Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor a mehnyalkahartya...

Most akkor a mehnyalkahartya csak az ovulacioig vastagszik? Vagy utana is? Mire jo a palastfu?

Figyelt kérdés
Mar tobbfele dolgot olvastam a mehnyalkahartyarol...valamelyik doki azt allitja, hogy a mehnyalkahartya csak az ovulacioig vastagszik (az osztrogen hatasara) es ovu utan csak az allaga valtozik...befogadobb lesz az emrio szamara. A masik velemeny alapjan meg az egesz ciklus alatt vastagszik, sot a progreszteron hatasara kezd el inkabb vastagodni. Nos, amit nem ertek, hogy sokan irjak, hogy az ovu korul a vastagsagnak legalabb 8 mm-nek kell lenni a baba beagyazodasahoz...a dokik miert aggodnak akkor ezen, ha meg vastagodna beagyazodasig??? Akkor tenyleg peteeres korul eri el a maximum vastagsagot??Akkor a palastfu tea mire jo?? Csak erositeni, de nem vasatagitani? Valakinek mertek tobbszor a ciklus folyaman? Kivancsi lennek hogy hogyan valtozott!!
2010. márc. 15. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
A méhnyálkahártya folyamatosan vastagszik a ciklus során, de ogazáb a progeszteron hormon vastagítja meg. Ez a hormon meg csak tüszőrepedés után kezd el termelődni a visszamaradt tüszőben, ami sárgatestté alakul. Ezért nem gond, ha valainek rögtön a menszesz után vagy akőr a menszesz alatt van ovuja, mert a beágyazódásig még bőven van idő, hogy a progeszterontól megvastagodjon a méhnyálkahártya.
2010. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ogazáb=igazán
2010. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia! Koszi a valaszt!En is igy gondolnam (es remenykedek benne) De azt nem ertem, hogy sokan irtak itt a forumon is, hogy peteeres korul ultrahangon neztek a vastagsagot, es ha 7-8 mm alatt volt az eredmeny akkor a doki azt mondta, hogy tul vekony mert nem eleg a beagyazodashoz...de meg lenne legalabb egy hetuk arra, hogy a progreszterontol vastagodjon!!Ezert olyan erthetetlen ez nekem!!
2010. márc. 15. 16:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék, bár már 5 éves a kérdés, de én sem találok semmit erről.

Tüszőrepedés utáni nap voltam uh-n és 5,9mm volt. Egy szóval nem mondta a doki, hogy kevés lenne, én pedig csak mikor hazajöttem kezdtem utána olvasgatni. És végülis a megtapadáshoz még vastagodhat 1 hét alatt 2-3 mm-t vagy még többet, hogy jó legyen (azt írják több helyen, hogy legalább 8mm-nek kell lennie).

Annyi a tapasztalatom, hogy mivel ilyen vékony mindig, így a menstruációm is rövid és kevés vérzéssel jár, de még erre is azt mondták a dokik, hogy normális.

Szedtem 28 napig méhpempőt, szedek E vitamint, egészségesen táplálkozom, várom a hatást.

2015. márc. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, hasonló kétely miatt keresgélek itt, ma voltam dokinál peteérés után vagyok 4 nappal azt mondta 7 mm vastag a hártya, viszont szerinte ez nem elég.....úgyhogy kíváncsi leszek igza lesz e....
2015. ápr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nem lett igaza a dokinak, 6 hetes terhes vok!
2015. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok!!! Úgy tudom 8 mm-esbe már be tud ágyazódni :)
2015. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!