Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A nődoki Clostyt írt fel a 2....

Alexandra217 kérdése:

A nődoki Clostyt írt fel a 2. naptól a 7. -ig, valamint Duphaston tablettát kell szednem a 15. naptól a 25. napig. Reménykedhetek hogy segít?

Figyelt kérdés
Lassan másfél éve nem sikerül a babaprojekt, de a nőgyógyász mindenféle vizsgálat nélkül írta fel a Clostyt és a Duphastont. Valakinek tapasztalat? Segített valakinek teherbe esni?

2015. aug. 5. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Duphastont progeszteronpótlás céljából szokták felírni, azt szedtem már. Tüszőrepedés után kellett kezdenem.


Szerintem kellett volna hormonvizsgálatokat csinálni, meg ultrahangot, hogy van-e peteérés, mielőtt bármit is felír.

2015. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle vizsgálat nélkül írta fel?


Én elmennék a helyedben endokrinológushoz nézetni egy hormonsort, valamint terheléses cukrot. A Mens Mentist nagyon ajánlják mindenhol, hozzáértők nézik meg ott azeredményeidet, és a kezelést is ennek megfelelően javasolják, nem hasraütés szerűen.


Voltam annó én is ilyen nőgyógyásznál, aki meg sem nézett, csak felírt Clostyt, meg Norcolutot, nekem nem segített. A Closty amúgy sokaknak szokott segíteni, és ha progeszteronproblémád van, akkor nem hülyeség, amit a dokid felírt, a Duphaston abban segít, hogy legyen elég progeszteronod a ciklusod második felében. Gyakorlatilag a Clostyval ő lefedi a peterés esetleges hiányának problémáját, a Duphastonnal meg a terhesség megtartását segíti. Nagyot ártani mondjuk nem tud vele, de ez csak tüneti kezelés.


Ettől még bízhatsz benne, hogy működni fog, de sokkal jobb lenne, ha az ok lenne kezelve.


- Hogy néz ki egy átlagos napi étrended? Mennyi benne a gyorsan felszívódó szénhidrát (főleg fehér cukor, krumpli, liszt)?


- Mennyit sportolsz egy héten? Heti 2x45-60 perc megvan? Olyan mozgásforma, ami az alhasadat is átmozgatja (ez kell a hormonok optimális működéséhez)? Olyan mozgásforma, amit a ciklusod második felében gyengédebben, ugrálás, a hasad túlerőltetése nélkül végzel? (Ezek ugyanis akadályozhatják a beágyazódást) Erre nagyon ajánlom az aviva tornát, vagy az arwen tornát, hastáncot, termékenységi jógát, de az aviva tornát a leginkább:)


- Lehet bármilyen tudatos, vagy tudat alatti félelmed a terhességgel, gyerekvállalással kapcsolatban, ami egyéni, vagy esetleg a családból jön? (Elborzasztó szüléstörténetek, bármilyen terhességgel kapcsolatos komplikáció, vagy csak egyszerűen nagyon rossz kapcsolat valamelyik szülővel, tudat alatti szolidaritás valakivel a családon belül, nem kívánt terhesség a családon belül, stb.)

Pároddal való kapcsolatod harmonikus?

Ezekre a kérdésekre nem biztos, hogy tudod a választ, mert nem feltétlenül tudatos, erre a családállítást tudom ajánlani, ott ki szokott derülni, ha valamilyen lelki tényező akadályozza, és ha ez felszínre kerül, akkor nem szokott utána sokat váratni magára a baba:)

2015. aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem már volt sikeres terhességem Closti segítségével. Nem elsöre jött össze, türelem így is kell.

Bár mindenki tudja, hogy jobb lenne kideríteni az átmeneti meddőség okát, a nődokik rendszerint ezzel a gyógyszeres kezeléssel kezdenek. Mivel az esetek egy jelentős részében ez megoldja a problémát, nincs szükség további vizsgálatokra, kezelésekre, macerálásra. Viszont, ha záros határidőn belül (3 gyógyszeres+3 gymentes+3 gyógyszeres) nem jön össze, akkor tovább fognak küldeni egyéb szakrendelésekre. Persze ha úgy érzed biztonságosabbnak, most is elkezdheted a kivizsgálásokat. Akkor viszont ne szedj be most semmit, dokit kell keresni, akinek nyiltan előadhatod a helyzeted és az aggodalmaidat. Ez a te tested, te döntöd el mit engedsz és mit nem.

2015. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jajj de aranyosak vagytok, köszönöm a válaszokat. Igazából most fogtam fel igazán hogy nem csak várni kell hogy sikerüljön a baba, hanem tenni is érte amit csak tudok. Egyenlőre ezt a 3 hónapos Closty-s kúrát végig csinálom,és bízom benne hogy ez idő alatt összejön. De most már odafigyelek az étkezésre is és a férjemmel együtt fogunk sportolni, tornázni.

Nem tudom hogy a peteérést éreztem-e meg, de általában a ciklus közepén enyhén görcsölt a hasam, így én azt gondolom hogy lehet peteérésem, csak valamiért nem fogan meg a baba. De remélem hogy a 3 hónap alatt sikerül.csak nincs semmi komolyabb baj.

2015. aug. 6. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Peteérést jelző tesztet használtál már? Meghatározza a fogamzásképes napokat. Babymark az egyik ilyen, drogériákban lehet kapni.
2015. aug. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, azt még nem próbáltam.
2015. aug. 31. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!