Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Császár után 4 hónap telt el,...

Császár után 4 hónap telt el, hányingerem van, émelygek, reggel és este. Volt, aki ilyen korán teherbeesett császár után?

Figyelt kérdés

Holnap délután tudok venni leghamarabb tesztet, amit kedden reggel fogok elvégezni.

Fogalmam sincs, hogy ha egyáltalán terhes vagyok, mennyi idős lehet a terhesség, de ha baba, akkor megtartjuk!

Tudom, hogy nem ideális, hisz várni kellett volna legalább félévet. De most ez lényegtelen, ha már megfogant a baba.

Egyébként szedem a Cerazette-et, kb. a gyermekágyi vérzés elmúlta után kezdtem el szedni, viszont miután letelt az első 6 hét egyetlen egyszer voltunk úgy együtt a férjemmel, hogy nem használtunk gumit (nagyon fájt nekem gumival, még a síkosított verzióval is, hüvelyszárazság miatt).



2015. jún. 14. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a Cerazette-tel meg kell várni az első menstruációt, de mindegy.


Egyébként egy évet kellene várni, hogy rendesen összeforrjon a heg, de van ismerős, aki szinte azonnal újra terhes lett, és egészségesen megszületett a pici.

2015. jún. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A dokim írta fel a Cerazette-et, mert akkor még szoptattam (azóta már elapadt a tejem).

Azt mondta, el lehet kezdeni már aznap szedni. El is kezdtem.

Amúgy ez szoptatás alatt is szedhető, sok nőnek meg akár 1-2 évig nincs mensije, amíg szoptat... Szóval tuti nem kell megvárni.

Nekem nagyon ,,szép" a méhem, a dokim azt mondta a 6 hetes kontrollon, hogy olyan, mintha nem is szültem volna.

Azt mondta, 3 hónapot kellene várni legalább, de mindenhol máshol félévet írnak...

2015. jún. 14. 08:23
 3/7 anonim ***** válasza:
En a csaszar utan kaptam egy gyenge fogamzalgatlot amit 6 honapig kellett volna szednem utana kontroll es a gyogyszer abbahagyasa jott volna mert mi is szerettuk volna minnel gyorsabban a masodik babat. En 3 honap utan terhes lettem de a gyogyszer miatt mar a vervetelen nem mutatta ki a babat. Mondta a doki akkor hagyjam abba a gyogyszert mert mar feleseges szedni erre a tovabbi 3 honapra. 6 honapos kontrolra mar pozi tesztel mentem. Minden oke volt csak a babammal hamarabb megcsaszaroztak kb a 37 heten mert el volt vekonyodva a hegem de ezen kivul minden rendben volt.
2015. jún. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Kezdek megnyugodni, bár ma folyamatosan hányingerem van...

2015. jún. 14. 10:11
 5/7 anonim ***** válasza:

"hamarabb megcsaszaroztak kb a 37 heten mert el volt vekonyodva a hegem"


Pont ezért kellene többet várni.


A Cerazette egyébként épp azért van, hogy addig szedd, amíg szoptatsz. Ha elapadt a tejed, akkor íratni kellett volna másikat, ami kétkomponensű. Nekem ezt most csütörtökön mondta a doki, amikor a 6 hetes kontrollon voltam nála. (mármint hogy várjam meg a vérzést, és hogy egy évig nem célszerű újra teherbe esni).

2015. jún. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A Cerazette-et akkor is lehet szedni, amikor már nem szoptatsz, osztályvezető főorvoshoz járok.

Ha terhes vagyok, az nem a gyógyszer miatt van, hanem attól az egy alkalomtól, amikor nem védekeztünk.

A 37. héten való császározással nincs semmi baj egyébként, ki van fejlődve minden szerve, a 36. hét után már m is koraszülött.

Első babával is a 38. héten volt programcsászárom, nem volt semmi baj, nem indult meg a szülés, csak akkorra beszéltük meg a dokival. Ennyi.

2015. jún. 14. 19:55
 7/7 anonim ***** válasza:
3-as valaszolo vagyok! Hozza tennem a baba 3250grammal szuletett es minden tokeletes volt nala el sem hittek, hogy 37 hetes vagyok ugyhogy az is lehet elszamoltak:)
2015. jún. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!