Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barnázás mitől lehetséges,...

A barnázás mitől lehetséges, mit mutathat meg menses előtt, vagy helyett, és hogy mi a különbség hogy progeszteron baj, vagy épp terhesség?

Figyelt kérdés
Annyit olvasok erről a barnázásról. MI fér bele a normális keretbe? úgymond mi a normális még? nekem szokott lenni menszesz előtt sűrűbb barna váladék, de bugyin kicsi, és csak egy vagy két nappal mielőtt megjönne. Inkább úgy tudom észrevenni, ha felnyúlok a méhszájamhoz, és már látom hogy ilyen sürü bézs valami, ami ha jobban megnyomkodom véres lesz kicsit, ezután szokott megjönni. ez még normális? úgy értem nem progi hiány jele? Terhesség esetén is lehet ilyesmi nemvárt napja körül? csak az ugyanolyan marad, nem lesz több vér, mint amikor megjön? hogy van ez lányok nálatok? tapasztalatokat várnék.köszi

2014. szept. 8. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem piros vérrel kezdődik, az valószínűsíti a progihiányt, igen. Ha várandósan tapasztalod ezt, rá is szoktak segíteni pótlással már a legelejétől.
2014. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de akkor az már barnázásnak számit, ha felnyúlsz menszesz előtt, és ott van ilyen barnás trutyi, de még nem vér? olyan nincs minden nőnek?
2014. szept. 8. 11:45
 3/13 A kérdező kommentje:
2. kérdésem, hogy az se jó jel, ha valakinek terhesen van barnázása, vagy ha picit vérzik a legelején? szóval ez nem fér bele még, hogy jön egy kis barna váladék terhesség elején?
2014. szept. 8. 11:49
 4/13 anonim ***** válasza:
Első kérdésre nem tudok válaszolni, még sosem nyúltam fel olyankor. Vagy volt barnázás "magától" vagy nem. A második kérdésedre a válasz, bele is férhet. Első két gyereknél barnáztam, elmúlt, nem volt gond. Negyediknél barnáztam, gond lett. Tehát most pozitív teszttől nyomtam a progit. Ugyanis ezen kívül többet nem tehettem. A plusz progi ártani nem fog. Az, hogy anélkül megmarad-e, sajna csak utólag derül ki, nem érdemes kockáztatni, mint rájöttem.
2014. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

tehát végeredményében vehetjük úgy, hogy ami nem vér, hanem valami más, az barnázásnak számit, és feltehetően valami nem túl jót jelez.


az gáz akkor, mert én barnázok. (csak eddig abban a hiszemben éltem, hogy a barnázás valami többet jelent annál, mint ami nekem van)

2014. szept. 8. 12:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Viszont nincs okod az aggodalomra, pikk-pakk rendbe rakható. Vannak rá házi módszerek és természetesen a gyógyszerek. Ha még nem vagy várandós, előbbieket javaslom.
2014. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

lenne még kérdésem, ha valakinek van kedve, örülnék ha még válaszolna, nem szeretnék újabb kérdést kiirni erről.


szóval a barnázás mi pontosan? úgy értem fizikailag/biológialiag. a méhnyálkahártya hamarabb leválik? vagyis arra utal hogy a sárgatest elégtelenség és progi hiány miatt nem tud megvastagodni a méhnyálkahártya, és hamarabb kiürül? vagyis a barna cucc az a méhnyálkahártya lenne?


milyen módszerek vannak házilag?

barátcserjét, méhpempőt, d e vitamint, meg palástfü teát már szedek. van még valami amiről esetleg nem tudok?


ezer kösz

2014. szept. 8. 15:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocsi ay OFF-ért. de ez engem is érdekel.

Mi is babát szeretnénk, köv. hónapban kezdünk el próbálkozni, és ugyan azt tapasztalom amit te is. Mielőtt megjönne, előtte 1 nappal csak valami barnás dolog jelentkezik, és rá 1 napra már meg is jön. Nekem azóta van így, amióta menstruálok. Azt hittem, hogy még annyira gyengén jön meg, hogy közben kicsit megalvad a vér, és igen ha én is felnyúlok, már bocsi, akkor nekem is barnás, nem élénk piros. Soha nem gondoltam, hogy ez bajt jelent, de én is félek, hisz már progeszteron hiány folyik a csapból is.

2014. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hát ha itt nem irnak esetleg, akkor kitesszük új kérdésbe. mióta próbálkoztok egyébként? te is babát szeretnél?
2014. szept. 8. 16:19
 10/13 A kérdező kommentje:
egyébként az a durva, hgoy én ezt többször elitettem a nőgyógyásznak már, meg volt közti vérzésem is egy időben, és azt mondták mindig, hogy ezzel nem kell foglalkozni. hát ne is foglalkoztam. most meg azt olvasom, hogy ez egyáltalán nem jó ha van.
2014. szept. 8. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!