Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehetséges hogy méhszáj...

Hogy lehetséges hogy méhszáj sebbel ilyen lett a citológiai eredményem?

Figyelt kérdés
Voltam nőgyógyásznál méhnyakrák vizsgálaton mert próbálkozunk a babával de a mintavétel közben mondta hogy méhszájsebem van és hátrahajló méhem viszont ma megjött az eredmény és P1-es lett.
2015. máj. 5. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ès ez mièrt nem jó? Nem értem a problèmàt. Minden ok. A mèhszàjsebet pedig kezelik, ha kell.
2015. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jobban örültél volna a 3-as eredménynek? Nem értem a problémád...
2015. máj. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze hogy örülök csak a méhszájseb egy elváltozás és nem érem hogy hogy lehetett ilyen jó az eredmény
2015. máj. 5. 19:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon fura, hiszen P1 csakis szűz lányoknál lehetséges akik még nem éltek semmiféle nemi életet.

A P2 a normál, egészséges lelet felnőtt, aktív nemi életet élnő nőknél.

2015. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4e válaszoló. Nekem p1.. pedig gyereket is szültem igaz császárral. Szóval ez a szűz dolog butaság. Szűz lánynak is lehet mehnyakrakja,...sajnos.

Kérdező. A kettő nem ugyanaz. Attól mert méhszajsebed van.. még nem biztos, hogy vannak ott olyan sejtek amik azt okozhatnak

2015. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.. úgy értem rákot okozó sejtek.
2015. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2 vagyok, nekem is 1-es szokott lenni, pedig szültem 3 gyereket.
2015. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ditta323 ***** válasza:

Nekem is 1 szokott lenni, sőt szülés után 8hetes kontrollon is p1 lett (és nem a gólya hozta a lányom).

Amúgy a cito rák miatt kell.

2015. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :)
2015. máj. 5. 21:09
 10/11 anonim ***** válasza:

"A laboratóriumi lelet eredménye a Papanicolau-féle beosztás szerint P2-től P5-ig terjedhet. (Régen P1-es eredményt is adtak, de ezt már ritkán használják.)


A P2-es lelet negatív, itt nincs teendő.


A P3-as leletnél még nincs rosszindulatú elváltozásra utaló gyanú, de már találtak a mintában olyan sejteket, melyek normál esetben nem szoktak ott lenni. Ilyenkor két-három hónappal később megismétlik a vizsgálatot, s ha ismét P3-as az eredmény, akkor elvégzik az úgynevezett konizációt, azaz a szövettani tisztázást. (A műtét során kis kimetszéssel mintát vesznek a méhszájból a szövettani vizsgálathoz.)"


Részlet innen:

[link]

2015. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!