Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek meddig nem késő...

Szerintetek meddig nem késő egy férfinek gyereket vállalni? Mi az ideális kor? Nálatok hogyan alakult?

Figyelt kérdés
A férjem kb. 40-41 éves lesz, mire eljutunk, hogy babát tudjunk vállalni. Próbálkoztunk előbb is, de 2 középidős vetélés lett a vége. Velem született fejlődési rendellenesség miatt műtétek várnak ránk.
2013. dec. 27. 07:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 46 éves lesz, mire megszületik a csemetke. 14 hetes vagyok, az elmúlt pár hónapban fiatalodott v 10 évet. Ragyog ő is :-)
2013. dec. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Tapasztalatom szerint akiknek ilyen idősen születik gyerekük, azt nagyon féltik elkényeztetik. Amikor a gyerek már 20-25 éves, a nagy generációs különbség miatt nagyon ritkán értik meg a szülők és a gyerek egymást. Ehhez a szülőknek is "haladnia" kellene a korszelemmel.

De mindenki akkor vállal gyereket, amikor akar.

2013. dec. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Én ideálisnak a 30-31 évet tartanám. Ekkor még nincs akkora generációs szakadék, de ismerek olyan embert, aki 45 évesen házasodott és 47 évesen lett gyereke. Egyáltalán nem volt nyugger bácsi típus, mikor a lánya 20 éves lett. Fiatalos, lendületes apuka volt. Aztán, ahogy a gyerek kirepült màr leeresztett. Szerintem az idős apukákat a gyerekeik képesek fiatalon tartani, szóval hajrá!!!
2013. dec. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ferfiaknal szerintem nem keso a 40 ev. Parom nővére 28, a parja 42 eves es most szeptemberben szuletett kisfiuk. Es rajta is azt latom, hogy kivirult, jot tett neki a baba :-)
2013. dec. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ferfiaknal 50 eves korig belefer. A parom 38 eves kora utan mar nem akar gyereket, de ezt butasagnak tartom. En akkor akarnam a harmadikat, amikor o 40 lesz, persze nem a kora miatt, hanem a gyerekeink kora miatt. O nem akar mar akkor, pedig boven beleferne meg.
2013. dec. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
35 volt a férjem az első babánál, 36 a másodiknál és 39-40 lesz a harmadiknál (remélhetőleg be tudjuk vállalni). Szerintem a férfiaknál a 40 olyan mint nőknél a 30, úgyhogy abszolút belefér:)
2013. dec. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én férjem 39-et töltötte, mikor az első gyermekünk született, a második 3 év múlva. Ő azt mondja, hogy egyrészről jobb lett volna, ha hamarabb jöttek volna, mert akkor még több időt tudna velük tölteni, másrészt úgy gondolja, hogy "most érett meg rá igazán" az apaságra. :) Amúgy azért nem lettek előbb, mert a munkahelyem így lett végleges, én viszont 12 évvel fiatalabb vagyok a férjemnél. Most 44 éves és úgy érzi, hogy még egy harmadik nagyon jó lenne, de 1-2 éven belül, mert már "fut ki" az időből... Nagyon élvezi az apaságot, imádja a gyerekeket!
2013. dec. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Apukám 50 volt, mikor születtem, első gyereke vagyok.


Én párom 29 lesz az első babánk születésekor.

2013. dec. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Egy kicsit megnyugodtam, mert a férjemtől én 15 évvel fiatalabb vagyok, és korom szerint ráérnék még, de Ő azért már érettebb korban van. Nem látszik rajta a kora, egy 10 évet simán letagadhatna, de azért egy kicsit izgultam. Szerettem volna látni, hogy mások miképpen vélekednek erről a dologról! Köszönöm!
2013. dec. 27. 14:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Nalatok ugyanaz az a helyzet,mint nalunk.A ferjem 42 lesz amikor a baba megszuletik,en 26 vagyok,most varjuk az elso babankat,13 hetes vagyok.En 2 evvel ezelott nem tudtam volna elkepzelni,hogy apa legyen,ugy erzem most nott fel a feladathoz.

Kivanom,hogy minden rendben legyen a terhessegeddel!

2013. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!