Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Üdv! 28 vagyok. Az a helyzet,...

Üdv! 28 vagyok. Az a helyzet, hogy pénteken együtt voltam a párommal, nem védekeztünk, mert babát szeretnénk. Vélemény? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Az aktus közben megjött a havim. Elég kellemetlen volt. A pàromnak sok előváladéka volt mikor elkezdtük. Tudom, hogy kevés de van rá esély hogy előváladéktól essek teherbe. Mennyivel növeli meg az esélyt az, hogy közben megjött? Az aktust követő nap, (tegnaptól) inkább csak barnázok. és itt jön a baj :/ depresszióban szenvedek egy jópár évvel ezelőtti trauma által. A párom nem volt itthon, én meg bepánikoltam, és valamiért biztos voltam benne, hogy nem estem teherbe. Bevettem 2 és fél szem Frontint. Most pedig parázok, hogy mi van ha mégis terhea vagyok és ezzel ártottam a babának. Teljesen hülye dolog volt ezt tennem, beismerem, de sajnos amikor rámjön ez a depressziós "roham", nem tudok tisztán látni. Tesztet még nem csináltam, mert pénteken történt az aktus, és nem hiszem, hogy már kimutatná. Mit csináljak? Vélemény? A családi körülmények megfelelőek a gyermekvállaláshoz, de félek, hogy teherbe estem és a frontinos dologgal ártottam magunknak. Szerintetek?
2015. aug. 16. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Gyerekvállaláshoz szerinted nem kellene először az emberi test alapvető működésével tisztában lenni? Mondjuk a sajátoddal.
2015. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A depressziódat kezeljék ki, mert egy esetleges terhesség, szülés, kisbaba ronthat rajta és a gyerek szívja meg a végén.

Ha kikezelték, akkor gondolkodjatok csak gyerekben, addig védekezzetek.


Nem az aktus utáni frontin, hanem az alapvető lelki instabilitás rejt itt komoly veszélyeket magában. Amíg ezt stabilan nem kezelik ki (elsődlegesen kognitív terápiával, nem gyógyszerrel), addig NEM alkalmas a családi háttér egy baba érkezésére.

2015. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek. Egyébként kizárt, hogy terhes legyél.
2015. aug. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen irreális amiker írsz. A mensi alatti előváladékos teherbeesésen át az egy hete levő aktusból teherbeesni amire hat a gyogyszer ... ne haragudj, de teljes fogalomzavar van nálad és fogalmad nincs a ciklusodról.
2015. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Jezusom, ne haragudj, de tudod te egyaltalan, hogy hogyan lesz a gyerek???? Mar azon kivul hogy szexelsz???? Ha megjott teljesen kizart, hogy teherbe estel!!! 0 az eselye, tehat ne is remenykedj, es ezert marhara kar bepanikolni! Elo kene venni a regi biosz tankonyvet 28 evesen es megnezni, hogy lesz a gyerek!!! Masreszt pedig ezzel a panikolassal keress fel egy pszichologust, mert ez a kesobbiekben nagyon meg tudja am keseriteni a babavarast, szulest, plane a szules utani amugy sem konnyu idoszakot!!!
2015. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is gyerekvállalás előtt járj el pszichológushoz és kezeld ki magad. A terhességi hormonok meg a gyerekágyi depresszió lehetősége mellett ennél csak rosszabb lehet majd a helyzet:(
2015. aug. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Először keress egy szakembert, aki a lelki dolgaidat helyre teszi, majd olvasgass arról, hogyan is működik a női test, mi az a ciklus és miként lehet teherbe esni.

Szerintem nem vagy terhes.

2015. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehetsz terhes.Ha Frontint szedsz akkor gondolom jàrsz/jártàl pszichiàterhez,ugyanis azt a piacon nem adnak.Gyermekvállalás elött mindenképp beszélj pszichológussal és/vagy pszichiàterrel,mert így nem szabad még babàt vàllalnod.
2015. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lennél terhes? Teszt?? 2 napja volt, meg ugye 100% hogy nem esel teherbe így :D Tanulj biológiát, 28 évesen ideje lenne képbe lenni a dolgokkal ha gyereket akarsz, aminek kb semmi értelme ameddig nem vagy képes nyugtató nélkül létezni.
2015. aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%
Én szülés után estem depresszióba ezért jo tanáccsal szeretnélek csak ellátni.Minden érdekelt csak a gyerek nem,hónapok teltek el mire maga a lányom egy apró mozdulattal világositott meg hogy ez nem mehet tovább.Éppen sírtam,anyám szidott közben mert el akartam menni otthonról valahova,mérgében az ölembe rakta a kislányomat (kb 1éves lehetett) aki csak nézett engem aztán megsimitotta a pici kezével az arcomat és a nyakamba borult,megölelt.Én azon a napon döbbentem rá hogy segítség kell,sikerült hamar kilábalnom belőle.... A te pici babád mit fog tenni ha depis rohamod van?Sirni fog mert csak azt tud,te pedig az őrület határán fogod magad érezni miatta!!!!Semmiképp ne akarj most gyereket!!!!!Nem tart tul sokáig ki kezelni téged,ha te is minden erőddel a gyogyuláson vagy!Fogadd el a többiek és az én tanacsomat is,ne vállalj gyereket most egyenlőre,várj fél évet minimum hátha addig helyre jössz :) egyébként nem lehetsz terhes :)
2015. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!