Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Még szoptatok de tervezzük a...

Még szoptatok de tervezzük a tesó. A többi lent?

Figyelt kérdés

11 hónapos fiamat szoptatom még de tervezzük a kistesót, jelenleg 2 napja késik szédülök hányingerem van és néha alhasi szúrkám. Tesztet pénteken szeretnék csinálni fiammal is 4-5 nap után mutatta ki a teszt.

Érdekelnének a tapasztalatok illetve vélemények hogy szoptatás alatt mennyire könnyű teherbe esni :)

Nagyon reménykedem!!!!!



2015. aug. 26. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is szoptatás alatt lettem terhes az első próbálkozós hónapban. :)

Viszont nekem a dokim javasolta a szoptatás abbahagyását, amikor terhes lettem, erre számíts.

2015. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Van, akinek könnyű, van, akinek csak az abbahagyás után sikerül. Függ a prolaktin szinttől, ha nagyon magas, az akadályozhatja a teherbeesést, ha ismered a terhesség előtti értékeket, akkor abból tippelni lehet valamennyire, hogy kb. most mi lehet a helyzet. Ha már akkor is viszonylag magas volt, akkor kisebb rá az esély. Megy a drukk!
2015. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi 2 és negyed éve szoptatjuk a kisfiúnk és nem sikerült szerencsére újra teherbe esnie a páromnak...
2015. aug. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Viszont nekem a dokim javasolta a szoptatás abbahagyását, amikor terhes lettem, erre számíts."


Miért?

2015. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsò, azért mert méhösszehúzòdàst okoz ezért vetélést okozhat.
2015. aug. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mert a szopi oxitocint termel, ami méh összehúzó hatású. Nem mellesleg a tápanyag, vitamin és ásványi anyagok a még meg nem született babának kell. Nagyobb a kalcium és vas igény. Persze vannak, akik gond nélkül több terhességet is kihordtak. :)
2015. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Utolsò, azért mert méhösszehúzòdàst okoz ezért vetélést okozhat."


Hű, komolyan? :O Még sosem hallottam ezelőtt. Csak azt hallottam eddig, hogy azért nem ajánlják, mert nagyon kimeríti a szoptató és egyben várandós anyukát.

2015. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én még szoktatok, pedig 8 hetes kismama vagyok. Megkérdeztem a védőnőt, hogy mi a véleménye, mert nem szeretnék bajt. Azt mondta, hogy ha nem érzek görcsöket, hasi fájdalmat közben, akkor mehet. A biztonság kedvéért szedek napi 2-3 magnéziumot. Eddig semmi baj sincs ( a hányást leszámítva).


Visszatérve a kérdésre, én is nagyon korán éreztem, hogy terhes vagyok, a teszt már csak formaság volt. Szopi mellett első próbálkozásra összejött.

2015. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mi 3 hónapja próbálkozunk.

Erről én is hallottam hogy sokan nem szoptatnak. Nagyon nehéz lesz/lenne abba hagyni kis cici mániás mellett de ha muszáj muszáj.

2015. aug. 26. 12:57
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 8as gratulálok!!! :)

Mik voltak a tünetek? :)

2015. aug. 26. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!