Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért érzem úgy, hogy nekem...

Miért érzem úgy, hogy nekem talán soha nem fog összejönni?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, és az utóbbi időben szeretek itt a témában olvasgatni. Tudni kell, hogy egyelőre még nem próbálkozunk... Több év után idén került szóba nálunk a gyerektéma, de nem beszéltünk meg konkrét időpontot, se határidőt. Akkor is én hoztam szóba, hogy hát én 30 éves korom körül szeretnék majd. Párom megértette mire akartam kilyukadni, de nem beszéltünk konkrétumokról. Jóformán mindig is megszakítással "védekeztünk", soha nem lettem terhes. Szóval jól bevált módszernek számít ez nálunk. Az utóbbi időben pedig a párom belement abba, hogy csináljuk egyszerűen Pharmatexxel. Nem kicsit kellett győzködnöm hozzá, de sikerült. Konkrétan amilyen para volt az elején, már azt se nézi, valóban berakom-e egyáltalán. Ezt nem kell félreérteni, arra próbálok célozni, hogy talán hajlik arra, hogy lassan lehetne. Természetesen ez is bevált eddig és egyre többször olvasom, hogy egyes nőknek mennyire nehéz teherbe esni. És egyre inkább nem hagy nyugodni a gondolat, hogy talán én se véletlen nem estem teherbe soha ezek a megbízhatatlan módszerek mellett. Párom szintén azon az állásponton van, hogy mások hónapokig, évekig próbálkoznak, nem olyan könnyű egy gyereket összehozni. Gondolom ezért is ment bele a Pharmatexes dologba, mert "időhúzásnak" megfelel neki. Erre ma még tesz is egy megjegyzést, hogy ez meg az is már régóta próbálkozik és nem jön össze nekik. Ezt csak úgy mondta, mikor láttuk őket az utcán. És egyre inkább erősíti bennem azt, hogy mi van, ha nekünk is több év lesz majd. És csak azt számolgatom, hogy 30 évesen nekiállunk próbálkozni és lehet leszek vagy 35 mire összejön. :( Vajon azért nem hagy nyugodni a gondolat, mert érzem, hogy mindjárt 30 vagyok?
2015. nov. 2. 13:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
Roviden osszefoglalom a teendoidet: gyorsan kideritetek teherbe tudsz e esni, ha terhes leszel mindenki boldog. ha nem tudsz, akkor nem illetek ossze genetikailag, ekkor probalkozhattok lombikkal arra is el lehet vesztegetni vagy 5 evet addigra 35 leszel, vagy orokbefogadtok, vagy pedig megkimeled magad mindettol es szakitasz uj part keresel.
2015. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Nem kicsit kellett győzködnöm hozzá, de sikerült.

- minek győzködni? egyértelmű, hogy ő még nem akar. ha meg összejön akkor elfut? ez komoly és KÖZÖS döntésnek kell hogy legyen!!

2015. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem szólaltok meg? Maholnap 30 évesen ilyet ki KELL tudni mondani: gyereket akarok! Nem találgatni, kockáztatni a védekezéssel és lesni mint a lukinyúl az üregben, ha véletlenül "becsúszik" a gyerek! Több tisztelet jár egy emberi életnek! Szólaljatok meg végre!
2015. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
elottem szolo; Lucky nyul vagy luki?
2015. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem hagy nyugodni a gondolat, mert sok ilyet látsz magad körül, én is így voltam vele, rengeteg olyan párt ismerek, akiknek nem vagy nehezen jött össze. Mikor nekünk gyorsan összejött szinte csodálkoztam.
2015. nov. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy vállaltuk ezt a "védekezési" módot, hogy tisztában vagyunk a következményeivel mindketten. Különböző szempontok miatt 1 évet azért még várnék én is az "éles" próbálkozással. Ezért nem mondjuk ki. Viszont pont ezért is megyünk bele kevésbé biztonságos védekezésbe.
2015. nov. 2. 14:17
 7/28 anonim ***** válasza:

a párod is tisztában van vele?

mi lenne a reakciója ha becsúszna a bébi mégis?

konktrétan ráerőltetted a döntésed.

2015. nov. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez maszatolás. Ilyen után szokott jönni a "nem ilyen lovat akartam". Tessék egyértelműen megbeszélni, hogy kinek mi az álláspontja a gyerekvállalással kapcsolatban.

Utána már jöhet a próbálkozás meg egyebek, de ilyen mismásolt, célozgatós kommunikáció mellett nagy a pofára esés veszélye.

2015. nov. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Konkrétan ő hozta fel már fél évvel ezelőtt, hogy ha becsúszna, megtartanánk. :) És ezek után belement a Pharmatexes védekezésbe is.
2015. nov. 2. 14:21
 10/28 anonim ***** válasza:

"belement" versus "Nem kicsit kellett győzködnöm hozzá,"


gratula!

mi lenne ha mint két felnőtt leülnétek, hogy na akkor bébiprojekt mostantól, vagy akkor egy évig gumi v egyéb.

nem ilyen háááát ha becsúszik nem baj, de az se ha nem...végül is tök mindegy hogy mi lesz...

2015. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!