Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit kell tennem, ha külföldön,...

Mit kell tennem, ha külföldön, vagy utazás előtt jön össze a baba?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk, de a férjem külföldön dolgozik. Most adott lesz a lehetőség, hogy novembertől néhány hónapot én is mehessek (mindenképpen szeretnék). De mi lesz ha összejön a baba még itthon, vagy kinn? Itthon szülnék feltétlenül.

Olvastam, hogy a 12. hétig be kell jelentkezni a védőnőhöz. Az első vizsgálat is jókor lesz akkor? Volt valaki ilyen helyzetben?

Elég bonyolult a dolog, mert lehet, hogy babásan megyek ki, és nem is tudunk róla, hogy útban van. Viszont, ha nem foglalok jegyet, lemaradtok+megint hónapokig nem próbálkozhatunk...


2015. szept. 15. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Külföldön is van orvos
2015. szept. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Semmit. Bármilyen meglepő, külföldön is vannak terhes nők. Ha felfedezés hogy terhes vagy, akkor a, haza jössz, b, utánanézel hogy a biztosítási ott mit fedez és elmés orvoshoz ott. De pl Angliában, Hollandiában a kutya nem törődik veled a betöltott 12 hét elott
2015. szept. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nyilván tudom, hogy vannak orvosok. Komolyan csak bunkón lehet válaszolni?


A hazajövetel nagyon nem lenne egyszerű idő előtt, és mint írtam, mindent itthon szeretnénk utána. Csak az első 2-3 hónapról lenne szó, erre vonatkozott a kérdésem is.


Ha kérhetném, olyan válaszoljon, aki hasonló helyzetben volt. Külföldön tudta meg, hogy babát vár, de nem tudott azonnal hazajönni. Nem akarok pl. ezèrt lecsúszni támogatásokról, ha már havonta ennyit fizetek magam után.

2015. szept. 15. 16:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem csúszó le semmiről. A védőnő noel bármikor jelentkezhetsz, plusz szerepel az anyasági tamogatasnal a feltételek között az is, hogy hány pecsét elegendő, ha hosszabb idejű külföldi tartózkodást tudsz igazolni. Amúgy nem értem mire ez a nagy aggodalom amikor még terhes se vagy
2015. szept. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2015. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amit én olvastam
2015. szept. 15. 16:58
 7/11 A kérdező kommentje:

Szóval. Amit én olvastam, ott 12 héten belül írták az első védőnői konzultációt. De annyi tovább nem is húznám én se az időt. Ha az kinti időre esne, akkor nyilván kinn mennék el, csak nem tiszta számomra, ez miben befolyásolja az itthoni helyzetet, vagy befolyásolja-e.

Az miért baj, hogy előre tervezek és tájèkozódom?

2015. szept. 15. 17:02
 8/11 A kérdező kommentje:
*annàl
2015. szept. 15. 17:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem árt korán menni, de nem kötelező. De gondolom nem a világ végére mennél, hogy ne tudj haza jönni korábban. Persze, utána nezhetsz, de több értelme lenne hivatalos helyen.
2015. szept. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kulfoldon is elmehetsz dokihoz,ha van kivaltott eu egeszsegkartyad,de meg jobb,ha csaladtagkent biztositott vagy. Elvegzik a korhazban is es szakorvosnal is az elso vizsgalatot es ultrahangot,es kapsz rola papirt,amit Magyarorszagon becsatolnak a kiskonyvedbe.
2015. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!