Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi időt kell (max) várni...

Mennyi időt kell (max) várni fogamzásgátló után, hogy beálljon a ciklus?

Figyelt kérdés
7 év után tavaly májusban már nem szedtem. Először megjött 30, aztán 36 napra. Aztán 76, és 78 napra. És most tartok 63-nál. A doki az utóbbi mensi 3. napján nézett hormonokat (januárban), és azt mondta rendben vannak. Akkor rákérdeztem, és azt mondta, rendbe fog jönni. (azóta még nem jött meg. Tényleg be fog állni?
2010. márc. 19. 10:48
 1/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Vannak gyógyszerek, amik segítenek beállítani. Ha babát szeretnél, esetleg sürgesd a dokidat, hogy írjon már fel valamit, vagy menj másikhoz, mert így ugye ritkábban a peteéréseid, meg kiszámíthatatlanok is... :( Sok sikert!
2010. márc. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, babát szeretnénk, már 30 éves vagyok. Csak reménykedtem benne, hogy a természet tudja majd mi a dolga, hiszen előtte rendszeresen megjött 33 naponként (kb). De most már kezd gyanús lenni...köszi
2010. márc. 19. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Én kb.4-5év után szintén májusban már nem szedtem.Rendszeres volt utána is a mensim egészen októberig...novembertől egyáltalán nincs vérzésem, bár januárban volt, de csak norcoluttól.Mi is babát szeretnénk, erre az orvos 1-én azt mondta, hogy lehet hogy megint fogigátlót kellene szednem, hogy beálljon, de mivel ígéretesnek tűnt az uh, ezért még nem írta fel.Még mindig semmi, de meguntam és a háziorvossal elküldettem magam vérvételre, hátha mutat valamit. Nekem is mindig azt mondja a doki hogy minden rendben....de valami csak van, mert ez nem normális, és igaz még nem telt el 1 év a próbálkozásban, azért szerintem indokolt lenne vizsgálódni.
2010. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én azt nem értem, ha fogamzásgátló után nem áll be, akkor miért mondja rá, hogy azzal kell beállítani? Lehet hogy valami erősebb hormontartalmúra gondol? A norcolutot doki írta fel neked? Az mi?
2010. márc. 19. 16:10
 5/8 anonim ***** válasza:
15:01-es vagyok. A Norcolutot a nőgyógyász írta fel. Ha jól tudom sárgatest hormon féle.De ettől nem lesz peteérés, csupán vérzést idéz elő! De hallottam olyanról, akinek ez helyrehozta, de őszintén szólva nem tudom nála milyen egyéb dolgok lehettek, vagy volt-e ennyi kimaradása.Ha áprilisban sem mozdítja a dokim a füle hegyét sem, akkor biztos váltok. Remélem megoldódik a gondod és mihamarabb pocaklakód is lesz.
2010. márc. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En is tavaly majusban (mi lehetett a levegoben??:)) hagytam abba 3,5 ev utan. Nekem rogton cisztam lett az elso gyogyszermentes honapban, miota felszivodott nekem is vacakol a ciklusom.Mult honapban 46 napra jott meg, most meg meg nem tudom mikorra varjam...

Remelem hamarosan beall a ciklusod, ha magatol nem, akkor ne hagyd magad lerazni a dokinal, harcold ki a kivizsgalast (es a gyogyszereket ha szukseges!!!)

Sok sikert!

2010. márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szia! Első vagyok, most kerültem ismét gép elé. Én is elküldettem magam vérvételre, minden rendben volt, de aztán nekem inkább az volt a gond, mikor elhagytam a gyógyszert, hogy pecsételőim voltak, azért kaptam Norcolutot. Nekem, ha nem is állt be óramű pontossággal a ciklusom, de azért rá lehet fogni, hogy helyrejött. Ez már jó régen volt, most már boldog anyuka vagyok :) Azért is írtam, hogy akkor is kérj gyógyszeres kezelést, ha a véreredményed jó. Szerintem sajnos nagyon-nagyon gyakori, hogy a fogamzásgátló elhagyásával nem áll vissza a ciklus, baráti körömben is előfordult, de persze ezt nem reklámozzák... :(
2010. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megerősítettetek, hogy most már tényleg nincs mire "várnom", úgyhogy fogom a naptáramat, a görbéimet, az lh teszteredményeket (már ami van, csak nemrég kezdtem el) és visszamegyek a dokihoz. Egy esélyt még adok Avivának is, jövő héten megyek egy oktatóhoz. Az biztos egyébként, ha lesz egyszer lányom, tudom mit fogok mondani neki a fogamzásgátló tablettáról:( persze ha tudom korábban, hogy azért olyan egyszerű teherbe esni, nem védekeztem volna ennyire:) Köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 20. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!