Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vajon ezért haltak meg a...

Vajon ezért haltak meg a Babáim? Ezekután milyen vizsgálatokat csináltassak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem most volt sajnos Missed AB műtétem Ikrekkel 12 hét után február 19.-én.

92 óta szedem az L-Tyroxint.

A menstruáció kimaradása és a fogantatás között voltam vérvételen december 8.-án, ahol a TSH 0.068 volt, a szabad tiroxin meghatározás pedig 25.29.

A Babák 3 évi próbálkozás után fogantak meg és nagyon boldogok voltunk.

A pajzsmirigy gondozóba 01.28.-ára kaptunk időpontot, ahol legnagyobb meglepetésemre nem akartak levenni TSH-t és a majdnem 2 hónappal ezelőtti vérvétel eredmény értékelésével 150 mg-ról 100-ra lecsökkentették az adagomat.

Az egyik Baba megállt a fejlődésben 02.08-9.-e körül.

Mentem mindenhová, de sajnos senki nem akart segíteni.

Február 15.-én állítólag megállt az egyik Babám szivecskéje.

Ekkor felkerestem több kórházat is, hogy mentsék meg a még életbenlévőt, nem baj, ha hasfalat kell vágni, de mindenhol azt a választ kaptam, hogy nem érdemes.

Állítólag azzal egyidejűleg, hogy az egyik Babám szíve megállt, a másik Baba fejlődése is megállt.

Hiába voltak kétpetéjüek, (minden UH-on össze voltak bújva, látszott rajtuk, hogy már szeretik egymást).

2010. 02. 16.-án a Humán chorion-gonadotropin 12772 volt, ami állítólag 12 hetes élő ikerterhességnek felel meg.

Nagy harc árán sikerült levetetnem a Thyreoid Stimuláló Hormonomat, ami 9,700 lett.

19.-ére állítólag leállt a másik Babám szívdobbanása is.

Azóta megvolt a Missed AB műtétem és érdekes, hogy műtét után meglátogatott a strummagondozó orvosom, Akinek hiába könyörögtem azelőtt, hogy intézze el a vérvételt, inkább 150-ről 100-ra csökkentette az adagomat.

Vajon ezért haltak meg a Babáim???

Ezekután milyen vizsgálatokat csináltassak?

Senkinek nem kívánom ezt a lelki kínt, amilyen űrt hagytak a Babáim.

Ráadásul úgy érzem, hogy Családomban senki nem olyan megértő, mint amire most szükségem lenne.

Köszönöm, ha írtok nekem!!!

Kitartást Mindenkinek: Anita


2010. febr. 23. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Nagyon sok nö elvetél vagy elhal a kicsije sajnos!azt szokták mondani hogy nagyon sok tényezö befolyásolhatja a terhességet.ha neked a pajzsmirigyedfdel van probléma akkor valószinüleg ez okozta a vetélést /elhalást/Nekem van egy barátnöm aki nem is tud teherbe esni ez végett!A pjzsmirigyet az elsö helyen emlitik mikor gond van! Nekem is volt missed abom 6 hetesen nekem gyulladás végett! Én csak azt tudom neked irni hogy fel a fejjel és a következö biztosan sikerül és minden rendben lesz.

A megértésröl meg annyit hogy nekem is mondtak minden félét engem is bántott de arra hallgass aki a legközelebb áll hozzád! De pszihésen is meg vagy viselve és ezért ugy érzed senki se akar veled törödni!Sajnálom ami történt! De inkább ez minthogy egy ne egészséges babád szülessen!

2010. febr. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon sajnálom :(((


Én ugyan csak nem túl rég szedek L-Thyroxint és abból is csak 50-est enyhe alulműködésre, de nekem akkor jött ki, mikor a harmadikat vártam, az első véreredményből. Szerintem igen felelőtlen volt az orvos, aki a várandósság alatt nem nézette meg a TSH-t :(((( Főleg egy ikerterhességnél:( Látszik is a 9,7-ből, hogy kellett volna az a 150 mg.


Szóval nagyon sajnálom, és legközelebb talán érdemes egy másik orvost választani.

2010. febr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia!A témához nem tudok hozzászólni viszont nagyon sajnálom:(Tudom mit élsz most át.Én is ikreket vesztettem el nekik is leállt a szivük de nálam más volt a baj.Remélem mihamarabb túl leszel rajta.Nem kívánom senkinek az biztos:(
2010. febr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok, msot találtam ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2010. febr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hú, borzasztó, amit leírtál :(( 3 év után ikreket elveszteni! Borzasztó, nagyon sajnállak! Teljesen megértelek. Én 2,5 évet vártam a babámra és tegnap merült fel a gyanú, hogy méhenkívüli. Nagyon félek, hogy mi lesz velünk :((

Keress egy lelkiismeretesebb endokrinológust. Az a baj, h bizonyos dokik úgy állnak a baba dologhoz, h hát ez most elment, jön a következő. Csak nálunk ez nem így van, mert mi 2,5-3 évet vártunk egy babára, nem úgy, mint akik minden ciklusban teherbe esnek. Kitartás, légy erős!

2010. febr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szia!


Zöld keretbe író vagyok SAJNOS.


2,5 év várakozás után méhenkívüli?


Mit mondanak?


Miért kellett ennyit várnod?


Miért nem sikerült Neked a teherbe esés?


Hány hetes Kismami vagy?


Sajnos nem tudom, hogy TB kártyára hol találhatok lelkiismeretes endokrinológust???


Köszönettel: Anita

2010. febr. 25. 11:48
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom ami veletek történt!


Nekem 2009 márciusában rutinvérvételen 8,5! volt a TSH értékem,de ultrahangon nem találtak semmi kórosat ezért nem szedtem semmit.

2009 júliusában már terhes voltam.

Azóta a 37.héten vagyok,minden rendben van(lekopogom).

Sok sikert neked és kitartás!

2010. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nos én ismerek egy strummás nőt, azóta már meggyógyult, de amikor betegen teherbe esett, az orvos azt tanácsolta vetesse el a babát, mert nincs rá garancia, hogy normális lesz, arra sem, hogy egyáltalán a baba megmarad.

Valószínűleg nálad is ez történt. :( Sajnálom :( A strumma teljesen tünetmentessé válhat, ha jó orvos kezeli. Tapasztalat!

2010. márc. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nagyon sajnálom ami történt!Nekem is a pajzsmirigyemmel vannak bajok és hiába szedem a gyógyszert!Én is L thyroxint szedek az 50-ből napi 1,5 szem de nem használ.Én szerintem ez miatt nem estem még teherbe.Tavaly derűlt ki,hogy nem jó mert akkor a TSH-m volt 37,9,április környékén lement a gyógyszerrel 7 valamennyire most megint 12,8.Lelkiismeretes orvos?Hát én nem nagyon ismerek ilyet a magyar eü-ben.Júniusra kaptam időpontot az endokrinológián.Mondhatom szép!Hiába mondtam nekik,hogy nem is érzem jól magam nem érdekelte őket!Babám nekem is lehet(lekopogom) mert volt egy terhességem csak elment a baba mert méhen kívüli terhesség gyanújával megműtöttek és közben csak korán lett észre véve és mivel megbolygatták elment sajnos és azóta nem sikerül,ez volt lassan 4 éve.

Alattomos egy betegség a pajzsmirigy betegség!

Kitartást kívánok Mindenkinek!!!!!

2010. márc. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Nagyon sajnálom ami történt átérzem a fájdalmadat én 3x vetéltem el de ma már van 3szép gyerkőcöm annak ellenére hogy a 3.vetélés után azt mondták nem lehet 1sem.


Próbáld meg a Péterfy S Kh Budapesten Dr Tűzkő Nándor Endokrinológus szülész nőgyógyászt. Velem nagyon rendes volt.

2010. márc. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!