Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Így mennyi az esélye, hogy...

Így mennyi az esélye, hogy védett vagyok toxoplasma ellen?

Figyelt kérdés

Már voltam vérvételen, várom az eredményt, de közben elkezdtem parázni...

Születésem óta mindig volt kutyánk-macskánk, kertes házban, falun nőttem fel, kétpofára ettem a mosatlan epret meg egyéb gyümölcsöket (esetenként a homokot is homokozás közben), a macskáink falusi egerészek voltak, de rendszeresen bejártak a lakásba. Nem éltem üvegbura alatt, mezítlábas-fáramászós-összekoszolódós gyerekkorom volt.

Így emberi számítás szerint védettnek kell lennem, ugye?


2015. jún. 11. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan így voltam, mindig is voltak állataink,most is kutyával élek, velem alszik, ölelgetem stb. Soha nem kaptam el és mèg most sem jött elő. Eddig nekem minden vérvételnél csináltak toxoplazmát a kutya miatt,de semmi gond nincs 😊 33hkm.
2015. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így nőttem fel. Negatív lett a toxoplazmám. Így most óvatoskodhatok. Nem is értettem, hogy lehetséges ez, a kertben éltem az életem, kóbor cicákkal játszottam, miegymás.
2015. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pont most kaptam meg a leletet.

Negatív. Fogékony vagyok rá. Francba.

Ilyenkor mi van?

2015. jún. 11. 10:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Ráadásul most is van cicám, kijárós benti cica... :(
2015. jún. 11. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs semmi gond, ellenőriztesd többször a terhesség alatt (ha gond lenne antibiotikumos kezelést kapsz rá), legyél óvatos macskaalommal, kertészkedéssel, hússal, mosatlan zöldséggel-gyümölccsel. Egyébként a saját macskádtól kapod el legkevésbé valószínűen, mert hacsak nem kismacska, valószínű már átesett rajta, és csak friss fertőzéssel fertőz.

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI

2015. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Még nem vagyok terhes szerencsére, csak tervezzük.

A cicám még nincs egy éves, utcáról szedtem össze, mint előtte már vagy tíz másik fostos kismacskát is... fel nem foghatom, hogy nem estem át még rajta. Majd a cicát is leteszteltetem.

Jó lenne most megkapni ezt a vacakot, hogy ne kelljen aggódnom. Mosatlan gyümölcs evésre fel!

2015. jún. 11. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!