Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet, h valaki csak...

Hogy lehet, h valaki csak 8-10 hetesen veszi észre, h terhes?

Figyelt kérdés

Elvileg a ciklus közepefelé van a peteérés. Ha 28 napos egy ciklus, akkor a 14 napon fogan meg kb. Tehát a fogantatás után 14 nappal kéne megjönnie az első havinak. De az, ha nem jön meg, még csak 2 hetes terhes valaki és már gyanús, hogy valami nem oké, hiszen nem jött meg nem?

Hogy lehet, hogy 8-10 hetesen a doki közli. Akkor ez azt jelenti, hogy 2 hetesen megjött neki, aztán rá 4 hétre újra és erre rá pár hétre valahogy valami történik, amiből arra következtet, hogy terhes?

Hogy lehet ez?



2015. jún. 5. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbször ez azoknál fordul elő szerintem, akinek nem rendszeres a mensijük! De van olyan is, akinek "megjön" terhesen is.
2015. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Peteéréskor már 2 hetes a terhesség. 8 hetes terhesség Gyakorlatilag a második kimaradt menzesz de van akinek az első hónapban megjön és mondjuk nem számít terhességre, nem fordít jelentőségét annak, hogy pl alig tart valameddig vagy nagyon kevés mennyiségű. Ha legközelebb viszont már kimarad az gyanús, de akkor már 8 hetes.
2015. jún. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1.jól mondja! Nekem pl. 35 napos a ciklusom, de sokszor ki is marad egy, akkor meg vagy 70 napig semmi nincs. Csináltak hasi ultrahangot, labort, mindenféle vizsgálatot és szervi baj elvileg nincs ott lent sőt, peteérést is igazoltak, tehát elvileg lehet gyerekem.

Most ha teherbe esnék és elmaradna a korai reggeli hányinger (mellfeszülésem pedig random szokott lenni alapból) szerintem simán csak azt hinném, megint kimaradt egy és békésen várnék még 30 napot. Régen rohangásztam ezekkel nődokihoz tizenévesen, de már belefáradtam és elfogadtam, hogy nekem ilyen ritka. A családban is volt rajtam kívül ilyen személy és lettek gyerekei is. Van, akinek meg az elején nincsenek olyan éles és jellegzetes terhességi tünetei, vagy rá lehet fogni a stresszre (a reggeli hányinger pl. nálam 1 kávétól is simán van, vagy ha tejeset iszok).

El tudom képzelni, hogy nem derülne ki rögtön.

2015. jún. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

:) Ez a reggeli hányinger simán egy kávétól, ez jó. Jót nevettem!

Így már értem akkor.

Nekem mondjuk a nagykönyvben megírt 28 napos ciklusaim vannak, ezért nem értettem, de akkor így már világos.

És akinek terhesen mégis megjön az első hónapban, akkor annak mi az, ami "megjön"? Mert ugye leszakadó méhnyálkahártya nem lehet, mint ahogy normálisan, hiszen az kell a gyereknek :), mi jön meg akkor ilyenkor?

2015. jún. 5. 20:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagykönyv szerint inkább ilyen barna maszatolás. De hallottam olyat, aki azt mondja rendes vérzése volt. Nyilván nem lehet darabos. A mehnyalkahartyan viszont van valamennyi felesleg ami ugyanugy le tud válni viszont.
2015. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rendes 28 napos a ciklusom, de 1 napos a menzeszem, +1-2 nap barnázás. Szóval nem tulajdonítanék neki nagy dolgot, ha csak barnáznék.

Fiamnál semmi tünetem nem volt, csak mennyiségre kicsit többet ettem. Ennyi. Szóval el tudom képzelni, hogy valaki csak a második kimaradtnál kezd gyanakodni.

Amúgy a terhességet az utolsó mensi első napjától számítják, szóval amikor teherbe esel, papíron 2 hetes vagy. Az első kimaradt menzesznél 4 hetes.

2015. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt olvastam már a neten, hogy régen nem tudták, hogy mikor van pontosan a peteérés, így az utolsó mensitől kezdve számolták a terhességet. Aztán később rájöttek a rejtélyre, de mégsem változtattam, maradt a jól bevált módszer. Így igazából 38 hét egy terhesség, de 40-nel számolunk.

Vicces, hogy a fogantatás előtti órákban sokan lehet, hogy még a gyerek apját sem ismerik, de már két hetes terhesek :D

2015. jún. 5. 20:24
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem én változtattam, hanem ők... :) szóval a helyes szöveg, hogy mégsem változtattak. :)
2015. jún. 5. 20:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek 28 napos a ciklusa. Nekem volt hogy 60 napra jött meg..... Pláne nem mindenki érzi a peteérést.
2015. jún. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen sztem is olyannal fordul elő, akinek Igen rendszertelen a havija, vagy inkább két havija. Így ő nem is tud számolgatni, mert nincs benne rendszer. Ismerek olyat, akinek nem jött meg, elment orvoshoz, ahol nem végzett a doki uht, mondván menstruacios zavara van a páciensnek, hanem adott egy injekciót, hogy elinduljon a vérzés. Az persze nem indult, és már két hónapos terhes volt, végig izgulta az egészet a hormonszuri miatt. És nem voltak jellegzetes tünetei pl a hányást hírből ismerte csak. Ja amúgy egészséges babája született.
2015. jún. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!