Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Császármetszés után mikor...

Császármetszés után mikor lenne érdemes újra babát vállalni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 5 hónapja született a tündéri gyönyörű kisfiam, 22 óra vajúdás után sürgősségi császárral. Szeretnénk neki kistesót. Nem feltétlenül azonnal, de nap mint nap motoszkál a gondolat a fejemben, hogy újra várandós szeretnék lenni, pici babát szeretnék a karjaimban tartani, nevelni, dajkálni éjszakákon át, és szeretném ha a kis szemem fényének , a fiamnak lenne egy kisöccse/kishúga akivel játszhat. Én nagy családban nőttem fel és imádom. Viszont nagyon félek. A császárba kis híján belehaltam, rengeteg vért vesztettem és egy fertőzést is kaptam, nem beszélve a kudarcról amit az jelent hogy nem voltam képes egyedül világra hozni a kisfiam. Jobb lenne ha megpróbálhatnám ismét a természetes szülést a kistesónál. Így szerintetek mikor lenne érdemes gyermeket vállalni ismét?

2015. szept. 7. 12:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A pici baba alatt újszülöttet értek. A fiam olyan "nagyfiús" már. Büszke is vagyok rá ,ezért és még sok mindenért. Mire tesó lesz szerintem úgyis minimum 2 de lehet inkább 3 éves lesz.
2015. szept. 7. 16:20
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor egyelőre hanyagold a témát, semmi értelme ezen pörögni előre.
2015. szept. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Legyen tesó, nincs is azzal semmi gond...

A gond inkább azzal van, hogy írásodból az jön le (ha nem így van, akkor elnézést) hogy te MOST MÉG nem is a kisbabát akarod, hanem a szülést, hogy bebizonyítsd, hogy megy neked is.

Ezért először lelkileg gyere rendbe, ha kell, keress fel szakembert, aki segít, és utána jöjjön a testvér.

Egyébként nekem is császár volt, szoptatni is csak 4 hónapig tudtam, de annyira, de annyira hidegen hagy, hogy nem én toltam ki, soha, de eskü, hofy soha nem jutott még eszembe, hogy ezen keseregjek.

A lényeg, hogy ÉLETET ADTAM egy igazi angyalnak :)

2015. szept. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon igazat szóltál az utolsó mondatodban. Életet adtam neki, és ebből a szempontból mindegy hogy császár vagy nem. :) Ráébresztettetek a meholdásra, pedig kézenfekvő volt, kikérem egy szakember véleményét, majd várok türelmesen, addig is minden percet kiélvezek a családommal, és ha jönni akart majd a tesó, akkor jön. :) Köszönöm Nektek!
2015. szept. 7. 18:11
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha megnyugtat, én fél karomat adtam volna a császárért. Hüvelyi úton szültem, de rosszul forgott és beszorult a szülőcsatornába. Ilyenkor már a császár bukó, hiszen nem húzhatják vissza hasi irányba.

Így alulról húzták, fentről nyomták, szerencsére épségben megszületett, nem lett baja.


Én szívtam, mint a torkosborz, mert utána a méhlepény se akart leválni, éppen szabad műtő se volt. Így érzéstelenítés nélkül, puszta kézzel tépkedte ki az orvos, darabokban. A férjem végignézte, mondta, hogy úgy nézett ki, mintha csirkemájat szedne ki belőlem. Az orvos mögött a fal is véres lett.

A szülés lófütty volt ahhoz képest. Kiderült, hogy a lapátkezű orvos ökle nagyobb, mint a gyerek fejátmérője. Vagy 10-20 alkalommal nyúlt fel és ökölbe szorított kézzel húzta ki a kezét - hát inkább szültem volna még párszor, csak ezt ne...


Tőlem a doki a terhesség végefelé megkérdezte, hogy hogyan szeretnék szülni, félek-e valamitől, stb. Mondtam, hogy elsősorban teleportálással, de ha erre nincs lehetőség, akkor tökmindegy. Felőlem a fülemen is kihúzhatják, legyen egészséges és én se maradjak ott.

Nem bántam volna a császárt se, a cél tényleg az volt, hogy a gyereket egyben, egészségesen kijuttassák a külvilágra. BÁRHOGY.


A császár kontra hüvelyi szüléses vitákat olvasva mindig felröhögök magamban, hogy akkor én most minek számítok? Mert estemben az orvosok szültek, én csak ott voltam és elszenvedtem :)


A vérveszteség miatt tejem se lett, viszont ezen se problémáztam. Próbáltam, pár csepp jött csak hetekig, aztán hagytam a francba. Gyerekorvosnál egy kérdés erejéig meglengettem, hogy ilyenkor mi van: ő vállat vont, hogy a tápszer pont azt a tápanyagmennyiséget tudja, mint az anyatej, semmi extra. Úgyhogy tápszeres lett és valóban nem igazolódtak be a tévhitek sem: nem beteges (már másfél éves), nem érte semmilyen hátrány.


Javaslom, hogy hosszútávon gondolkozz: a végcél egy boldog, egészséges felnőttet nevelni a gyerekből. Ehhez a szülés módja gyakorlatilag semmit nem tesz hozzá. Az a közel 20 éves, mindennapos együttélés, rezdülések, közös élmények, példaadás, na az, ami számít. Az már nevezhető teljesítménynek.


A szülés számomra nem az, mert a gyerek kijön valahogy. Magától, segítséggel, de bent nem fog maradni. A nagy feladat inkább utána jön. És az lassú, sok éves feladat, ahol érdemes az egyensúlyt megtalálni, mert általában az szokott jóra vezetni.

2015. szept. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Te jó ég,utolsó, ez durva lehetett. Tudom hogy a hüvelyi szülés sem leányálom, vajúdtam is egy "keveset" ,de amit a méhlepénnyel műveltek az esetedben,az hátborzongató. Viszont nagyon szépen megfogalmaztad az anyaság lényegét,meghatódtam.
2015. szept. 7. 21:16
 17/17 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó Válaszoló, Te hol a Jósitenbe' szültél?! Nekem sem vált le a lepény szülés után, a doki egyszer próbálta, mondtam, hogy ez nagyon fáj, kaptam intravénásan fájdalomcsillapítót, mondtam, hogy még mindig, így bebódítottak egy kicsit és Uh követés mellett szépen kitakarítottak mindent. Ez egy hentes volt, barátom! :(
2015. szept. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!