Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha babát szeretnénk, érdemes...

Ha babát szeretnénk, érdemes már most elhagyni a káros dolgokat?

Figyelt kérdés
Pl. alkohol, kávé, nem jó ételek...stb.

2015. szept. 28. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
ha nem vagy függő és máról holnapra képes vagy életmódot váltani, akkor elég terhesen
2015. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 H_Vivien ***** válasza:
Mindenképpen érdemes, nem csak a baba miatt, hanem magad miatt is. Mi megbeszéltük a párommal, hogy akkor nekiállunk a babaprojektnek, én meg úgy voltam vele, hogy elmúltam 30, 10 éve dohányzom, nem lesz az olyan egyszerű. Úgyhogy szègyen, nem szégyen, azt gondoltam ráérek még letenni a cigit. Első nekifutásra összejött a baba, 5 hetes terhes voltam, amikor kiderült, hogy megfogant a picikém. Dohányoztam :( Amikor megtudtam, és a dokim is megerősítette, elsírtam mag az orvosnál, hogy dohányzom, és baja lesz a kisbabámnak. Kinevetett :) Mondta, hogy nyugodjak meg, az Ő anyukája végig dohányzott, mégis itt van, és orvos lett. Javasolta, hogy szép lassan kezdjem el letenni, ha tudom, és ne pánikoljak, mert az első 6 hétben, semmi nem jut el a magzathoz, utána is ott a méhlepény, ami megszűri a káros anyagokat, nyilván csak mértékkel. Ha napi 1-2 szálat elszívok, nem kap belőle a gyerek. Persze letettem, és a gyönyörű kisfiam nemsokára 15 hónapos makk egészséges kisfiú. Mondjuk én alkoholt meg kávét soha nem iszom, nem is ittam. Nyilván, nem azt akarom mondani, hogy nyugodtan cigizz vagy igyál, és persze az egészséges életmód a Te javadat is szolgálja.
2015. szept. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A karos dolgokat magad miatt hagyd el elsosorban.

A kave nem karos ha mertekkel iszod.

2015. szept. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igen, de ez szerintem nem is kérdés :). jó, ha fitt, egészséges szervezetbe érkezik a baba és neked is jó nagy tartalékod van vitaminokból, ásványi anyagokból, stb.


ám az is igaz, h pár hét alatt minden kiürül a szervezetből kb, az első pár hétben pedig még nem a köldök zsinórón keresztül táplálkozik a baba, és nincs közvetlen összeköttetés anya és magzat között.

2015. szept. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze. Minél előbb hagyod el ezeket annál jobb.
2015. szept. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdemes, mivel ezek a hormonműködést is befolyásolják, és ne akarj pajzsmirigyproblémákat teherbeesés előtt, annak min. 3 hónap a kezelése, és addig akciózni sem szabad.
2015. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!