Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem értem, Hcg hormon?

Nem értem, Hcg hormon?

Figyelt kérdés

Segítsetek, mert valami nem tiszta...

Egyik helyen azt írják hogy a HCG-hormont az embrió termeli mikor megtapad a méhfalon, tehát mikor beágyazódik?

A másik helyen meg azt írják hogy a chorionbolyhok sejtek termelik, amikor még nem ágyazódott be.

Nah ha így van, az első esetben, ha pozitív a teszt, akkor gondolom nem kell azon aggódni, hogy elmegy a terhesség, mert nem ágyazódott be?

A második esetben, meg lehet aggódni, mert akkor még nem ágyazódott be?

Bocsi ha butának tűnök, de nem értem, hogy akkor most mi van :D

Ha tegnap pozitív lett a tesztem, nem az a nagyon halvány, mindenki látja típusú, akkor aggódhatok hogy beágyazódik-e?

Köszi



2015. nov. 3. 07:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, csak laikusként válaszolok: nem tudom, pontosan mi termeli, az tuti, hogy beágyazódástól van hcg a szervezetben, de: attól, hogy a teszt pozitív, még nem biztos, hogy teljesen meg tud tapadni. Nálam a doki szerint ez volt.

Erősödő pozitív teszt, menstruáció elmaradása, aztán egyszer csak barnázás és vérzés, mert a nem teljesen beágyazódott petesejt kilökődött(vagy valami ilyesmi).

2015. nov. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Tény és való, a beágyazódástól kezd el termelődni a HCG. De,hogy mi termeli, hogyan....azt nem tudom.

Igyál nagyon sok folyadékot, de nagyon sokat, segíti a beágyazódást!

2015. nov. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Látom, akkor nem csak én nem értem teljesen :D

Sajnos az oldalak között sincs egyetértés :/

2015. nov. 3. 08:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondok neked valami különösen vicceset: Szülészet-nőgyógyászat tankönyv egymás utáni 3 fejezetében (minden fejezetet más ember írt) 3 különböző verzió van:D

De egy másik tankönyv szerint (ami számomra hitelesebb) más a beágyazódás előtt elkezd termelődni és már a ciklus 21-23. napján kimutatható a vérből és a vizeletből.

Csak hát nyilván az adott teszt érzékenységétől függ, hogy mikortól tudja kimutatni.

2015. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. És tulajdonképpen a zigótából kialakuló egyik sejtréteg termeli.
2015. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!