Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha már nemvárt előtt 3 nappal...

Ha már nemvárt előtt 3 nappal halvány pozitív lett a tesztem, az azt jelenti, hogy előbb volt peteérésem mint szokott?

Figyelt kérdés
Tahát ha most vagyok 8 hetes az utolsó menzesz 1. napjától számolva és nemvárt elott pár nappal már pozitívat teszteltem, akkor ugye 8 hetesnél nem lehet fiatalabb? Csak azért aggódom kicsit, mert most megyek először orvoshoz vele és már annyira rosszul vagyok egész nap (hányinger, émelygés) hogy nagy csalódás lenne ha kiderülne h mondjuk igazából csak 6 hetes mondjuk. Úgy várom már az első trimeszter végét...
2015. szept. 18. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Így van,jol számoltad,ebben az esetben lesz lehetsz 8 hetnel fiatalabb,max napokkal terhet el,a magzat merete\fejlődése miatt.Nem hinnem h Csalódottan fogsz hazajönni,hacsak par nap miatt nem keseredsz el
2015. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lesz helyett nem-et akartam..
2015. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy az ovuláció utáni időszak (luteális fázis) nálad hány napos szokott lenni. Ha pl. 14, ami az átlagos, akkor a nem várt előtti 3. napon a 12. dpo-n voltál (tüszőrepedés utáni 12. nap), amikor már sokaknál szokott pozitív lenni a teszt. Szóval ez azt jelenti, hogy ezek szerint pont akkora lehet, mint ahogy számolod. De a pár napos eltérés azért még lehetséges, hallottam már olyat, akinek a 9. dpo-n pozitív lett a teszt. De az biztos, hogy mondjuk 5 nappal már nem lesz kisebb. A legtöbb, a 4 nap, amivel kisebb lehet. De amúgy ha mondjuk annyival kisebb, akkor is már 7+3 vagy, ami azt jelenti, hogy már biztos, hogy lesz szívhang. (Ha esetleg e miatt aggódsz.)

Boldog babavárást és elviselhetőbb első trimesztert! :)

2015. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, azt még nem számoltam bele, ha esetleg 16 nap szokott lenni a luteális fázisod. Ez esetben, és ráadásnak mondjuk a 8. dpo-n (extra korán) teszteltél volna pozitívat, akkor is max. 6 nappal lehet kisebb, ami 7+1-et jelent. És akkor is van szívhang. Viszont olyan vacak gép is, amivel a 8. héten sem találnak szívhangot...
2015. szept. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a válaszokat! Ma voltam dokinál és pont annyi idős amennyinek számoltam :) megnyugodtam.
2015. szept. 21. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!