Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nincs védőoltás a...

Tényleg nincs védőoltás a toxoplasma ellen? Negatív lett az IgG és az IgM értékem is, tehát sajnos nem vagyok védett ellene. Akinek ugyanez lett az eredménye, mit tanácsoltak? 20. hétben járok.

Figyelt kérdés
Köszi!
2009. szept. 7. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Csak a friss toxoplazma fertőzés lehet veszélyes, arra azért nem olyan könnyű szert tenni.

2009. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs ellene védőoltás?
2009. szept. 7. 20:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nincs védőoltás ellene. De nem is kell has nincs macska a közeledben akkor nem vagy kitéve a fertőzésnek. Ha meg igen akkor valószínűleg már átestél ilyen fertőzésen.

Mivel neg az eredményed én figylenék ne üljön az ölemben macsek ,nem simogatni és ha olyan helyre mész ahol van mindig moss kezet. Alapvető higiénia elegendő:)

2009. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van macskám, de az én eredményem is negativ lett. Nyugi, semmi bajotok nem lesz, annyi a lényeg, hogy ha van cica, akkor ne te cseréld az almot. Egyébként a fertőzést nyers hústól, illetve nem megfelelően megmosott gyümölcstől is el lehet kapni, nem a macska az elsődleges ok. Tehát semmi teendőd nincs, mint az alapvető higiéniai szabályokat betartani. Nem, nincs ellene védőoltás.
2009. szept. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nincs védőoltás. Éés ha lenne, terhesen akkor se olthatnának be ellene. De ne aggódj, a betegség csak addig veszélyes, amíg terhes vagy, és könnyen el lehet kerülni: ahogy az előttem válaszolók leírták.
2009. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Tényleg jobb félni, mint megijedni, de sztem ha odafigyelsz az alap higiéniás dolgokra nem fogod elkapni. Én egy ágybanalvós kutyus mellett hordtam ki a kisfiamat.
2009. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos! Sokan nem tudnak eleget erről a fertőzésről. Nem csak macskától lehet ezt megkapni, bár igaz a macska ürüléke a fő probléma forrása. Bármilyen állat megfertőzhet, ami nálad tünetmentes lesz, viszont a babára jelent"het" veszélyt. Földön termő gyümölcsöket ajánlott kerülni, illetve mindíg moss alaposan kezet ha húshoz, vagy állatokhoz nyúlsz. Ha negatív mind a két adat(IGg, IGm) akkor még nem volt ilyen fertőzésed, tehát fogékony vagy rá. Ebben az esetben 2 havonta kell ismételni a Toxoplasma szűrést. Azt gondoltam én is áttestem már ezen, hisz gyerek korom óta állatok között vagyok( ló, marha, kutya) , de nem. Pont ma megyek a 2. toxo szűrésemre. Nincs rá védőoltás!
2009. szept. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!