Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van-e valaki aki úgy esett...

Van-e valaki aki úgy esett teherbe, hogy Frontint, vagy más nyugtatót, esetleg antidepresszánst szedett?

Figyelt kérdés
Olyankor mi van?
2015. aug. 31. 16:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném, hogy elég erős szorongásaim vannak, munkahelyre be se tudok járni a frontin nélkül. Félek, hogy nem lesz gyerekem így sose... Azt azért nem akarom megkockáztatni, hogy egy esetleges terhességet végig gyógyszerelek, mi lenne a kicsivel :( 25/L
2015. aug. 31. 16:13
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elején (első 6-7 hét) nem árthat. Viszont,ha ennyire szorongós vagy, akkor gyereket csak azután vállalj, ha rendbejöttél.
2015. aug. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En az elso babamnal anitidepit szedtem de pont abbahagytam amint pozit teszteltem. Nekem erot adott a baba es legkuzdtem a szorongasokat es minden oke volt azota sem kellett gyogyszerhez nyulnom! :)
2015. aug. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

engem volt hogy az antibogyó billentett ki a mélyből. azóta is megjegyezte az agyam hogy úgy milyen jó volt élni. lehet gyereket is csak antibogyóval vállalnék, mert az anyasághoz kell lélekjelenlét, meg erő. még az is lehet hogy most azért nem jön össze mert nem szedek semmit egy jó ideje, és a szorongás, depi, agypara meggátolja. persze nem lehet tudni a következményeit a gyógyszernek, még orvos se tudja megmondani. én is azért hagytam abba a gyógyszert, mert hogy gyereket szeretnék. dokimmal megbeszéltem, és most a gyogyszert terápiával váltom ki. Nyilván nem ugyanolyan, mert vannak az agyparáim igy is. de igy se jön a baba. már arra gondoltam hogy egy minimális adagot mégiscsak szendi kéne, mert akkor meg legalább a lelki dolgaim jobban rendbe lennének. nehéz ügy, nem tudok tanácsot adni. de én is úgy tudom, hogy pár hónapig lehet szedni. aztán szülésig nem, meg szoptatás alatt, de szoptatás után megint lehet, ha nincs jól a kismama. mivel tiszta hormon őrület az egész szülés, meg terhesség meg szoptatás, a mi félénk hamar és jobban is kiborulhat. vigyázni kell ezzel.


okos tanácsot nem tudok adni, csak leirtam amiket én hallottam, meg gondolkodtam, mert most én is pont ebben vagyok..

2015. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A várandósság előtti években többször is elmentem a Czeizelhez, hogy Tőle halljam, szabad -e gyermeket vállalni a gyógyszerfüggőségemmel. (20 éve Rivotril és antidepik). Mindig biztatott.

Aztán gyógyszerek mellet lettem terhes, szültem és szoptattam gond nélkül.

Czeizel mondta, hogy eszembe ne legyen letenni terhesen ezeket a szereket, mert baj lehet belőle .

Itt ugrál az egészséges, okos 2 éves lányom :-)

2015. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem én, ismerősöm szedett rivotrilt.2hós a babája, de olyan erős görcsei vannak, hogy rossz nézni. Valószínű epilepsziás...
2015. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jelen!

rivotril,xanax nem mehet,abba kell hagyni!

az antidepi mehet,ha SSRI -t szedsz,de az elsö trimeszterben jó lenne nem szedni,mert egy szívfejldési rendellenesség kockázatát megduplázza,de ez se tragédia,mert 1%-ról 2%-ra növeli.

Az utolsó 4 hétben szintén jó lenne nem szedni,mert hipoóniát okozhat és légzési nehézséget a babánál a szléskor.én nem hagytam abba,volt is mind a ketö,de semmi komoly gond nem volt,pár perc alatt rendezödött

2015. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!