Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Korai 23 évesen gyereket...

Korai 23 évesen gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
A környezetem szerint az, de én már nagyon vágyunk rá. Most még egyetemista vagyok, 1 évem van hátra, de már 18 éves korom óta folyamatosan dolgozom mellette (igaz csak kb heti 20-30 órát - de nem azért akarok szülni, hogy sose kelljen dolgoznom). Kis spórolt pénzünk van (párom velem egyidős, szintén egyetemista + melózik, 3 éve együtt élünk), de most diplomás gyeddel sokkal jobban járnék, mintha 2-3 év friss diplomás meló után (ha találok rögtön) mennék szülni. Viszont a családjaink nagyon ellene vannak, nem tudom, mennyire hallgassaak rájuk. Kívülállóként mit gondoltok?
2015. ápr. 30. 20:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*mi :D jól lebuktam: tény, hogy én kicsit jobban szeretném, mint a párom, gondolom bennem jobban dúlnak a hormonok.
2015. ápr. 30. 20:54
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Erre neked kell tudni a választ.
2015. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Ebben az országban még 50 évesen is korai lenne


Más országban viszont igen,teljesen reális

2015. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem mérlegeljetek pár dolgot, én teherbeesés előtt készítettem egy költségvetést. Mennyi jön be egy hónapba és a babának mire van szüksége a mindennapokban. Ehhez ugye nem számoltam hozzá, ha megfázik milyen gyógyszert veszünk. Szerencsém volt/ van mert szoptattam, így tápszert nem kellett vennem. Persze a rezsivel, a mi kajánkkal és egyéb költségeinkkel is tisztában voltam. Csak tudni akartam fel tudunk e nevelni egy gyereket az akkori pénzünkből. Így nyugodtan vállaltuk. :-) És félre tenni is tudunk. :-)
2015. ápr. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
szerintem pont jo korban vagy hozzá
2015. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Èletkorilag nem korai, de neked kell tudnod mennyire fix a mostani munkátok, lehet-e arra alapozni a gyerekvállalást, nem csúszol-e sokat így a tanulmányaiddal. Na meg ameddig a párodnak kételyei vannak, addig biztos korai belevágni.
2015. ápr. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kor ha te úgy érzed hogy itt az idő akkor rendben van.

De számolj arra is, ha van egy munkád akkor van hova visszamenni gyes után. Ha nincs addig munka akkor lehet pár évig amíg jár a diplomás gyed addig elvagytok de utána nem lesz könnyű elhelyezkedni kisgyermekes anyukaként. Nyilván ezt nektek kell eldönteni és mérlegelni csak ezt is számoljátok bele.

2015. ápr. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Korban nem korai. Inkább a körülményeket kell figyelembe venni: van-e biztos lakhatásotok, annyi pénzetek havonta, hogy a gyerekkel járó megnövekedett költségek ne okozzanak gondot, van-e némi vésztartalékotok, hogy ha valami baj történik ne kerüljetek a utcára illetve amit még vegyetek figyelembe, hogy lenne-e elég szabadidőtök arra, hogy a gyerekkel foglalkozzatok. Ha mindre igen a válasz, akkor szerintem nincs akadálya.
2015. ápr. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Én 23 évesen szültem az elsőt! :) Nem végeztem egyetemet, érettségi után elvégeztem egy okj-t (számvitel), és azután rögtön munka. Így 3 év munkaviszonyom volt a babavállaláskor.

Életkort tekintve nem korai, viszont ha bizonytalanok vagytok (vagy inkább a párod) akkor még nincs itt az ideje!

2015. ápr. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

23 évesen nem korai:) Én 22 évesen estem teherbe és 23 voltam mikor megszületett:)


De ha a párod nem 100%ban szeretné akkor még ezerszer rágjátok át ezt a témát, ha van egy kicsike kis "nem biztos,hogy akarom" akkor inkább még várjatok. Pláne,úgy,hogy még egyetemisták vagytok!

2015. máj. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!