Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3 honapja abba hagytam a...

3 honapja abba hagytam a fogamzásgátló szedését mert ujabb gyereket akartam de multhonapban probálkoztunk nem jött össze?

Figyelt kérdés
már meg gondoltam magam nem akarok gyereket de tegnap kézimunkáztam neki ö elment és megtörlés és pisilés nélkül belémhatolt lehetek töle terhes ?? v ha most szedek be rá fogamzásgátlót az ér valamit ha ujra kezdem ??
2015. szept. 5. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kizárt, de ha eddig nem jött össze, akkor kicsi az esélye. Inkább eseményutánit vegyél be.
2015. szept. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátlók változóak, és persze egyénenként is változó, mennyi idö kell, mire újra teherbe tudunk esni. Nem biztos hogy elég 3-4 hónap, hogy annyira kiürüjön a szervezetből, hogy újra baba legyen.
2015. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy az abbahagyása után hónapokig véd. 1-2 tabletta kihagyása vagy egy hasmenés is elég ahhoz, hogy valaki terhes legyen.
2015. szept. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A tablettaszedés elkezdését a menstruációs ciklushoz kötik. A menstruációs ciklus első napja az a nap mikor a menses jelentkezik. Amennyiben a ciklus első napján kezdjük el szedni a gyógyszert, úgy már az ötödik naptól védettséget ad. Ha a ciklus 2-5 napja között kezdjük el szedni, akkor ez első hónapban végig kiegészítő fogamzásgátló módszer használatára van szükség, 21 napon át, majd 7 nap szünet és a következő levél elkezdésekor lehetünk biztosak a védettségben. A ciklus 5. napja után már ne kezdjük el alkalmazni, várjuk meg a következő vérzést."

[Webbeteg]


(A gyógyszer abbahagyás után nem VÉD. Itt apró százalékokról van szó. 1elfelejtett tabletta pl. 18%-kal növeli a teherbeesés esélyét. Ez nem azt jelenti hogy feltétlenül terhes leszel, hanem hogy nagyobb az esély. De ugyanez fordítva is igaz: ha nem tisztult ki a gyógyszer a szervezetből, kisebb lehet az esélye a teherbeesésnek.)

2015. szept. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!