Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elfelejtettem bevenni a 2....

Elfelejtettem bevenni a 2. hét utolsó fogamzásgátló tablettáját (deciora) és csak 24 óra elteltével vettem be az aznapival együtt. Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztató szerint a 2. héten kihagyott tabletta nem jelent kockázatot és nincs más teendőm. Lehetek mégis terhes? Ha innentől kezdve kiegészítő fogamzásgátlást is alkalmazunk és szedem normálisan tovább a maradék 7 tablettát akkor megnyugodhatok?
2015. okt. 22. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetsz.
2015. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a 2. héten hagysz ki, ugyanúgy véd a tabletta, mint addig. A necces az, ha az első héten marad ki egy szem, de nálad nem ez a helyzet.
2015. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyszerre vettél be 2 tablettát? Ezt is a betegtájékoztatón olvastad?

Egyébként lehetsz terhes.

2015. okt. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lina63 ***** válasza:

Amúgy ne lepődj meg, ha meg fog jönni. Kiegészítő fogamzásgátlással lehetsz nyugodt.

Amúgy többet ne vegyél be egyszerre kettőt :). Ismertem olyat aki egyszerre vett be annyit amennyit elfelejtett bevenni (nem vitte magával és 3-4 nap kimaradt) és azt pótolta egyszerre. Szerencsére nem lett baja, de stresszelt egyet.

2015. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyreszt nem szabad kettot egyutt bevenni ilyen esetben kihagytad es kesz szeded tovabb mintha mi se tortent volna. masreszt velem a 7 ev fogamzasgatlozas alatt kb 220szor fordult elo hogy kimaradt egy egy szem es semmit sem okozott. ne aggodj ezen szerintem
2015. okt. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatón az van, hogy ha 12 óra múlva jut eszébe, vegye be akkoris, ha ez azt jelenti, hogy egyidejűleg kell bevennie a másikkal.
2015. okt. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

,,- Egy tablettát hagyott ki a második héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti). A tabletták szedését a szokásos időben folytassa. A terhességgel szembeni védelem nem csökkent és nincs szükség kiegészítő intézkedésekre."


[link]

2015. okt. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy én azért egy nőgyógyászt megkérdeznék, itt a gyakorin viszont nem biztos, hogy akad:)
2015. okt. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A betegtájékoztatónak megfelelően vettem be kettőt egyszerre. Nem azért mert én úgy láttam jónak.
2015. okt. 23. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!