Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron abbahagyása...

Progeszteron abbahagyása kémiai terhesség gyanúja miatt?

Figyelt kérdés

Előző kérdésemhez kapcsolódóan szeretnék érdeklődni:

LINK: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


(Rövid összefoglaló: egy heti barnázás után pozitívat teszteltem, majd erősen véreztem, vettem be rá utrogestant, hátha nem késő, és a haévány tesztjeim is minimálisan, de erősödni kezdtek a vérzés ellenére)


Azóta voltam orvosnál tegnap, aki "4+5 hetes terhesként" nem látott semmit az ultrahangon, ezért azt mondta, hogy ne szedjem tovább a progeszteront, hagyjam lecsengeni a vérzést (szerinte csak kémiai tehesség), és teszteljek, ha pozitív úgy is, menjek vissza. Tegnap abba is hagytam a gyógyszert, mára semmi barnázás, holnap valószínűleg meg is fog jönni emiatt, de biztos ami biztos alapon csináltam egy 25-ös érzékenységű tesztet, ami nagyon erősen pozitív lett. Kérdésem: Ha mégis terhes lennék annak ellenére, hogy az orvos nem látott semmit (szerintem ennyi idősen még a hüvelyi ultrahanggal sem látható még a baba), az utro abbahagyásával biztosan meg fog jönni, ugye?


Mellesleg ő felírt egy havi duphastont, hogy következő hónap közepétől szedjem, mivel progeszteronhiány lehet a probléma, így megmaradhat a következő havi terhesség, és ha pozitívat tesztelek, szedjem tovább, és menjek el hozzá. Kérdem én: 4+pár napos terhesen akkor majd látni fogja a babát valószínűleg? Ti mit tennétek?



2015. okt. 13. 16:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Keress egy másik orvost, szerintem egy laboros terhességi teszt jól jönne ilyenkor mert 4 hetesen az ég világon semmit nem kell látnia az orvosnak.

Ha pedig valóban progeszteron hiányod van és nem szeded a progeszteront, sajnos ha van is terhesség, nem fog megmaradni.

2015. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Ha erősödött a teszted, akkor nyilván nem kémiai terhességről van vetéléséről van szó. Ilyen korán kiürül hamar az a kevés hcg. Szóval ha erős pozi a teszted akkor terhes vagy. Ne hagyd abba az Utrót. Szerintem sincs mit lásson még ilyenkor. Normálisan vérvételre küldött volna, de addig is kell szedd az Utrot amíg nem teljesen biztos, hogy elment a baba. De ha neked erősödik a teszted, akkor biztos nem ment el.
2015. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Egy másik felvetés: még ma elkezdem szedni a felírt duphastont, hátha van még remény, és a hét vége fele felkeresek mást, és ha ő sem lát semmit, abbahagyom... Ez eléggé összezavarja a hormonháztartst, tudom, de nagyon vágyunk már a babára, nehezen akart sikerülni így is a megszakítás óta... :(

Va gy hogy érdemes átállni utroról duphastnra?

2015. okt. 13. 17:03
 4/30 A kérdező kommentje:

[link]

Ez a mai tesztem, egyértelműen pozitív, főleg ha az előzőekhez hasonlítjuk: [link] -az utolsó vasárnap reggeli, viszont az csak 10-es erősségű teszt, a mostani pedig 25-ös, ha ez számít... (a tegnap reggeli 25-ös erősségű teszt kb az utolsó előtti erősségével ért fel)

2015. okt. 13. 17:14
 5/30 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedd, nem zavarja össze a hormonháztartásodat!!! Max annyi hogy pár nappal eltolja a menzeszt, de mást nem okoz. Szedd csak, szeirntem baba van ott :) Csinálj tesztet (egyfajtát) minden nap, nézd hogy erősödik-e. Amíg nem negatív a teszt ne hagyd abba a gyógyszert.
2015. okt. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Igen, szedni fogom, de nem függ a progeszterontól a hcg mennyisége? (lehet, buta kérdés, bocsánat, de erre nem találtam meg a választ)

Egyszer volt már, hogy 3mm-es petezsákot látott az orvos, írt rá utro-t, szedtem is, egy hétre rá hirtelen begörcsöltem, és elment a baba, szóval ha annyira menthetetlen lenne a magzat, a vetélés be fog következni progi, vagy anélkül is, ugye?

2015. okt. 13. 17:30
 7/30 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szerintem nagyon jó jel, hogy a 25-ös teszt totál pozitív, ahhoz még túl korai a terhesség, hogy feltétlenül megtalálja a doki a petezsákot UH-n, nem értem, miért jelentette ki élből a kémiai terhességet. Én a helyedben tovább szedném az Utrogestant, vagyis ha már áttértél, akkor a Duphastont, és jövő héten elballagnék egy másik dokihoz.
2015. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha a progeszterontól függne a HCG, én már nagyon sok álpozitívat teszteltem volna, mikor középidőtől szednem kellett :) De én csak akkor teszteltem pozit, mikor tényleg terhes voltam. Szerintem nincs összefüggés.
2015. okt. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztatást mindenkitől! Remélem nem baj, ha egy napot kihagytam a progeszteronnal (úgy gondoltam, az orvos már csak tudja, hallgatni fogok rá), remélem, nem lesz baj belőle, végülis ma nem barnáztam, és úgy tűnik, a vasárnapi vérzésnél sem volt még késő. 30 napos ciklussal napra pontosan az 5. héten már lennie kell petezsáknak, nem? (ha jól számolom, a peteérés így két nappal tolódik el, így ez nálam 28 napos ciklussal megfelelőként 4+5 naposnak számít kb, ami egy 5mm-es petezsákot jelenthet)
2015. okt. 13. 18:12
 10/30 Vilcsianyuja ***** válasza:

De lehet, hogy valahogy pont úgy ágyazódott be, hogy nem tudta a doki úgy fordítani a fejet, hogy lássa. Vagy egyszerűen nem elég jó a berendezés, rossz a felbontása. Persze rosszabb dolgok is vannak a pakliban, mint pl. a méhen kívüli terhesség.

Egyébként nagy általánosságban az 5. hét betöltése után szokták javasolni az első látogatást a dokinál. Persze tudom, eleve a vérzés miatt mentél ilyen korán.

2015. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!