Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek rendszertelen a ciklusa...

Akinek rendszertelen a ciklusa mennyi idő után lett terhes?

Figyelt kérdés
PCOS-s vagyok, csinálom rá a kezelést, viszont a mensim így is rendszertelen, így az ovum is az. Most 33. napon volt az ovum és 47. napra jött meg, múltkor pedig 55. nap volt az ovum és 69. napra jött meg. Tavaly ilyenkor még nem is menstruáltam, így már ilyen ciklusoknak is örülök, de már nagyon szeretnék babát is. Általában mikor észreveszem, hogy megvolt az ovum akkor már felment a hőm és nem sikerül. Mikor tojcsis nyák van akkor kell pont együtt lenni vagy előtte?

2015. jún. 24. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs és nem is volt PCOS, de nagyon rendszertelen volt, 24 és 55 nap között mozgott, és nem láttak semmit az orvosom, hogy mi okozza. 8. próbálkozós hónapban sikerült teherbe esni.
2015. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van PCO-m. Maximum ciklusom 46 nap volt. Minden értékem jó volt, peteérésem is volt, csak épp nem repedt meg a tüsző. Gyógyszert nem kellett szednem, én diétáztam és sokat tornáztam. Beállt 30 napra a ciklusom és én csak akkor lettem terhes. Tehát 2012 novemberben derült ki a PCO és 2013 novemberben már pozitív volt a tesztem. De 3 30 napos ciklus telt el és utána lettem állapotos. Szóval ha összevetve nézem akkor 1 év kellett, ha pedig úgy nézem, hogy mikor lett rendszeres akkor 3 hónap.
2015. jún. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem kb. másfél-2 havonta jött meg mielőtt teherbe estem,napokban már nem is számoltam,azt sem tudtam,van e egyáltalán peteérésen.Biztos voltam benne,hogy nehezen,orvosi segítséggel esem majd csak teherbe,ezért mikor elhatároztuk,hogy jöhet a baba elmentem dokihoz,ő visszarendelt a következő mensi utánra,ami csak nem akart megjönni,kiderült,baba van a dologban :) Szóval 1.-re sikerült,pedig abban a ciklusban csak 2-szer voltunk együtt a férjemmel! Bár cisztáim vannak és vérképet nem néztek végül,a doki a spontán teherbeesés végett kizárta a pcos-t. Miután a lányom születése után újra elkezdtem menstruálni 35-41-néhány naposokra redukálódtak a ciklusaim és aminek nagyon örültem,erőteljes ovulációs tüneteim lettek,így ezúttal célzottan tudtunk próbálkozni a kistesóval. A petefészkeim még mindig cisztás képet mutattak,de a 2. baba is hamar,a 3. ciklusban jött össze! Kíváncsian várom,szülés/szoptatás után ismét javul e a helyzet.

Hasonló szerencsét kívánok Neked is, Kérdező! :)

2015. jún. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Mik voltak az ovulációs tüneteid?
2015. jún. 24. 14:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki az ovulációs tesztet.

Én netről rendeltem egy csomót (így olcsóbb, mint a patikában és drogériában) és azt pisilem le, így pontosan lehet tudni, hogy mikor lesz ovuláció (amikor pozitív, után kb. 24 óra az ovuláció)

2015. jún. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok,szúrkáltak a petefészkeim,hol erősebben,hol kevésbé,de mindig voltak alhasi fájdalmaim (a méhemet véltem érezni,időnként elég durván) ezek több napig is eltartottak és tipikus tojásfehérjeszerű nyákom is volt,ez 1, max 2 napig,ekkorra tippeltem a peteérést és bevált. Én nem használtam ovutesztet,mert ezek jól betájolták az ovum,de valóban megérhet egy próbát!
2015. jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És egyébként a tojásfehérjés nyák idején,de előtte 1-2 nappal is érdemes próbálkozni,sosem tudhatod,melyik "eresztésből" sikerül célt érnie egy katonának :) Kétnaponta ajánlják az együttléteket az ovut környező napokban,persze az a legtutibb,ha a peteérés napját sikerül eltalálni,de akár összejöhet pár nappal előbbi,vagy még egy nappal későbbi együttlétből is a baba.Sok sikert!
2015. jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Óramű pontosságú ciklusok mellett ez a 7. hónap hogy nincs baba.

Rendszeres ciklus mellett sem jön össze... :(

2015. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!