Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi számít a terhesség kezdetén...

Mi számít a terhesség kezdetének? A megtermékenyülés vagy már a beágyazódás?

Figyelt kérdés
2015. okt. 5. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg hogy kit kerdezel. A papot (fogantatas) vagy a biologust (beagyazodas).

A nogyogyaszok pedig az utolso menstruaciotol szamoljak, amikor meg az aktus se volt meg.

2015. okt. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Papokkal és biológusokkal nem sokat fogsz beszélgetni, bár a válasz helyes :)

Jól jársz, ha az orvosi szokásokhoz alkalmazkodsz. A terhességi kort az előző mensi első napjától számítják, ezt fogják tőled kérdezni mindenhol. Igen, akkor még nem voltál terhes, de ez az egyetlen fix. nap, amit be tudsz lőni és el is hiszik neked, így erre alapozva számolnak. Tehát amikor késik a mensid, nagyjából 4 hetes vagy.

2015. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Bilogiailag mindenképpen egy élet akkor kezdödik mikor a petesejt és a spermium egyesülnek.


De hivtalaosan ezt senki nem tudja mikor van, söt a beágyazódástól van a kismamával csak kapcsolat, ami egy lassú folyamat, így nem lehet megmondani, hogy a hormonok már 14-en is elkezdödtek termelödni vagy csak 17-en....


Szóval ezért a terhesség kezdete hivatalosan az utolsó menstruáció elsö napja.

2015. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

orvostanilag az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhességet.

Jogilag pedig (ha adókedvezmény tekintetében kérded) a fogantatás napjától.

2015. okt. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az új élet kezdete a nyilvan megtermekenyülés, de maga terhesség csak a beágyazódással veszi kezdetét, hcg is innentől termelődik. Az orvosok ráadásul "élő terhességről" pedig csakis a szívhang megjelenése után beszélnek. Én a beágyazódásra szavazok amúgy a terhesség létrejötte szempontjából.
2015. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (mindenkinek zöldet adtam).

Egy másik kérdésre adott válasz kapcsán merült fel bennem ez a dolog.

Ugyanis én úgy gondolom, hogy már a megtermékenyülés pillanatában terhes lesz a nő, nem pedig a beágyazódáskor.

Ebből kiindulva akkor egy "baleset" után elég lenne két héttel az esetleges nemkívánt terhesség orvosolni az esemény utáni tablettával.

De lehet, hogy én tévedek.

2015. okt. 5. 14:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A 72 órás tabletta célja a beágyazódás megakadályozasa, olyan hormonális környezetet teremt, ami nem kedvez neki. A beágyazódást megakadályozni két héttel az aktus után már késő van. Szerintem beágyazódás után már terhesnek számít az ember, így akkor már ráadásul abortusz-tablettáról beszélnénk, ami ugyebár kis hazánkban nem is létezik.
2015. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na hát, ez az, utolsó!

Terhességről beszélünk már a megtermékenyülés pillanatában!

Az a válaszoló szerint pedig csak két hét múlva lesz terhes valaki, amikor megtörténik a beágyazódás....

2015. okt. 5. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Dehát pont azt mondtam én is, hogy a beágyazódás után számít terhesnek, nem a megtermékenyülés után... Ha a megtermékenyülés már terhességnek számítana, akkor a 72 óras gyógyszer tképpen abortusztabletta lenne, de nem így van.
2015. okt. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, te tévedsz, a másik kérdésnél tökéletesen le lett írva a megtermékenyülés folyamata.
2015. okt. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!