Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elkezdjük a babaprojektet?

Elkezdjük a babaprojektet?

Figyelt kérdés
Kicsit buta a kérdés, de nem igazán tudtam a lényeget belefoglalni a kérdésbe. A lényeg az, hogy nem tudom mitévő legyek. Szeptember elsején kezdtem el dolgozni és hát nem "illik" terhesnek lenni így az elején, ráadásul szerződésem is van még 2 évig, elvileg utána is lesz, csak most még gyakornok vagyok aztán lesz egy vizsgám és hát "jó" lenne addig nem terhesnek lenni. Ezt nem én mondtam.... Közben pedig vágyunk arra a csöpp kis életkére csak így hol ezt gondolom, hol azt, nem merek próbálkozni sem így...szóval fogalmam sincs, hogy mit kéne csinálni. Segítséget szeretnék kérni azoktól akik hasonló helyzetben vannak, voltak vagy esetleg csak tudnak valami tanácsot adni. Köszönöm :)
2015. szept. 30. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki volt az, aki közölte veled, hogy még két évig ne ess teherbe? Csak mert ehhez senkinek nincs köze. Csak neked és a párodnak. Akkor vállaljatok gyereket, amikor vágytok rá mindketten és meg van az alapotok. Az, hogy a munkahelyed nem örül neki, természetes dolog. De ettől még semmi közük hozzá.
2015. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Neked (nektek) kell eldöntened, hogy melyik a fontosabb. Azzal mindenképp számolhatsz, hogy ha most terhes leszel, akkor nem fogják meghosszabbítani a szerződésedet, de hol a garancia, hogy ha ledolgozod a 2 évet akkor igen?
2015. szept. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nektek kell eldöntenetek szerintem is. Hány évesek vagytok? Egyéb körülmények megvannak hozzá?


Nálunk minden meg lett volna azon kívűl, hogy én is hasonló helyzetben voltam, mint te, felvettek gyakornoknak, igaz, csak fél évre, és utána 1 éves szerződést kaptam, így azt mondtuk, hogy nagyon jó lenne, ha lenne valamennyi munkatapasztalatom, hiszen az kelleni fog a későbbi elhelyezkedéshez. Kiszámoltuk, hogy pont úgy járjon le a szerződésem, amikor még dolgozni tudok, ha elsőre sikerül a baba, és akkor álltunk neki. Már mindketten nagyon szerettük volna.


Nem tudom, jól tettük-e, hogy vártunk, vagy sem, de meglett a munkaviszonyom, munkatapasztalatom, és a babára sem kellett várni. Én valószínűleg a közteset választanám nálatok. Járjon le a gyakornokság, és legyen meg a szerződéses munkaviszonyodból valamennyi legalább. De ez nagyon nehéz, mikor az ember már annyira szeretné, és sokan mondják, hogy 1-2 év már nem oszt, nem szoroz, de plusz egy együtttöltött évet a gyerekeddel hogy lehetne bármi máshoz hasonlítani?


Nálunk a férjem volt az erősebb, pedig ő is szerette volna már előbb nagyon, rám a racionális érvek csak a felszínen hatottak, folyamatosan próbálkoztam nála abban az 1 évben, amennyit vártunk, hogy hozzuk előrébb, vágjunk bele előbb.


Most annyi előnyöm van, amit fentebb írtam, ami nagyon-nagyon jól fog jönni a későbbi elhelyezkedéshez a baba után, és a munkám is nagyon rugalmas, amit találtam, úgyhogy szerintem másodjára is így csinánám. De tudom milyen, amikor máson sem jár az eszed szinte, annyira szeretnéd.

2015. okt. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is így voltam... Főiskola utolsó évében már nagyon szerettem volna gyereket. Párommal megbeszéltük, dolgozom egy-két évet és jöhet a gyermek. Fix szerződésem volt, majd családi okok jöttek közbe. Másik munkahelyemen dolgoztam, még egy kicsit várni akartunk, hogy "bedolgozzam" magam, biztos állásom legyen. Közben eltelt majdnem 10 év, a kapcsolatom tönkrement időközben. Szóval túl sokat sem érdemes várni. Persze ha úgy alakult volna közben, h teherbe esek véletlenül, máshogy alakult volna. De mindig volt valami, ami miatt toltuk, hogy majd akkor, ha ez vagy az megoldódik, utána...
2015. okt. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!