Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 9hónapja szoptatom a fiam nem...

9hónapja szoptatom a fiam nem jött még meg, nekem azt mondta az orvos hogy szoptatás alatt nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés
de ha mégse védekeztünk kb. mikor teszteljek, hogy biztos legyek? szeretnénk kistesót persze de majd kicsit később költözés stb után... szóval ha együtt vagyunk kb. 2 hét múlva teszteljek? bocsi ha butaság, de mivel nincs meg úgye nincs petesejt ami megtermékenyődik
2015. aug. 17. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyet nem mond egy orvos...


Igen aktus után 16-17 nappal már biztosat mutat a teszt.

2015. aug. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szoptatás alatt akkor nem lehet elvileg teherbe esni, ha a gyerek kisebb 6 hónaposnál és nincs 6 órás szünet egyszer sem, tehát ha pl. éjszaka alszik egy hosszabbat simán lehet peteérésed menstruáció nélkül is. Aktus után 2 hétre kb jó tesztelni.
2015. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szülés utáni kontrollon az első dolog, amire felhívta a figyelmemet az orvos, hogy a szoptatás nem véd a teherbeeséstől. 6 hónapos korig kizárólag szoptattam a gyerkőcömet, 9 héttel szülés után azonban már menstruáltam. De vérzés nélkül is esett már teherbe egy barátnőm szoptatás alatt.

Aktus után 14-16 nappal tesztelj, akkor már valószínűleg kimutatja.

2015. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm
2015. aug. 17. 09:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez egy régi tévhit, hogy a szoptatás alatt nem lehet teherbe esni. (Nálunk a doki a 6 hetes kontrollon meg is kérdezte, hogy mivel akarunk védekezni.)

És gondoljátok végig: Nem tudhatjátok, hogy mikor lesz először peteérés, hiszen az első után lesz (lenne, ha nem termékenyül meg) az első menstruáció. Vagyis mikor megjön először, akkor már volt peteérés is.


Tesztelni meg 14-16 nappal utána érdemes, akkor már ki kellene mutatnia a tesztnek.

2015. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért ez nem tévhit.. 6 hónapos korig kizárólagos szoptatás esetén és ha éjjel sincs 6 óra szünet akkor sztem kizárt a teherbeesés. A prolaktin hormon nő meg szoptatáskor es az gátolja a női ciklus visszaállását illetve a teherbeesést. Nálunk ez mindhárom gyereknél működött. A legkisebb most 8,5 hónapos es gyakran szopizik éjjel is. Születése óta nem védekezünk és semmi gond. Ahol a baba végig alussza az éjszakát ott kéne védekezni szerintem.
2015. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-osnak

3-as vagyok. Az első peteérésemkor még kétszer kelt éjjel szopni a baba és nem telt el 6 óra két étkezés között. Tejem rengeteg volt, előfordult, hogy éjjel is kellett fejnem, hogy könnyítsek a telítettségen. Nem azt mondom, hogy mindenki így működik, de én nem kockáztatnék.

2015. aug. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

ez baromság, hogy nem lehet teherbe esni, nem véd a szoptatás... ráadásul a peteérés előbb van a mensitől, tehát nem tudhatod, hogy épp megjött volna csak épp beágyazódott a baba.


az orvost meg szerintem félreértetted, ilyet nem mondhat!

szomszédunknak mondta az orvos, hogy az első 2 hónapban nem szabad teherbe esni. anyuka úgy értette, hogy nem lehet terhes, sajnos koraszülött lett a második baba, 8 hónap van a 2 gyerek között :/

2015. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Édesanyám is ezt hitte,mégis megfogantam. És neki még spirálja is volt.
2015. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!