Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Olyan lehetséges, hogy 4...

Olyan lehetséges, hogy 4 hetes terhességet nem mutat a teszt? Vagy ez ritkaság?

Figyelt kérdés
4 hét: utolso menstruacio elso napjatol szamitva. Ha mondjuk nem kozepidoben volt a peteérés, 4 hetest akkor is kellene mutatnia már?

2015. okt. 7. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat késői peteérésnél.
2015. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehetséges! Ha továbbra se jön meg, kétnaponta érdemes tesztelni.
2015. okt. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehetséges.
2015. okt. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! és 5 hetest? Bocsi, nagyon kezdő vagyok a témában...mi az a pont, ahol már azert negativ mert valami baj van es nem terhesseg?
2015. okt. 7. 11:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehetséges. Hány naposak szoktak lenni a ciklusaid? Ha mondjuk 28, akkor az utoló menstruáció után 28-30 nappal tesztelhetsz. 28 napos ciklussal egy 5 hetes terhességet már valószínű kimutat a teszt, hacsak nem volt nagyon későn egy extra peteérés, de erre kicsi az esély.
2015. okt. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy hét késésen túl már más eshetőségre is gondolni kell, pl. hogy elmaradt az ovu, azért nem jön meg.
2015. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy 28 napostól eltérő ciklusnál eleve nem középidőben van az ovuláció.

A tesztnek az ovu után ~14 nappal "kell" kimutatnia a terhességet, így egy hosszabb ciklusnál jóval "idősebb" a terhesség (orvosi számítás szerint) mire kimutatható. 36 napos ciklusnál pl. már betöltött 5 hetes.

2015. okt. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát a ciklusaimat nem tudom még, mert most hagytam abba a tabit. Elotte ilyan 30 -35 koruli ciklusaim voltak, klasszik 28 sosem. olyan még soha életemben nem volt, hogy kimaradt egy menstruacio, a legextremebb, hogy 39. Napra jott meg. Megyek majd dokihoz, ha nem jon meg es tovabbra is minden negativ.
2015. okt. 7. 11:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Simán lehet, ha nem tudod pontosan mikor volt peteérés. Nekem 21. ciklusnapon volt, így ha nem tudtam volna biztosra és tesztelek 1 hét múlva, mikor normálisan esedékes lett volna a menzim, akkor még biztos nem mutatott volna semmit.
2015. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

19-20. ciklusnapom körül jött össze a baba, 18. ciklusnapon voltunk együtt, rá 12 napra teszteltem extra halvány pozitívat. Ovuláció másnapjától számított 2 hét múlva érdemes tesztelni, ha ez a 14. nap, akkor a 29.-en, ha a 20., akkor a 34.-en, stb.


Ovuláció a menzesz előtti 14. nap körül szokott lenni, függetlenül a ciklus hosszától, tehát 28 napos ciklusnál a 14. napon, 36 naposnál a 22.-en. Lehet viszont bármikor a ciklus során spontán peteéérés is. Általános szabály az, hoyg a legtöbb esetben a megtermékenyítést követő 14. napon már mutatja a teszt (aktustól számolva ez lehet akár aznap, de lehet akár 5-7 nappal később is, mivel a spermáknak ennyi a maximális élettartamuk).

2015. okt. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!