Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elég nagy túlsúllyal rendelkez...

Elég nagy túlsúllyal rendelkezem (105kg vagyok). Párommal 1éve szeretnénk gyereket, de sajnos eddig még sikertelenül. Fogyókúrában kérhetem a háziorvosom segítségét?

Figyelt kérdés
2008. szept. 9. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyszer én is kértem ebben a háziorvos segítségét, rendelt nekem egy gyógyszert, ami 8 e Ft-ba került, azt mondta, receptre még drágább. Reductil volt a neve. Állítólag étvágycsökkentő, de nekem nem használt semmit. Nekem mondjuk nem volt ennyi túlsúlyom, mint neked, de én is nagyon szenvedtem, rajtam kb. 15 kg volt pluszban.

Azt nem írtad, hogy mitől híztál így meg, de lehet hormon probléma is, azon viszont csak doki segíthet. Először a hízás okát kellene kideríteni, ne fogyózz rögtön szerintem. Biztos elküldenek majd vérvételre, egyéb vizsgálatokra (pl. pajzsmirigy).

Ha nem találnak betegséget, akkor pedig próbálj meg mozogni egy kicsit, amennyit bírsz, úgyis mindig egyre jobban fogod bírni, illetve a kenyeret, tésztát, csokit stb. el kell felejteni. Jó fogyást, és mielőbbi gyermekáldást kívánok!

2008. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 102kg-mal kezdtem a terhességem,(ráadásul gyógyszer mellett lettem terhes)és 14 kg-mot szedtem fel.

Nem biztos,hogy a súlyfelesleg miatt nem estél eddig teherbe.A helyedben felkeresném a nőgyógyást és konzultálnék vele.Lehet,hogy elküld benneteket vizsgálatokra,hogy megtudják a valós okát a baba késlekedésének!

Sok sikert és majd nagyon boldog babavárást kívánok neked! :)

2008. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Először is: endokrinológus, hogy megvizsgálja van e hormonális problémád.

ha nincs: Nőgyógyász, akivel megtudjatok, hogy van e peteérésed, nincs e valami csunyaság, ami megakadályozza a babócát.

Aztán pedig babaproject.

Én 120 kilós voltam, PCO-s voltam, amikor kiderult (sokadik orvos után, és meg sokadikabb, aki tett is valamit, es nem fogamzasgatlot irt fel), kaptam gyogyszert, es elkezdtem fogyózni. Leadtam 40 kilót (szepen fokozatosan két év alatt), és ugy dontottem, hogy 70 kilonal indul a babaproject (ami sok, de ez van), de időközben valtozott a terv (meg elfogyott a turelmem), ugyhogy 80 kilósan mentem el a nődokihoz.

Aki eloszor vérvételre kuldott, kiderult, hogy minden rendben, csak kicsit sok a tesztoszeronom, meg a sargatest hormonom, de elvileg semmi akadalya a dolognak, de ha nagyon akarok, ir fel mastodynont, amiben nincs hormon, csak gyogynoveny, tiszta homeopatia.

Akartam.

Egy honap mulva, és egy negativ teszttel "gazdagabban" elmentem a nodokihoz, és nagyon szepen neztem ra, mondta, hogy ha nagyon akarom ir fel clostyt, ez a legenyhebb hormonos gyogyszer, ami kicsit felturbozza az eselyeket.

(peteerest leallitja egy idore, igy amikor mar nem szedem az agyam raeszmel, hogy nincs peteeres, es vadul erni kezd :))

és rá egy hónapra ossze is jött, hurrá.

Remélem segitettem

15,1 hetes kismamó

ps: haziorvostol fugg, nekem peldaul nagyon rossz haziorvosom van, C vitamint se iratnek fel vele :((


kitartast, szerencset :)

2008. szept. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!