Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes ettől?

Lehetek terhes ettől?

Figyelt kérdés

18/L

Barátommal szeretkeztünk óvszerrel lovagló pózban és miután elment rajta maradtam egy ideig. Az óvszerből kifolyt spermától lehetek terhes? Rajta ültem, így juthatott a spermájából a hüvelyem alsó részébe? Lehetek ettől terhes? Akkor vettük észre, hogy kifolyt az óvszerből a sperma, mikor már szálltam le róla.

Értelmes válaszokat légyszíves!



2015. szept. 5. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudod, az óvszer akkor véd megfelelően, ha betartják a használati utasítást az emberek. Ebben pedig az áll, hogy a férfi orgazmusa után közvetlenül, még merev állapotban, az óvszer végét leszorítva húzza ki a hüvelyből a péniszt, gumival együtt. Ha nem így tettetek, akkor a védelem már nem az, mint rendeltetés szerű használat esetén.


Hogy ez pontosan mit is jelent?

Az óvszeres védekezés pearl indexe megfelelő védekezés esetén 2-es, nem megfelelő használat mellett lehet akár 12-es is.


Forrás: [link]

2015. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem élvezett rendesen belém, mintha óvszer nélkül csináltuk volna, és a menstruációm is megvolt, így is nagy a valószínűsége??
2015. szept. 5. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Menstruációkor és még max egy héttel utána elvileg talán nem lehetsz terhes, mert a hüvely nyálkahártyája levált, így nincs hova beágyazódnia a spermának. Gyakorlatilag meg ha következő alkalommal késik, akkor irány tesztért.
2015. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azu meg hoy ele élvezett benned az teljesen mindegy, mert az előváladék is tartalmazhat spermát.
2015. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De egész végig óvszer volt rajta, szóval egészen fel nem került belém sem előváladék sem sperma sem semmi. A hüvelyem alsó része lehetett talán olyan, de az sem biztos, csak akkor vettük észre, mikor már leszálltam róla, hogy mellé van folyva.
2015. szept. 5. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt a 3. válasz megfogalmazása borzasztó pontatlan, másrészt nincs esélytelen nap egy női ciklus során, főleg, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a spermiumok életképessége elérheti az 5 napot is, a beaágyazódás folyamata pedig további 5-6 nap. Így teljesen mindegy, hogy épp megvolt-e vagy sem, ha feljutott spermium, akkor esély van a teherbeesésre.


Az pedig, hogy feljutott-e vagy sem, lutri. Ahogy a számok is mutatják, nem lett 30-50-70 a pearl index, csak 2-ről 12-re nőtt. Tehát nagyobb az esély, mintha korrektül használtátok volna (akkor is meg lenne az esélye, csak kevesebb). Hogy nálatok ez a szám túl sok-e kockázatnak, vagy még belefér, neked kell eldöntened. Hogy mi lesz a jövőben, mi nem tudhatjuk és te sem. Biztos válaszok nincsenek, csak esélyek.

2015. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne hargudj kedves utolsó a helyesírásom miatt, mobilról írtam és kicsit kapkpdva. Egyébként igen, a spermiumok képesek valameddig életben maradni, de menstruációkor előfordulhat, hogy kimosódnak a vérzéssel együtt. A legpontosabb megfogalmazással se lehet megmondani, 100%-ra, hogy teherbe estél-e
2015. szept. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!