Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mielőtt nekiállnánk próbálkozn...

Mielőtt nekiállnánk próbálkozni, mennyi idővel érdemes abbahagyni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy akár már a következő hónapban is összejöhet a baba, de szeretnék biztosra menni. Inkább hadd ürüljön ki teljesen.

Ráadásul 17 évesen kezdem el szedni a gyógyszert, akkor még nem volt teljesen rendszeres a mensim. Most 22 vagyok, és félek tőle, hogy ha abbahagyom, ismét nem lesz rendszeres, és nehezebb lesz a teherbe esés. Valós a félelmem?


2015. ápr. 21. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából akár beállhat az elsö hónapba is a periodusod, de akár évek telhetnek el.

ìgy azt mondom, hogy felesleges várni. Elsö 1-2 hßonapban a méhfal vékonyabb, így nehezebben tapad meg vagy könnyeben leválhat, de peteérésed bármikor lehet.

Ami viszont bizots, hogy semmi sem biztos. Vagy is biztosra nem tudsz menni. Lehet az elsö 3 hónapban lesz peteérésed aztán meg hónapokig nem.

2015. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gyógyszer 1 nap alatt kiürül, ezért kell naponta szedni...

Szóval nem kell várni.

Én 15 évesen kezdtem szedni, 27 évesen tettem le, 1 hónapot vártam (a ciklus miatt), és utána elsőre összejött a fiunk.

2015. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20 évesen kezdtem szedni, 25 évesen vállaltuk az első gyereket. Hó elején akkor abbahagytam a tablettát, 6-9 között volt a megvonásos vérzés, a következő hónap 6-án már ott volt a kezemben a pozitív teszt. Lassan 1.5 éves a fiam.
2015. ápr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezer ilyen kérdés van keress rá. Ma már azt mondják,hogy nem kell várni egy nap alatt is kiürül azért lehet probléma ha kimarad egy szem.
2015. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egyszerűbben utána tudnál nézni, ha ezt a kérdést mondjuk a google-be írod, mindjárt ott lett volna a kezedben a válasz, de akár egy nőgyógyásztól is megkérdezhetnéd, az a biztos.


Egyébként, ha rákeresnél vagy megkérdeznéd, láttad volna, hogy 3 hónapot javasolnak. Tehát, hogy a próbálkozás előtt minimum három hónappal kell abbahagyni a tablettát, pontosan azért, mert gyakran előfordul, hogy rendszertelen lesz utána a menzesz, és hogy legyen ideje a normálra visszaállni. Nálam például így volt, kétszer korábban jött meg, de a leállást követő harmadik menzesz óta pontos a ciklusom.

2015. ápr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!