Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon meredek így gyereket...

Nagyon meredek így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok, párom 56. Nekem is van már 1 gyerekem másik házasságból és neki is. Mostmár 5 éve együtt vagyunk és minden a legnagyobb rendben. Felmerült a kérdés, hogy esetleg vállalnák egy közös babát. Mit gondoltok? Amúgy teljesen egészséges, sportol, fizikailag és szellemileg egyaránt aktív, sok 40 éves megirigyelhetné. Én őt szeretem és eszem ágában sincs mást keresni csak azért, mert fiatalabb.
2015. okt. 19. 17:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Elsőre én is azt mondtam, ahogy az életkorra néztem, hogy nem.

Aztán belegondoltam magamat a helyzetbe és másodjára már azt mondanám, hogy igen.

Miért? Amiket előttem írtak mind igaz, nem írom le én is újra (röviden, hogy nem garancia, hogy egy fiatal tovább él), de én annyival egészíteném ki, hogy ha nem vállaljátok a kor miatt, közben pedig mindketten vágytok rá, örökre bánni fogjátok és űr marad a kapcsolatotokban, az életetekben.

Szóval szerintem hajrá :)

2015. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
34%
Én bevállalnám. Most őszintén, mi rá a garancia, hogyha egy 30 évestől lesz gyereked, akkor nem fog meghalni 5 év múlva? Semmi.... Szóval a kor ne legyen akadály
2015. okt. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%
Én nem vállalnám be és nem az életkor miatt. Így is van már 2 gyerek, gondolom össze-vissza vannak hol itt hol ott, én inkább rájuk koncentrálnék, hogy tesóknak érezzék magukat.
2015. okt. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%
Ez nagyon igaz, amit fentebb írt valaki, hogy megbánnák. Nekünk van a baráti körben egy házaspár, ahol hasonló volt a helyzet, annyi különbséggel, hogy kisebb a feleség és a férj között a korkülönbség. Az egyetlen indok az volt, hogy a férj úgy gondolta, hogy nem élné meg, hogy a gyereke felnő, de egyébként mindketten vágytak rá. Azóta eltelt 20 év, a férj (lekopogom) teljesen jól van. Nagyon megbánták. De most már valóban késő, hiszen már a nő is 50-en túl van. Most az állatokban élik ki a szeretetüket, mindenféle kóbor állatot befogadnak.
2015. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem attól függ, van-biztos anyagi hátteretek, ha bármi történne. Férjem 60, én 34, mi bevállaltuk a másodikat, első 5 éves. Férjem remek apa és ereje teljében van.
2015. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Anyagi háttér teljesen rendben van.
2015. okt. 19. 21:00
 17/18 anonim ***** válasza:
40%
Nem, akármilyen fitt is, akkor sem. Egy 56 évesnek már unokázni kell, nem gyereket nevelni non-stop. Ugyanakkor, tuti nem lesz türelme a babához, majd hallgathatod, hogy mit sír állandóan ez a gyerek. Persze, nem biztos, hogy nálatok is ez lesz, de sógornőméknél ez volt, mikor gyereket szült 35 évesen az 52 éves férjének.
2015. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
88%

17: ez hülyeség, a türelem nem az életkortól függ. Sok fiatal apukának sincs türelme. Ez inkább hozzáállás kérdése és intelligencia.

Nyilván a kérdező férje tisztában van azzal, hogy mivel jár egy gyerek, mivel már van neki. Nem hiszem, hogy meglepetésként fogja érni a gyereksírás :)

2015. okt. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!