Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 eves múltam. A párommal...

20 eves múltam. A párommal nagyon szeretnénk babát. Szerintetek belevágjunk?

Figyelt kérdés
Ő Ausztriàban dolgozik, elèg jól keres. Èn viszont mèg egyetemre jàrok. Mèg 2 èvem van. 4 ève vagyunk együtt ès màr nagyon szeretnènk közös babàt. Èdesanyàm is egyetem mellett szült engem ès még dolgozott is szóval meg lehet csinàlni. Biztos vagyok benne, hogy kitartó lennèk és meg tudnám csinálni. Szerintetek merjünk belevágni?

2015. aug. 7. 19:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én nem szülnék a helyedben.

Itt kettőtök közül ő dolgozik és nem te. És ha netán szétmentek valami miatt a gyerek születése után? Miből fogod nevelni?

Nem az a lényeg, hogy 30 évesen nem mehettek szét, de szétmehettek. Csak 30 évesen azért az ember dolgozik, nem egyetemre jár, van keresete, esetleg saját megtakarított pénze és nem a másiktól függ anyagilag. Ez a nem mindegy.

És nem így kell nekiindulni nyilván egy kapcsolatnak, de a gyerek örökre szól, még egy kapcsolat nem feltétlenül. És abba is bele kell gondolni, azzal is számolni kell, hogy mi van, ha?

Lesz hol laknod, el tudod magatokat esetleg a gyerekkel kettesben tartani? Nem biztos.

Szóval gyereket vállalni lehet 3-4 év múlva is, akkor sem vagy elkésve semmivel, de legalább befejezed az egyetemet, lesz munkahelyed, saját kereseted.

Mert ugye mi van, ha a párod netán valami miatt nem dolgozna egy idő után, mert megszűnne a munkahelye, vagy bármi? Akkor konkrétan egyikőtök sem fog keresni.

Tehát alapból úgy kellene szerintem nekiindulni, hogy mindkét fél keres, aztán ha az egyik átmenetileg kiesik a pénzkeresésből, akkor se legyen gond.

Szóval én még várnék vele.

2015. aug. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

nem vállalnám.

a még el nem mondott indokokhoz egy:

gondolom a párod utána is kint dolgozna, és egyedül egy babával + tanulni is... nagyon nehéz!

a helyedben befejezném a sulit, keresnék munkát, dolgoznék és utána vállalnánk babát :) annyira fiatal leszel még akkor is, hogy nem hiszem, hogy gondot okozna :)

2015. aug. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Én többet nem segítek! Elegem van az ilyen emberekbõl. De komolyan. Írtam h nem rossz szándékból kérdem, nyilván nem vagyok hülye és tudom is h nem garancia semmi és 30 év múlva is szét lehet menni.Olyan kérdéseket írtam, amin jó ha elgondolkodik az ember, mielõtt belevág. Pláne ha mástól kér tanácsot. Egy szôval sem voltam ellene, pl. azt sem kérdeztem h dolgozol-e, mivel tudom h van diplomás gyed, és sokan tudnak a tanulásra is koncentrálni gyerek mellett.) De tudod mit? Ne vágj bele, GYEREK vagy még ha szerinted az a kérdés h bele merjetek-e vágni.......
2015. aug. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező én is 20 múltam, én nem egyetemre járok hanem érettségi utánni szakképzésre. Mi 3 és fél éve vagyunk együtt abbol 3 éve együtt élünk. Nállunk is a párom dolgozik és viszonylag jol keres, 10 hónapnyi próbálkozás után most 10 hetes a pocimban a picikénk. :)

Szerintem nincs semmi akadálya!

2015. aug. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!