Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi volt a külöbség az első és...

Mi volt a külöbség az első és a második terhesség között?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Érdekelne, hogy miben volt más a második terhesség az elsőnél. Rosszulét, pocak méret, mikor derült ki a baba neme, volt-e valami baj valamelyik terhességnél , mikor születtek a babák,mennyi időt vajúdtatok :) súly is érdekelne. Koszonom elore is ha válaszoltok
2015. szept. 9. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden rendben volt mind a kettővel. 12. héten már tudtuk a nemét mindkettőnek (egyik fiú, másik lány). Egyikkel sem voltam rosszul. A pocakom hatalmas volt mindkettővel. :) Az első terhesség alatt volt egy kis magas vérnyomásom, ez a másodiknál nem jött ki. Második nemsokára születik, remélem, simán fog menni. A legnagyobb különbség az a kettő között, hogy az elsővel volt időm gondolkodni a várandósságon és hogy mi vár rám, most meghalni sincs időm, nagyon mennek a napok. Észbe se kaptam és mindjárt vége.
2015. szept. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a választ nekem most 2 eves a lanyom, nemrég tudtam meg higy jon a második baba. Hányadik hétben jársz ? :)
2015. szept. 9. 20:05
 3/8 anonim ***** válasza:
2 éves lesz a fiam, mikor megszületik a kislányom, és most vagyok a 30. héten :)
2015. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az tok jó, nekem 2 és fel eves lesz a kislànyom mikor megszületik a második baba. Nagyon kiváncsi vagyok fiú vagy lany lesz e :). Tüneteket tekntve volt változás a fiú es a lany között ? Lányomnál en nagyon rosszul voltam állandó hányinger hányás, most viszont semmi tünetek csak fáradt vagyok. Lehet fiúcska lesz !? :)
2015. szept. 9. 20:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem mind a kettőnél erős hanyingerem volt és az elso babánál sokat aludtam. A masodiknal szinte csak a normat. Mind a kettőjüknél 18heten tudtam meg hogy lányok. Az elsonel jobban viseltem a terhesseget mint a masodiknal. Mert a masodik lejjebb tapadt. De a masodiknal jobb eredmenyeim voltak végig.

Az elsonel nem tudtam természetesen megszülni de most 2hete erkezett a pici őt már természetesen hoztam világra. 34honap van kettőjük között.

2015. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elsönél (lány) semmi panaszom nem volt. Végig fitt voltam. Másodiknál(fiú) elején hányingerem volt. Hamarabb fáradtam. Lányomnál 27 kg szedtem fel fiamnál 17-et, talán azért is mert nem nagyon volt megállás a lányom mellett. Egyik terhességem alatt sem voltam kívánós.

Lányom simán született bár kaptam oxitocint fájásgyengeség miatt, vele fájásokkal indult. Fiamnál elfolyt a magzatvíz nála is kaptam oxitocint fájásgyengeség miatt de ő császárral lett meg mert meconiumos volt a m.víz. lányom 6 óra alatt meglett fiamnál 8 óra vajúdás után császároztak meg.

18 hónap van köztük. Fiam már 4 hónapos lányom 22.

2015. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. terhességem csodás volt! Soha olyan jól nem éreztem magam, mint akkor. Nem voltak igazán tüneteim, nem voltam kívánós, nem voltam fáradékony, nem fájt semmim, talán csak az utolsó 3 hét volt nehezebb. De ennyi!

12. héten tippelték meg, hogy lány, 16. héten megerősítették. Pocakom a 23. hétig nem látszódott (56 kilóval kezdtem, 8 kilót híztam a végére).

A szülés magzatvízelfolyással indult a 41. héten, 9 óra alatt lett meg a lányom. Nehéz volt, fájt. Lányom 3300 gramm, 54 cm volt, 36-os fejkörfogattal.


2. terhességem borzasztó volt. Teli voltam minden tünettel, sok mindenem fájt, rosszul aludtam és egész nap fáradt voltam, kimerített az egész terhesség.

15 héten mondták először, hogy lány, 100%-ra biztos volt benne a doki. Pocakom a 18. héten kezdett látszódni (59 kilóval kezdtem, 8 kiló jött fel szintén).

A szülés szintén magzatvízelfolyással indult 37 hét 2 naposan, 6 óra alatt lett meg a lányom, sokkal könnyebb és gyorsabb szülés volt mint az első, bár tény, hogy intenzívebb is volt a fájdalom. Második lányom 3440 grammal, 56 centivel, 35-ös fejkörfogattal született.


Tehát nekem teljesen más volt a két terhességem, a két szülésem. Pedig mindkettő lány baba volt. :)

Egyik későn jött, másik hamar, egyikkel könnyű volt, másikkal nehéz...

Ja, és a gyerekek is teljesen mások. Egyik nehéz eset, másik meg "könnyű" természet. Hát szóval a genetika csodái. :)

2015. szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 terhesség (fiú): Semmi bajom nem volt, csak sokat híztam, ez magával hozta a magas vérnyomást de fehérjevizelés nélkül így csak 2 gyógyszert kellett szednem a 26.héttől.


2.terhesség ( lány): 5 hetet hánytam szinte végig.

Fogytam 4 kilót, acetonos lett a vizelet.

Csak az első 14 hétben kétszer voltam lázas beteg, pedig az előtt 5 éve nem voltam.

Utána 1 hónap alatt kétszer torokgyulladás, amit a legjobban utálok, mindig lidocainos strepsilsel vészelem át,most nem lehetett.

17.héttől kinyílt a külső méhszáj majd 30.héttől a középső.

Most 33 hetes vagyok, és 3 hete már leszakad a derekam, fáj a lábam és már nagyon várom a végét.

:)

2015. szept. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!