Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bennetek megfordult valaha,...

Bennetek megfordult valaha, hogy ha a párotokkal nem sikerül a baba, lehet, hogy tovább kéne állnotok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk már babát, elvileg egészségesek is vagyunk, de mégse jön össze. Most ismét megjött és megfordult a fejembe, hogy mi van ha valami okból "nem őt szànja a sors" a leendő gyerekem apjának. Azt tudnu kell, hogy 5 éve egy egyszeri rossz vèdekezésből terhes lettem a voot páromtól, de azt a babàt elvetettem. Nagyon szeretem a párom, de a vágy is erős bennem egy baba után. Lehet csak a csalódottság beszèl belőlem, de már elegem van, hogy sorra az ismerőseim közt az első hónapokba màr terhesek lesznek. Ìgy a végére érve szégyellem is magam ezért a kérdésért, hogy ez felmerült bennem :(
2015. ápr. 22. 11:19
1 2
 1/13 monyk ***** válasza:
100%

Szia! Èn is kèrdeztem ezt màr a fèrjemtől, hogy mièrt lehet ez? Nem vagyunk összeillők, így jelez a sors? De mindig rájövünk, hogy ugyan màr, akkor annyi össze nem illő embernek mièrt sikerül?! Akik elvàlnak, elvetetik, egy alkalmas èjszaka...stb. Nem hiszem hogy erről lenne szó.

Monyk

2015. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az abortuszt lelkileg is sikerült feldolgoznod? Egyikőtökben sincs valami gát emiatt? Sajnos nem mindig a testi okok felelősek az ideiglenes meddőségért. Érdemes lenne ezen is elgondolkodnotok és beszélgetnetek, ha kell akkor szakemberrel is. A görcsös ragaszkodás is probléma. Szerintem próbáljatok meg az ovud körül elmenni pár napra kikapcsolódni valahova. Csináljatok programokat nappalra, esténként pedig bújjatok össze.
2015. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudom közhelyes, és könnyű mondani, de: Ne görcsölj rá a babatémára! Ez az egyetlen titok, ha egészségügyileg nincs probléma.Tudom miről beszélek.Nekünk az első gyermekünk 8 hónap próbálkozás után jött össze. Ez évekhez képest kevés, de ha valaki igazán tiszta szívből vágyik már a babára,akkor 2 hónap is sok idő. Minden hónapban feljegyeztem, hogy mikor jön meg, melyik nap voltunk együtt.Állandóan számolgattam, hogy ha ma megjönne, akkor ezek szerint ekkor volt pé,na akkor pont nem voltunk együtt. De ha holnapután jön meg, akkor meg együtt voltunk és nem jöhet meg stb.Minden alkalommal figyeltem a wc papírt, hogy jajj remélem nem jött meg.Mikor megjött a teherbeesés előtt azt mondtam magamnak: sz***rok az egészbe.Nekem valamiért nem sikerül,bezzeg körülöttem mindenki terhes. Nekem már nem lesz,sose leszek terhes,nem érdekel. Nem jegyeztem fel mikor jött meg, nem is figyeltem, hogy a ciklus hanyadik napján vagyok.Akkor voltunk együtt,mikor kedvünk volt.Nem agyaltam rajta,mert úgy gondoltam,úgyse sikerül,minek stresszeljek.Nem érdekelt. Egyszer együttlétkor barnáztam egy picit.Na mondom megjön, de nem azért voltam mérges,mert már megint nem sikerült, hanem mert épp wellnes hétvégén voltunk. De nem jött. Ekkor már jelentkeztek a tünetek,semmi étvágyam nem volt. Fel sem tűnt, hogy nem fáj a menzesz előtt egy héttel minden nap a hasam, ahogy mindig szokott. Munkából hazaérve kértem a férjem,hogy rendeljünk pizzát. 1 szelet után viszont rosszul lettem. A férjem felpattant és felkiáltott, hogy te terhes vagy! Én meg: dehogy,csak hirtelen jól esett. De inkább vettem másnap egy tesztet. Még a vizelet végig sem futott rajta, kijött a tesztcsík, ami olyan erős volt,mint a kontroll csík. Persze nem hittem el,és csináltam még 3-at :) Most 20 hónapos. Most megint próbálkozunk és ismét úgy görcsölök rajta mint ré, de tudom, hogy nem szabadna.Ez a 3. hónap,de most úgy vagyok megint, hogy lesz***rom. Nem írogatom, hogy mikor jön meg és hogy mikor kéne lennie pé-nek. Mostanában 30-33 napos a ciklusom,2 naponta együtt vagyunk, mégsem sikerül.Mert görcsölök rajta. Azelőtt durvább volt 26-45 napos ciklusaim voltak.Gondolhatod.Nem tudtam kikalkulálni mikor lehet pé.És akkor jött, hogy bezzeg mindenkinek rendszeres....Szóval...nem könnyű,de add fel,tényleg menjetek el valahová,ne koncentrálj rá, ne legyen benned együttlét előtt, hogy na hátha ebből, és hidd el összejön majd így elsőre!
2015. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg egészségesek vagytok-itt már kiderül, hogy nem vizsgáltattátok ki magatokat, de az elváláson gondolkodsz.

Nekem ez fura. 2,5 évet vártunk a babára, de egyetlen egyszer eszembe nem jutott ez, mert párt/férjet választottam magamnak és nem apajelöltet. Mi épp úgy álltunk hozzá, hogy ha a szerelmünk mellé még a sors egy babával is megajándékoz, az egy fantasztikus dolog, de ha nem, mi egymást választottuk.

2015. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az "elvileg egészséges" mit jelent? Mindent kivizsgáltattatok?

Létezik, hogy lelki okok miatt nem jön a baba.

2015. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Bennnem igen, megfordult. Egészségesek vagyunk ,de egymástól nem lehet természetes úton gyerekünk. Más partnertől valószínűleg mindkettőnknek lehetne. Nehéz volt ezt elfogadni, minden hónapban szembesülni vele, főleg 1-2 év hiábavaló várakozás után, hogy lehet, más pasitól azonnal lehetne gyerekem, nem kéne ezt átélnem és a férjemnek se. Nem akarom neki ezt a sorsot. Nagyon sokat őrlődtünk, h mi legyen, maradjunk-e együtt, vagy sem. Nem akartam lombikozni, Nem akartam elfogadni, h nekem csak így lehet gyerekem, hiszen én egy egészséges, csinos nő vagyok, nehogy már hormonokkal tömjem magam. Féltem, h megbetegszem, h soha nem leszek a régi, meg hát nem is hittem benne, h lombikkal sikerülhet. Úgy voltam vele, gyerek az szexből lesz, nem mindenféle vegykonyhában és úgy éreztem, nekem is jogom van ahhoz, amihez a többi nőnek, h csak dug egyet a pasijával és abból gyerek lesz. CSak így, mindenféle gyógyszerek, hormonok, vizsgálatok, kisműtét, petesejtleszívás nélkül. A férjem sem akart kitenni engem a lombiknak. Szóval ott tartottunk, h szétmegyünk, új életet kezdünk és elfelejtjük ezeket a szörnyű hónapokat, éveket.


Aztán szép lassan valami megváltozott. Kezdtem elfogadni, h nekünk ezt dobta a gép, ebből kell a legjobbat kihoznunk. A férjemmel biztosítottuk egymást arról, h az érzéseink nem változtak a nehézségek ellenére sem. Úgy döntöttünk, h vállaljuk a lombikot. Én is megbarátkoztam lassan a a dologgal. Lehet, h ez is segített, sose tuom már meg, de a hormonkezelést gyakorlatilag tünetmentesen átvészeltem és az első kezelés sikeres volt. Most 28 hetes terhes vagyok. Ha lesznek testvérek, ők is lombikbabák lesznek a fagyasztott embriókból. Már nincs bennem semmilyen ellenérzés a lombikkal, az orvosi kezelésekkel szemben.

2015. ápr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as, hidd el, aki régóta vár babára, nem 8, hanem 28, 38 hónapja, az már rég túl van a lesz.arom dolgon, és lám mégsem lett baba a nagy lazaságból.


Van, amikor kevés. Van, amikor 2 ember külön-külön termékeny, egészséges, de együtt nem azok. Ilyenkor segítség kell. Lehet, nekünk is lett volna természetes úton babánk, csak várnunk kellett volna még vagy 3,5 évet. Vy talán 5-öt. Nem tudni.

Örülhetsz, h neked csak 8 hónapot. Én nem tanácsolom babáért küzdőknek a "lazuljel" dolgot, mert azon már valószínűleg rég túl vannak meg hát gondolod, h ez nekik maguktól nem jutott eszükbe?


Én azt tanácsolom, h minél hamarabb segítséget kell kérni, mert nincs mindenkinek 5-7 éve, h babára várjon, addigra lehet, bele is zakkannak, rámegy a kapcsolatuk. Nem szabad megvárni, mikor lehet, h lombikkal elsőre sikerül. El kell fogadni, h ez nekünk nem megy másképp és kész. Fentebb írtam, h nekem is nehéz volt elfogadni egészséges nőként.

2015. ápr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6-7-es vagyok még mindig


A kórházban megismertem egy nőt. 40-es nő, fitt, egészséges, első babáját várta ő is. Elmesélte, h természetes úton sikerült 7 év után. Értitek, 7 év rendszeres, védekezés nélküli szexből egyetlenegy terhesség. A lombikot halasztgatták, nem akarták. Nagy öröm a természetes fogantatás, igazolás, h lám mégsem vagyunk selejtesek...na de 7 évig minden hónapban nega teszt, sok veszekedés, nekik is megsínylette a kapcsolatuk, bár a baba sokmindent feledtet...De gondolj bele, ha elmennek lombikra, még lehet, belefért volna egy testvér is.

2015. ápr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma reggel kérdeztem a páromat, hogy elhagyna-e, ha kiderülne, nem lehet gyerekem. Egyértelmű nemet mondott, majd visszakérdezett - És te engem? Én csak annyit mondtam, akkor örökbe fogadnánk egyet.


Unokatesóméknak 5 évig nem jött a baba. Beadták a kérelmet az örökbefogadásra. Minden rendben volt, már csak arra vártak, hogy szóljanak nekik. És ekkor spontán, természetes úton (előtte már volt sikertelen lombik is.) összejött az ő közös babájuk.


Ha igazán szereted a párod, ilyenen nem szabadna gondolkozni. Kívánom, hogy mielőbb sikerüljön nektek is a baba. :)

2015. ápr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hú...köszönöm a sok választ :)

Az elméletileg egészsegesek vagyunk azt jelenti, hogy én minden vizsgálaton túl vagyok, most jön a párom a napokba, hogy őt is megnézzék :)

Tudom, hogy nem szabad ràgörcsölni, de olyan nehéz elterelni a figyelmem. Főleg, hogy jelez a testem peteéréskor és menzesz előtt is. Màr nem tudom, hogy kéne nem rágörcsölnöm erre. Lelki oka részemről nincs annak, hogy nem esek teherbe.

2015. ápr. 22. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!