Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség előtt ajánlott...

Terhesség előtt ajánlott gyógyszert szedni? Mint például az ELEVIT-et

Figyelt kérdés
2015. aug. 3. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Elevit nem gyógyszer, hanem vitamin. Tájékozódj róla, hogy mi a különbség. ÉS igen, ajánlott szedni, feltölteni a raktárjaidat vitaminokkal. Különösen a folsav fontos.
2015. aug. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bella169 ***** válasza:

Igen. Érdemes valamilyen terhesvitamint elkezdeni már a tervezéskor szedni, hogy a vitaminraktáraid feltöltődjenek. (Én már rég nem hiszem el, hogy ebben a sok kínjában kamionon érett gyümölcsnek, zöldségnek olyan vitamintartalma van mint a régieknek)

Ha nem terhesvitamint választasz, akkor e- és c- vitamint valamint folsavat mindenképpen érdemes szedni. A folsav a legfontosabb, mert már akkor lényeges mikor még azt sem tudod sikerült e teherbe esned. Az e meg a c vitamin meg segíti a folsav felszívódását.


Én Gravidát szedtem a tervezéstől kezdve. Másfél év után jött össze a baba, viszont a vérképem csak a 24 hét után romlott annyira, hogy vaspótlást írt fel a doki.

2015. aug. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Folsav kell az biztos.

Azt mondják jó előtte szedni de ez függ az életmódtól is, ha vitaminszegény a táplálkozás akkor vagy ezen jó változtatni tervezéskor, vagy szedni terhesvitamint.

Én csak folsavat szedtem a pozi teszt előtt pedig ez télen volt, amikor nem volt friss zöldség/gyümölcs. Utána elkezdtem a gravidát, még 28 hetesen is jó volt a vérképem. (Azóta nem voltam de még mindig jól vagyok)

2015. aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem folsavat, jódot, magneB6ot ajánlottak.
2015. aug. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!