Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ennyi idő után terhes? Mennyi...

Ennyi idő után terhes? Mennyi a minimum nap, amíg aktus után jelzi a teszt? (bővebben)

Figyelt kérdés
2,5 év után, márc. 22-én szedtem be az utolsó Iamnámat (20/75-ös). annak rendje-módja szerint 25-én meg is jött, elkezdődött a köv. ciklusom. 28-tól rendszeresen vagyunk együtt párommal, dolgozunk a picin szorgosan :D egy pár napja (kb 4-5) furán puffadtnak érzem a méhemet, 1-2 erősebb szag van, amitől felfordul a gyomrom, pedig eddig nem... ha jól számoltam, húsvét hétvégén volt/van pé-m, akkor is voltunk együtt, hátha... van értelme már most tesztelnem vagy nem fog mutatni semmit, akkor sem ha pozi? hány % esélyünk van arra, hogy máris összejön a baba? (huszonévesek vagyunk) köszönöm a segítséget :)

2015. ápr. 7. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez meg nagyon korai lenne de szoritok
2015. ápr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Húsvét most volt. Ilyenkor még terhesség sem létezik! A beágyazódáshoz 7 nap kell minimum. Leghamarabb 10-12 nap múlva tesztelhetsz, de még az sem tuti.
2015. ápr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem a húsvéti rész volt a kérdéses, hanem az előtte lévő hét, épp ezért is kérdeztem. ilyen tüneteim még sosem voltak pé-kor illetve mensi előtt sem, ezért furcsállom a dolgot..
2015. ápr. 7. 17:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Ilyen hamar meg nem jelentkeznek terhessegi tunetek, altalaban a terhesseg 6-ik hetetol jelentkeznek. (elmaradt mensi utan 2 het) Elofordulhat az elmaradt mensi kornyeken is, de most meg biztosan korai. Ha Husvet vasarnapjan volt peteereses, akkor onnantol szamitott legkorabbi 11-12 napon tesztelhetsz.
2015. ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne aktustol akard szamolni a napokat, a peteeres idopontja a donto.
2015. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Áhhh, még semmi sincs, még legalább 2-hét (ha valóban most volt peteérésed), mire bármit mutat a teszt. Egyébként aktus után kb két héttel kimutatja.


Amúgy nem ártana egyébként 1-2 hónapot várni a gyógyszer után, kis pihenés/tisztulás nem árt a szervezetednek. Az első hónapban még eleve nem biztos, hogy rendesen vissza fog állni a menstruáció, úgyhogy még ha ki is marad, akkor is lehet csak a felborult hormonháztartás miatt.

2015. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ahhh :) ha már ennyire babázhatnékod van, utánaolvashatnál :) ez olyan szép folyamat, nem árt tudni mi történik veled...

2 mensi között kb. félidőben van peteérés, csak ekkor lehet teherbe esni. (persze lehetnek kósza peteérések, de az elég ritka, mondjuk legyen évi 1x). ha peteéréskor minden klappol (erre állítólag 20% esély van, egy egészséges párnak), akkor elkezdődik a beágyazódás ami 10 nap. ezután kezd el termelődni a hcg hormon, ami okozza a tüneteket és amit a terhes teszt is ki tud mutatni. körülbelül 4-6 nap után már van annyi a szervezetedben, hogy érezhess valamit és a teszt + legyen.

tehát kizárt, hogy a hétvége miatt érzel bármit vagy a teszt kimutatná. akkor kell tesztelni amikor már késik a menstruáció, addig nincs értelme.


a tüneteidet meg valószínűleg beképzeled, van ilyen, ha ennyire szeretnél, de azért ez nem jó. meg persze a húsvét... lehet sokat zabáltál össze-vissza :D

2015. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én mikor abbahagytam a bogyót, kb 2-3 hónapig meg volt bolondulva a szervezetem, össze-vissza jött meg, fájt a hasam, random időpontokban, stb. 3 hónap után állt helyre nagyjából. plusz elég korai lenne még most hogy tünetek legyenek.

mindenesetre drukkolok :)

2015. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Soha nem fogom megérteni azt, ha valaki gyereket tervez miért nem veszi legalább arra a fáradtságot, hogy a hiányos biológiai ismereteit pótolja. Ha húsvétkor volt peteérésed ugyan hogy lehetnének már másnap terhességi tüneteid? Ráadásul a gyógyszer abbahagyása után a hormonháztartás felborul, ami különböző tüneteket okozhat, előfordul, hogy a peteérés sem indul be rögton.... Mondjuk ha már most így ráparázol az egészre mi lesz később....
2015. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tesztelni akarsz, akkor LH tesztet csinálj most. Max. az lehet pozitív. De a HCG teszt tuti nem.
2015. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!