Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen teherbeesést segítő...

Milyen teherbeesést segítő vitaminokat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Most volt az első próbálkozós hónapunk, azt hittem, hogy sikerült, mert volt "beágyazódásos vérzésem" - vagyis azt hittem, hogy az! Ennek ellenére most megjött! :( Szeretnék kicsit rásegíteni, ebben kérném a segítségeteket, egyelőre doki bevonása nélkül!
2015. okt. 19. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

ez engem is érdekelne, vagyis inkább az, hogy Gravida mellett (20 NE E vitamin) még tanácsos e szedni az E vitamint, segíthet e valamit a dolgon?

Nekünk a 4. próbálkozós hónap, de ovu tesztet is használunk.

2015. okt. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
1. hónap...Mire jó ez a türelmetlenség?
2015. okt. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
A teherbeesést nem fogja segíteni egy vitamin sem!
2015. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Én Hipp Natalt kezdtem el szedni az első akciózós hónap előtt 4 hónappal, és sok gyümölcsöt, zöldséget ettem. A Gravidában rengeteg a vitamin, szerintem túl sok is, és egyszerre veszed be, ami nem feltétlenül segíti elő a legoptimálisabb felszívódást.


A vitamint jó, ha szeded, de önmagában egyik sem csodaszer. Ha volt barnázásod, annak sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy hormonális oka volt, vagy késői ovut jelzett, mint annak, hogy beágyazódási vérzés volt, amit a nőknek csak kevés része tapasztal. Ha az előbbi, akkor segíthet a palástfű tea, amit peteérés utántól kell inni a ciklusod végéig, de ha alapból máskor rendben volt a ciklusod, akkor nem biztos, hogy jó, mert ki is tolhtaja a következő menzesz idejét, és bezavarhat egy normál ciklusba. Mondjuk én ettől függetlenül ittam, de nekem mindig 2-4 nap barnázással indult a menzeszem.


Ami viszont valóban segít az a mozgás, én aviva tornáztam, de van még arwen torna, és termékenységi (fertility) jóga is. Ezek mind azt célozzák, hogy a hormonrendszered rendben legyen. Én az avivát javaslom ezek közül, mert hihetetlenül hatékony mindenfajta női ciklussal kapcsolatos dologban. Átmozgatja az alhasat, vérbőséget okoz, segít a hormonoknak megfelelően működni, legyen az akár pajzsmirigy, progeszteron, ösztrogén, vagy bármilyen hormonprobléma.

De ha semmi ilyesmi nem áll fenn, akkor is segít összehozni a babát, mert a szervezet egyensúlyát billenti vissza, nem kuszálja össze a ciklust, mint a gyógyteák, hanem csak arra hat, amire kell.


Emellé ajánlott még a fehér cukor, fehér liszt, és adalékanyagokat tartalmazó ételek (lehetőleg) teljes kiiktatása az akciózós időszak előtt közvetlenül, és az alatt (illetve majd a babavárás alatt is).


Párodnál is fontos lenne az alhas átmozgatása, és az egészséges táplálkozás. Létezik aviva torna férfiaknak, de veled is csinálhatja a 18 alapgyakorlatot. Neki még fontos az E vitamin bevitele is, és az evéssel kapcsolatban rá is hasonlóak vonatkoznak, mint rád, hogy gyors, és megfelelő mennyiségű spermái legyenek.


Mivel ez még csak az első hónapotok, ezért én nem aggódnék túlzottan. Ha alapból rendben van a menzeszed (nem indul barnázással, nem brutálisan erős, darabos, rendszeresek a ciklusaid, 26-34 nap közöttiek), akkor lehet, hogy az segít a legtöbbet, ha csak élvezitek egymás társaságát, sokat együtt vagytok, amikor jól esik, sétáltok, beszélgettek, te pedig minél több időt töltesz olyan dolgokkal, amik a lelki nyugalmadat és örömödet elősegítik. Nagyon fontos a baba érkezése (és a hormonjaid megfelelő működése szempontjából) a lelki nyugalom.


Kívánok nektek mielőbbi gyermekáldást!

2015. okt. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jóindulatú válaszokat!
2015. okt. 19. 09:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én folsavat szedtem teherbeesés előtt sokkal nagyobb dózisban (3 mg), mint a terhesvitaminokban van (800 mikrogramm). Ez nem segíti a teherbeesést, de ha bekövetkezik, kulcsfontosságú.


D vitamint és magnéziumot szedtem még folyamatosan, plusz ovuig E vitamint. Hőgörbéből tudtam, hogy mikor volt ovu. Terhesvitaminra csak a pozi teszt után váltottam.


Kérdező, nem szabad ennyire rágörcsölni, hogy már első hónap után rá akarsz segíteni! Közhely, de nem tesz jót! Fél évet minimum adj magatoknak, amíg csak élvezitek a szabad szexet! Ha nem lazítasz, hamar bele lehet csavarodni ebbe. Mi 2013 óta vártunk a babára, tudom miről beszélek.


26+3 hkm

2015. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Nyomj már légyszi egy hasznosat a 4-esre, valakinek úgy látom szúrja a szemét, hogy a kérdésre válaszoltam:D
2015. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nyomtam, nem értem, miért állsz 0%-on! Talán túl hosszú, és talán végig kellene olvasni?
2015. okt. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
3: az E vitamin pl segít a méhnyálkahártya megvastagodásában ezáltal segítheti a teherbeesést. nem muszáj ám válaszolni mindenre fűt fát, ha nem tudod a választ, egyszerűen ne klikkelj rá a kérdésre és kész. Nagyon nehéz?
2015. okt. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!