Pitypang90713 kérdése:

Terhesség vagy pms?

Figyelt kérdés

Helló!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni. Párommal elég sokat (majd minden nap, kivéve menstruáció alkalmával) vagyunk együtt, megszakítással védekezünk. Sajnos egy örökletes betegség miatt fogamzásgátlót nem szedhetek. Próbáltunk helyi fogamzásgátlót, pharmatex hüvelykúppal védekezni, de nem igazán szerettük. Óvszerrel ritkán védekezünk. Menstruációm 08.16-án kezdődött és 08.21ig tartott. Sajnos 1 - 2 napos csúszás igaz ritkán, de előfordul. Általában 21- 26 nap között szokott megjönni, legtöbbször a 26. napon. Eszerint most 09. 16-án kellene ismét megjönnie. Azonban múlt szerdán és csütörtökön 09.02 és 03 mindjárt megjön érzésem volt, de nem jött meg. Hozzá kell tennem eddig soha nem éreztem a pms időszakot és arra gondoltam, talán erről van szó. De ismétlem, korábban ilyet nem tapasztaltam. Ekkor a folyásom kb. 1- másfél napig elég kevés, nagyon-nagyon sűrű, fehér szìnű és nagyon kevés volt. Nagyjàból azóta szinte semmi folyásom nem volt, sőt most kb. 3 4 napja pedig már olyan száraz vagyok, mint a sivatag, pedig ez soha nem volt rám jellemző. Aztán péntek körül elkezdett érzékeny lenni a mellem és mintha nőtt is volna egy kicsit, amit először úgy gondoltam talán csak én látom így. Azonban párom vasárnap este magától megjegyezte (erről neki még nem beszéltem) hogy nagyobbnak látja a melleimet. Melltartóban kellemetlenül érzem magam. Hétfőn erős fejfájasom volt amihez időnként szédelgés is társult. Tegnap ismét enyhén görcsölt a hasam az a mindjárt megjön érzés volt, puffadtnak érzem éreztem magam és mintha a hasam minimálisan nőtt volna köldök alatti részen a medence körül. Elég vékonyka vagyok, szóval valószìnűleg ez azért tűnt fel. Olyan voltam mintha rendesen bevacsoráztam volna, de nem is igazán ettem semmit. Néha, tényleg elég ritkán szúró érzést is érzek a köldök alatt jobb oldalt, ami csak 1 - 1 pillanatig tart, előfordult már, hogy a petefészkembe is belenyilalt. Néha szédelgek, időnként kicsit hányingerem is van. Az étvágyam néha túlzottan jó máskor alig eszek valamit. A jelentkező tünetek óta fáradékonyabb vagyok, este úgy elalszom, mint akit leütöttek.

Lehetséges, hogy terhes vagyok? Teszt megvan, de meg várni szeretnék vele. Mikor tesztelhetnék, hogy biztos legyen az eredmény? Bármilyen véleményt szívesen fogadok, csak kérlek, adjatok tanácsot.

Nagyon megköszönném.



2015. szept. 10. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Akárhogy számolom, aug. 16-hoz a 26 napot hozzáadva, nálam szept. 11.

Az holnap lesz.

Kevés info alapján a nem várt napján is tesztelhetnél....

A tünetek pedig lehetnek pms is vagy sem...

nekem pl. mellfájdalmam 37 éves koromig sose volt...most ez is szokott lenni :)

2015. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

aug. 21-től számolom. Vérzés végétől számolom magamnak.

És amúgy szerinted mi lehet?

2015. szept. 10. 11:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Értem, hogy vérzés végétől, de nem ez a hivatalos mód a számítására.

Érdemben nem tudok többet hozzá szólni, mert engem is sokszor becsapnak a tünetek...pl. görcs nélkül megjön... émelygés is van... mégis megjön :O


Az első babámnál annyi volt csak a tünetem, hogy émelyegtem... de azt minden nap, és még a tesztelés előtt (10 nap késésnél teszteltem)

2015. szept. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!