Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulinrezisztencia: szükséges...

Inzulinrezisztencia: szükséges a gyógyszeres kezelés?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk, úgyhogy elkezdtük a kivizsgálásokat. A terheléses vizsgálat eredményei a következők: vércukor 0': 5,4 mmol/l, 120': 6,0 mmol/l, inzulin 0' 3,1; 120': 38,8.

Az inzulin mértékegységét nem adták meg, de tudom, hogy a 120 perces érték a 0 perceshez képest nagyon magas. Két hete elkezdtem a CH diétát és mellette myo-inozit + folsavat szedek.Intenzíven mozogni ilyen melegben képtelen vagyok. Tüneteim nincsenek, súlyfelesleg max. 3-4 kg. Szerintetek mennyire súlyos az inzulinrezisztenciám? Mennyire valószínű, hogy gyógyszeres kezelést is javasol majd a doki?



2015. júl. 22. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
2 pontos terhelés semmire nem jó. 3 vagy még inkább 5 pontosat kellett volna nézni.
2015. júl. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell gyógyszer, sokan vannak akiknek elég a diéta, mozgás. A gyógyszer akkor kell ha ez a kettő nem elég. Hova jársz, melyik orvoshoz?
2015. júl. 23. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hozzá tenném, hogy diéta, mozgás és lelki pillér. És a gyógyszer az utolsó helyen. Nem feltétlenül kell. Ilyen melegben is meg kell találnod a neked való sportot, úszást, konditermet, ahol van légkondi, egyszerűen muszáj. A sejtek inzulinérzékenysége elképesztően javul már heti 4x1 óra sport után is! Nem kell kipurcannod, de mozogni kell, pulzuskontrollal: max. pulzus 75%-ig.


A lelki pillér pedig egyértelmű, foglalkozni azzal, hogy érzed magad, vajon miért jutottál el erre a pontra, hogyan tudnál egyensúlyba kerülni.


Akár egy pszichodráma csoport is segíthet, vagy a pszicho café.


https://www.youtube.com/watch?v=qDtwpqqRllI


Pszicho café: https://www.youtube.com/watch?v=0Ihfs_qSMvQ

2015. júl. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Dr. Szigeti Sándornál voltam magánrendelésen(endokrinológus). Eddig csak egyszer találkoztunk, de alaposnak tűnt. A terheléses cukorvizsgálaton túl ciklus 3. és 19. napi hormonprofilt is kért (azért nem 21. napit, mert irtó rövidek a ciklusaim, alig 24 naposak)Érdekes, hogy mi már közel egy évtizede próbálkozunk a babával, de még soha egy orvosban sem merült fel, hogy inzulinrezisztenciám lehet (pedig nőgyógyászt nem egyet megjártam az elmúlt években)...
2015. júl. 23. 08:22
 5/7 anonim ***** válasza:
O igen, a jó magyar rendszer. Nőgyògyász 4 különböző látott az évek alatt, és szerintük semmi bajom. Aztán kiderült endokrinológián, hogy a 2 órás inzulinom 200 feletti. Ha rajtuk múlik ma nem vagyok édesanya. :(
2015. júl. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A 200 feletti inzulin elég durván hangzik! Egyébként tünetmentes voltál? Sajnos nagyon sok múlik azon, hogy kinek a kezébe kerülsz. Remélem mi is jó úton haladunk és összejön a baba hamarosan.

Hát igen, a mozgás a gyenge pontom, ráadásul irodában dolgozom, de igyekszem kitalálni valamit, ezen ne múljon a dolog...

2015. júl. 23. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem voltam tünetmentes, az első orvos, aki tudta is mit keres, rögtön rájött. Hullott a hajam, volt 15-20kg túlsúlyom, pattanásosodtam, meg minden szupi dolog, ami ezzel jár. Ezért is döbbenet, hogy még így sem ismerték fel azok, akik elvileg ebben dolgoznak, évtizedek óta. Kicsit sajnálom azt a sok-sok nőt, aki tanácstalanul kering a rendszerben és bízik az orvosában, aztán éveket vár segítség nélkül a csodára. Szorítok neked, hogy megtaláld a megfelelő segítséget. Szerencsére nekem sikerült, két gyermekünk is van.
2015. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!