rádioaktív sugárzásnak kitéve.

Tudomásunk szerint nem.

Akkor mitől lehet?

A mikrohullámú sütőtől? A mobiltelefontól? Wifitól?

Akármelyiket kérdeztem,

csak azt a választ kaptam, hogy ezeknek a káros hatása nem bizonyított.

Ezek alapján, hogyan tudjuk kivédeni ezeket a dolgokat?

Mert ha nem kromoszómarendellenesség okozza a problémát,

akkor sok esetben tudnak segíteni.

Nem lehet, hogy "csak" progeszteron hiány okozza?

Esetleg nem vagy RH- ?

Egiyk válaszoló, tényleg ki tudják védeni a lombik programmal a kromoszóma megsérülését?

Bármit vállaltam volna, hogy a kisbaba egészségét rendbe hozzam. :(

2009. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigyed ki lett vizsgálva már???

Sajnos az is okozhat vetéléseket!

2009. júl. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Még semmi vizsgálaton nem estem át.Jövő héten megyek vissza kontrolra a dokimhoz, majd csak utáni írja a beutalókat genetikaira. Egyébként 0RH- a vércsoportom.De ez miért baj?Mindig kaptam ellenanyagot is a vetélések után.
2009. júl. 1. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!