Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nektek is volt teherbeesésnél...

Nektek is volt teherbeesésnél ilyen furcsa, kétségbeesett érzésetek hogy minden más lesz és megváltozik?

Figyelt kérdés
Fiatal pár vagyunk F25/L22. Egyik pillanatban nagyon boldogok vagyunk másikban meg már kicsit kétségbeesettek. Normális ez?
2015. jún. 4. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem normális. :)

Most tudatosult, hogy egy új fejezet jön. Nincs ezzel baj, mert tényleg valami más lesz, valami új, de hidd el nincs is ennél nagyobb élmény (minden nehézségével együtt is)!

Nekem két lányom van, és mindkétszer mikor megtudtam, hogy babát várok, akkor átfutott az agyamon, hogy jaj...mi lesz velünk, hogy lesz, aggódtam, féltem is néha. De imádom a lányaimat, és bár sok minden más az életünkben, mint gyerekek előtt, de nem hiányzik a régi életem. Velük jó minden, úgy ahogy van!


Szép terhességet, jó babázást!

2015. jún. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én bármelyik pillanatban szülhetek, és még mindig gondolok/érzek ilyet néha. Nem vagy egyedül ezzel, egy új dolog előtt állsz, amit még nem csináltál, de a tapasztaltak azt mondják, minden jön majd magától és természetes lesz, h ő van.
2015. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze, én is érzem, még úgy is, hogy már a másodikat várjuk. Mert a második után sem lesz semmi olyan, amilyen eddig volt. Szóval igen, normális :)
2015. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Normális érzés, ne aggódj. Én érdeke smódon az elsőnél nem éreztem, teljesen felszabadultan tudtam őt várni, egy szemernyi kétségem sem volt. Aztán a születés eután ért néhány meglepetés:) És emiatt most a második tervezésekor sokkal bizonytalanabb vagyok magamban, mert már tudom, milyen kevés vagyok néha egy gyerekhez is, mi lenne vajon kettővel.... de teljesen felkészülni úgysem lehet, a babák is különbözőek, van, akivel könnyű, van, akivel nehezebb, van, akivel nagyon nehéz.Ahogy magam körül látom egyébként, épp a fiatalok sokszor sokkal jobban kezelik ezeket a dolgokat és sokkal ügyesebbek, talpraesetteb szülők. Fel a fejjel:)
2015. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Volt bizony végig. 38. hétben elkezdett folyni a magzatvíz és még akkor sem akartam szülni menni és csak azt hajtogattam, hogy én még nem vagyok erre felkészülve. :) Abban a pillanatban múlt el minden félelmem, amikor megkezdődtek a fájások. Szülés után már el sem tudtam volna képzelni az életem a picike lányom nélkül. :)

Ja és én nem vagyok fiatal... :)

Szóval teljesen normálisak az érzéseitek.

2015. jún. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokan felnek a baba okozta valtozasoktol. Mi viszont pont ezert a valtozasokert akartunk babat. :)
2015. jún. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy én ufó vagyok, de nem érzek semmit. Nem rémìt meg semmiféle változás. Ha félek vmitol az inkább az éjszakázás az első időkben,mert nagy alvó vagyok, ha vmi felebreszt borzasztó pipa leszek. De ezzel is úgy vagyok, a hormonjaink segítenek ebben a nehéz időben. Én nem tervezve lettem terhes, de már ért a gondolat. Felnőttek vagyunk, szülők leszünk, ahogy anyáink és nagyanyáink, akiknek nem volt mikrojuk és mosogepuk sem. Ha ők megcsinaltak, akkor mégis mitől kéne félnünk? Nem értelek.
2015. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2015. jún. 4. 17:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Ó, én egy teljes hétig érzelmi hullámvasúton ültem. Elmondás alapján mások is. Szóval ez vagy normális, vagy ha abnormális, akkor gyakori. :D

Boldog babavárást!

2015. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!